wtorek, 25 lutego 2020

Dinozaury - książki i gry planszowe o dinozaurach i nie tylko Czy wasze dzieci uwielbiają dinozaury? Moja córka od najmłodszych lat fascynowała się tymi prehistorycznymi stworzeniami, natomiast syn był wobec nich obojętny. Jeśli tu was zapanowały w domu dinozaury to mam dla was kilka dinozaurowych propozycji.

Dinozaury - książki i gry planszowe o dinozaurach i nie tylko


Figurki dinozaurów

Figurka do zabawy to konieczność dla prawdziwego fana. Duże, małe, twarde, miękkie,do wyboru do koloru. W naszym domu mamy całe stadko miękkich figurek, które już przez 5 lat dumnie zasiedlają parapet, ale też mamy figurkę rozkładaną (na zdjęciu).


Książki o dinozaurach dla dzieci

 Atlas dinozaurów.

Atlas ten zawiera dużo informacji. Możemy się z niego dowiedzieć z jakiej rodziny dany dinozaur pochodził, kiedy żył, jak się poruszał, czym się żywił, jakiej był wielkości itd. Dodatkowo oprócz fachowej wiedzy znajdziemy w nim piękne, kolorowe ilustracje. Dinozaury 


 Dinozaur to książka dla ciut młodszego miłośnika dinozaurów. Tym razem mamy mniej słów, ale dużo różnych ciekawostek. Z książki możemy się dowiedzieć:
- czy dinozaury składały jaja?
- dlaczego niektóre połykały kamienie?
- co oznaczają nazwy dinozaurów?
- jak broniły się dinozaury?

i wiele innych ciekawych tematów. Okienka na każdej stronie zachęcają do nauki poprzez zabawę.


Gry o dinozaurach dla dzieci

Memozaury - Zu&Berry


Memozaury, gra pamięciowa wydawnictwa Zu&Berry, zaprasza dzieci od czwartego roku życia do świata dinozaurów. Żeby w nim przetrwać, będą wam potrzebne takie atrybuty jak dobra pamięć, spostrzegawczość oraz refleks.
Gra oferuje nam trzy warianty rozgrywki. Pierwszy wariant to typowe memory. Wykładamy wszystkie pomieszane kafelki, obrazkiem do dołu i staramy się odnaleźć jak najwięcej postaci dinozaurów. Mamy dinozaury, które składają się z jednego kafelka, dwóch kafelków, trzech kafelków oraz czterech kafelków. Jeżeli wylosujemy dinozaura jedno kafelkowego to kładziemy go przed sobą, natomiast jeżeli wylosujemy jedną z części dinozaura to część tą kładziemy na środek. Następuje kolejka następnego gracza, który jeżeli dobierze kafelek do wyłożonej części (dinozaur jest cały) to może wziąć wszystkie kafelki składające się na danego dinozaura. Gra kończy się, gdy nie ma już na stole żadnego kafelka.

                    Szczegółowy opis zasad oraz zalet gry znajdziecie w poście:

Memozaury, gra pamięciowa - Zu&Berry

Gra Memozaury wydawnictwa Zu&Berry to wspaniałe ćwiczenie pamięci wzrokowej, skupienia, spostrzegawczości oraz planowania. 

Wiek graczy: +4 lat
Liczba graczy: 2-4 os.
Wydawnictwo: Zu&BerryPark dinozaurów - Egmont

Na początek przygody z grami planszowymi warto małemu dziecku wybrać grę, która nie wzbudzi w nim złych emocji i co za tym idzie, nie zniechęci go do dalszych rozgrywek. W takim celu zostały wymyślone tzw. gry kooperacyjne, w których należy połączyć siły z innymi członkami rodziny do osiągnięcia wspólnego celu. Taką właśnie grą jest Park dinozaurów - gra kooperacyjna dla dzieci wydawnictwa Egmont.
Celem gry jest uratowanie czterech dinozaurów. Osiągniemy ten cel, gdy oprowadzimy je dookoła planszy i zdążymy wrócić z nimi zanim meteoryt dotrze do Ziemi. Gra kończy się, gdy wszystkie dinozaury bezpiecznie dotrą do celu, lub gdy meteoryt dotrze na ostanie pole swojego toru. W pierwszym przypadku wygracie, natomiast w drugim niestety drużyna ponosi porażkę. 

Szczegółowy opis zasad oraz zalet gry znajdziecie w poście:

Park dinozaurów - gra kooperacyjna dla dzieci wydawnictwa Egmont.Wiek graczy: +3 lat
Liczba graczy: 1 - 6 os.
Wydawnictwo: Egmont

Dino kontra Dino - Granna


(Na powyższym zdjęciu prezentuje się nasz kolekcja miękkich dinozaurów).


Jest to gra karciana, która składa się z 2 rodzai kart: karty dinozaurów i karty wydarzeń. Dodatkowo w zestawie jest figurka dinozaura i plakat.Na karcie dinozaura mamy jego nazwę, cechy, oraz krótki opis. Natomiast karta wydarzeń jest dwustronna. Na wierzchu znajduje się nazwa wydarzenia i jego opis. Od spodu znajduje się ikonka cechy. Spokojnie, zaraz wyjaśnię o co w tym chodzi.

Każdy gracz dostaje po 3 karty. Trzyma je tak, aby były widoczne tylko dla niego ...

                  Szczegółowy opis zasad oraz zalet gry znajdziecie w poście:

Dino kontra Dino firmy Granna.
Reguły gry Dino kontra Dino firmy Granna są bardzo proste. Natomiast sama rozgrywka jest bardzo ekscytująca i edukacyjna. Dziecko poznaje pojęcia, z którymi wcześniej mógł nie mieć do czynienia np. szarańcza, globalne ocieplenie, tsunami, rozpadliny, kwaśny deszcz itp. Natomiast początkujący dinomaniacy, dowiedzą się co nieco o 45 dinozaurach. Podczas rozgrywki młody gracz ćwiczy, dedukcję oraz logiczne myślenie.

Wiek graczy: 7-99 lat
Liczba graczy - 2-4 osoby

Wydawnictwo - Granna

Zabawa w wykopaliska

Na koniec must have każdego dinofana, czyli wykopaliska. Zabawa w archeologa - to coś co lubimy. 


TOP