wtorek, 3 października 2017

15 pomysłów na Jesienne drzewo - praca plastyczna.


Jesienne drzewo - praca plastyczna to aktualnie temat bardzo na czasie. Co dziecko to pewnie byłaby inna wizja takiego jesiennego drzewa: od malowanego, poprzez wyklejanki, odbijanki itd. Z Patrycją również pokusiłyśmy się o zrobienie kilku takich drzew. Przy okazji fajnej zabawy wyszło nam kilka ciekawych prac.

Zacznę od najciekawszego naszego drzewka, zrobionego przy pomocy ryżu. Wystarczy pofarbować ryż, zostawić go do wyschnięcia, kartkę z konarem posmarować klejem i dobrze się bawić sypiąc ryżowe listki. Efekt pracy bardzo nam się spodobał.


Kolejna  propozycja na jesienne drzewo - praca plastyczna, która bardzo się spodobała mojej córci to wykorzystanie rolki od papieru. Wystarczy ją trochę porozcinać, pozanurzać w farbie i zobaczcie jakie fajne efekty możemy osiągnąć.Dla maluszków idealną propozycją będzie twórcza wolność. Wystarczy pomoczyć paluszki w farbie i super pracę mamy gotową :)


Bardziej skomplikowanym pomysłem na jesienne drzewo- praca plastyczna, będzie wykorzystanie foremek do babeczek. Jest ona bardziej pracochłonna, ponieważ każdą z foremek należy oddzielnie pomalować. My do tego celu wykorzystałyśmy suche pastele. A oto efekty.Płatki kosmetyczne to też fantastyczny pomysł na interesującą pracę i dziecko ma przy tym dużo zabawy. Warto wybrać odpowiednie płatki, tak aby się nie rozdwajały.Ostatnia nasza propozycja jest zgodna z naturą i użyłyśmy do niej nic innego tylko prawdziwych jesiennych liści.


Pewnie jeszcze byśmy szalały z tymi pracami, ale za oknem była tak piękna pogoda, że musiałyśmy się oderwać od tworzenia, aby chłonąć słońce, którego nie ma teraz w nadmiarze. Nie oznacza to, że już więcej nie mam dla was propozycji na jesienne drzewo - praca plastyczna. W internecie można znaleźć ich całą masę. Oto najciekawsze z nich:


Tutaj mamy odciśnięty liść.Pestki dyni wyglądają obłędnie :)Tutaj został użyty popcorn pofarbowany, tak jak u nas ryż.


alittlepinchofperfect


dwadodacdwarownasiepiec

Jak wam się podobają nasze propozycje? Mam nadzieję, że się trochę zainspirowaliście i też zrobicie swoje jesienne drzewo - praca plastyczna.

TOP