niedziela, 30 marca 2014

Weekendowo nam.

Uwielbiam jak jest śliczna pogoda i nie trzeba siedzieć w domu. Byliśmy to tu to tam, czyli na skate parku i w lesie. Niestety do lasu pojechałam bez plecaka,w którym był spakowany aparat. W takim razie tylko relacja z placu zabaw, gdzie jako jedyna szalona mamuśka latałam wokół dzieci pstrykając im zdjęcia :DCZYTAJ DALEJ
piątek, 28 marca 2014

Lulek.tv - gry dla przedszkolaków.

Od kilku tygodni testujemy serwis z grami dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Przyszedł czas na podzielenie się opinią o serwisie Lulek.tv z wami.
CZYTAJ DALEJ
czwartek, 27 marca 2014

Jak zapobiegać chorobie lokomocyjnej.

Nastała wiosna, więc czas na wycieczki. Niestety 2 lata temu u Patrycji objawiła się choroba lokomocyjna. Powiecie, to po wycieczkach. Nic podobnego.
CZYTAJ DALEJ
środa, 26 marca 2014

Mistakos walka o stołki ! - Trefl

Dzieci jakiś czas temu dostały zręcznościową grę firmy Trefl "Mistakos walka o stołki". Chętnie wam ją przedstawię i podzielę się moja opinią na jej temat.
CZYTAJ DALEJ
wtorek, 25 marca 2014

Organizer na spinki

Chyba na palcach jednej ręki można policzyć dziewczynki, które nie lubią się stroić. Pati jednak do nich nie należy. Oprócz przebierania się z 5 razy dziennie musi mieć piękną fryzurę. A co jest do tego niezbędne? Oczywiście opaseczki, gumeczki oraz spineczki.CZYTAJ DALEJ
niedziela, 23 marca 2014

Twórczy szał.

Pati zażyczyła sobie dziś malować farbami. Czemu nie. Przygotowałam jej prawie wszystko (oprócz fartuszka) i poszłam sobie prasować. Po pewnym czasie zaglądam jak malowanie przebiega, bo córka z żadnym obrazkiem nie przybiega i zastałam taki oto widok. Ja jako trochę szalona matka, zamiast za głowę złapałam za aparat :)

CZYTAJ DALEJ
sobota, 22 marca 2014

Wzgórze Królowej Bony - Łomża

Gdy za oknem piękna pogoda, szkoda siedzieć w domu. Więc nie siedzieliśmy i wybraliśmy się na małą wspinaczkę na Bonę koło Łomży. To taka niewielka górka. Trzeba trenować przed wyjazdem w prawdziwe góry.
CZYTAJ DALEJ
piątek, 21 marca 2014

Tomaszowice ze starej fotografii.

Nie będę zanudzała was historią. Dziś kończę mój projekt i na koniec przedstawiam wam Tomaszowice, a raczej dom rodzinny mojego taty na przełomie lat. Pierwsze zdjęcia pochodzą z 1912 roku.
CZYTAJ DALEJ
środa, 19 marca 2014

Skandynawski pokój dla chłopca

Przymierzam się do odświeżenia pokoju moich dzieciaczków i tak ciągle poszukuję jakichś ciekawych inspiracji. Tym razem świetny pokoik dla chłopca w stylu skandynawskim. Dużo dekoracji własnego wykonania nadaje mu niepowtarzalny klimat. Nie wiem czy sama bym potrafiła takie zrobić, ale zawsze można spróbować. Jak się nie uda to trudno.
A pokoik wygląda tak.CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 17 marca 2014

Jeden, dwa, trzy - wyd. Egmont

Ostatnio wydawnictwo Egmont wydało serię książeczek "Akademia mądrego dziecka". Dziś chciałabym przedstawić wam jedną z nich pt. " Jeden, dwa, trzy".
CZYTAJ DALEJ
sobota, 15 marca 2014

15 - tego marca.

CZYTAJ DALEJ
czwartek, 13 marca 2014

Książeczki dla niemowląt.

O tym jak widzą niemowlęta, możemy dużo poczytać w poradnikach, na portalach dla mam. Gdy moje dzieci były małe  nie pamiętam aby były specjalne książeczki dla niemowląt  z prostymi kształtami i kontrastowymi kolorami. Tak prawdę powiedziawszy, wtedy to nawet  niezbyt wiedziałam o tym jak te niemowlęta widzą.

CZYTAJ DALEJ
środa, 12 marca 2014

Co to jest? Twórczość 4 latki

Nie miałam zamiaru kontynuować tego tematu, ale tak się ubawiłam czytając wasze komentarze, że muszę wam zdradzić co to jest na tym obrazku.


CZYTAJ DALEJ
wtorek, 11 marca 2014

Co to jest? - czyli twórcza Patrycja.

Jakiś czas temu pokazałam wam kilka prac mojej Pati. Jeśli nie widzieliście ich zapraszam do obejrzenia TUTAJ

Dziś kolejna odsłona twórczości Patrycji.
CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 10 marca 2014

Miasteczko rowerowe.

W tamtym roku w moim mieście oddano do użytku dla dzieciaków miasteczko rowerowe z prawdziwego zdarzenia. Sporo uliczek ze znakami, rondo, górka, światła (na razie nie działają), ósemka, przejścia dla pieszych. Full wypas.
CZYTAJ DALEJ
niedziela, 9 marca 2014

Niedziela w zdjęciach.

Ta niedziela była bardzo wyczerpująca fizycznie dla nas. Nie mam zbytnio sił się dużo rozpisywać więc dziś tylko kilka zdjęć :)CZYTAJ DALEJ
piątek, 7 marca 2014

Lulaki, pan Czekoladka i przedszkole.

W niektórych miastach już rozpoczęły się zapisy do przedszkoli, żłobków. Wiele z was ma mętlik w głowie. Jak to będzie. Czy dziecko się przyzwyczai ? Ja już mam to za sobą, a nawet mam to za sobą 2 razy.

CZYTAJ DALEJ
czwartek, 6 marca 2014

Sowy - dekoracje do pokoju dziecięcego.

Już od jakiegoś czasu zachwycają mnie sówki jako dekoracje do pokoju dziecięcego. Osobiście mamy tylko jedną podusię sówkową od Asi z Koronkowego Ogródka, która jest śliczna.
CZYTAJ DALEJ
środa, 5 marca 2014

Tata fotograf.

Tata Pati raczej nie łapie za aparat, ale dziś gdy zobaczył bawiącą się Pati nad odkurzaczem jak strzała poleciał po aparat. Co z tego wynikło? Same zobaczcie.


CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 3 marca 2014

Pinokio.

Kilka miesięcy temu Kuba w przedstawieniu szkolnym grał Pinokia. Próby trwały kilka tygodni. Oprócz Kuby również Pati dzielnie uczyła się jego kwestii. Miała również własny nos :)


CZYTAJ DALEJ
TOP