czwartek, 30 grudnia 2021

Złodziej opowieści

 Dzieci które dorastają z książkami to najszczęśliwsze istoty na Ziemi, bo ich świat nie ma granic. Mogą wraz z bohaterami książek  przeżywać niezliczone przygody, jednego dnia być piratami, innego dociekliwymi detektywami czy też niestrudzonymi odkrywcami skarbów.  Taką miłośniczką książek była główna bohaterka książki pt. Złodziej opowieści otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl


CZYTAJ DALEJ
wtorek, 28 grudnia 2021

Mali Wielcy. Albert Einstein

Mali Wielcy. Albert Einstein otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl to kolejna już propozycja z serii Mali Wielcy, która opowiada o dzieciństwie znanych na świecie osób nauki, sztuk, literatury, polityki czy też biznesu.CZYTAJ DALEJ
środa, 22 grudnia 2021

Opowiem ci, mamo, o Świętym Mikołaju


Opowiem ci, mamo, o Świętym Mikołaju otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl to kolejna propozycja z serii „Opowiem ci, mamo”, która jest dobrze znana rodzicom i bardzo lubiana przez najmłodszych czytelników.


CZYTAJ DALEJ
czwartek, 16 grudnia 2021

Boże Narodzenie, prace plastyczne dla dzieci - Dziadek do orzechów

Dziadek do orzechów to w tym momencie najmodniejszy motyw dekoracyjny na Boże Narodzenie. Muszę przyznać, że marzą mi się takie właśnie figurki dekoracyjne, ale oprócz nich dziadek do orzechów może być tematem przewodnim pracy plastycznej, którą wspólnie zrobimy  z dziećmi. Jak zwykle wiele nie jest nam potrzebnych rzeczy, a materiały z jakich możemy stworzyć niepowtarzalne i piękne świąteczne dekoracje i prace plastyczne są nieograniczone. nie no źle napisałam, są ograniczone, ale tylko i wyłącznie naszą wyobraźnią.


CZYTAJ DALEJ
środa, 15 grudnia 2021

Oddam brata za piątaka (tylko żartowałem)

 Każdy kto ma więcej niż jedno dziecko wie, że miedzy rodzeństwem bywa różnie, ogólnie w rodzinie raz jest lepiej a raz gorzej, bywają chwile miłe, lecz również te gorsze, gdy każdy z każdym się kłóci. Oddam brata za piątaka (tylko żartowałem) wydawnictwa Skrzat to zabawna, lecz również wzruszająca historia o takiej właśnie rodzince, czyli praktycznie takiej jak większość. 


CZYTAJ DALEJ
piątek, 10 grudnia 2021

Niezwykłe drzewko

 Niezwykłe drzewko otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl nie zawiodła mnie. Tak jak się spodziewałam to bardzo magiczna, piękna, ciepła i mądra opowieść świąteczna, która wciąga od pierwszych kartek... ale zacznijmy od początku.


CZYTAJ DALEJ
czwartek, 9 grudnia 2021

Miluś i Emcia - książki dla przedszkolaków

 Miluś i Emcia to seria książeczek dla dzieci w wieku przedszkolnym, wydana przez nowe wydawnictwo, o którym już wam wspominałam, Bookolika. I tym razem mam zaszczyt być patronem medialnym tych pięknych, kolorowych, ale co najważniejsze, mądrych książeczek dla maluchów. Jak na razie pojawiły się dwa tytuły z tej serii: Miluś idzie do przedszkola oraz Miluś może się bać.CZYTAJ DALEJ
środa, 8 grudnia 2021

Książki na Boże Narodzenie dla dzieci 2021 cz.II

Zapraszam na drugą część przeglądu książek świątecznych, które zachwycą naszych najmłodszych czytelników i wprowadzą je w magiczny, świąteczny nastrój.

CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 6 grudnia 2021

Magiczny sklep z prezentami

 Prezenty są nieodzownym elementem każdych świąt. Dzieci o nich myślą już kilka miesięcy wcześniej, natomiast dorośli starają się spełniać marzenia swoich pociech, bo dawanie jest równie, a może nawet bardziej przyjemne, gdy widzi się radość obdarowanego. Temat prezentów poruszony jest w książce Magiczny sklep z prezentami otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl


CZYTAJ DALEJ
piątek, 3 grudnia 2021

Mysia dolina. Zaginiona księga


Chciałabym wam dzisiaj przedstawić kolejną propozycję nowego wydawnictwa Bookolika które właśnie wchodzi na rynek literatury dziecięcej. Tym razem jest to książka dla dzieci od 5 roku życia pt. "Mysia Dolina. Zaginiona księga".


CZYTAJ DALEJ
wtorek, 30 listopada 2021

Stella - Dixit UniverseCzy są wśród was pełni wyobraźni poszukiwacze gwiazd, którzy kochają skojarzenia z pełnych dwuznaczności kart. Jeżeli tak, to zapraszam was w podróż po nieboskłonie po gwieździstą przygodę wraz z grą wydawnictwa Rebel - Stella. Jest to gra rywalizacyjna osadzona w Uniwersum Dixita, w której gracze interpretują ponownie szukają wspólnych skojarzeń.


CZYTAJ DALEJ
czwartek, 25 listopada 2021

Książki na Boże Narodzenie dla dzieci 2021

 Książki na Boże Narodzenie dla dzieci to propozycje wydawnicze na które czekamy cały rok. Dzięki nim czas oczekiwania staje się wyjątkowy, możemy poczuć magię świąt wiele dni przed Wigilią. Uczą co to jest prawdziwy duch świąt i na czym on polega. Czy są nim prezenty w postaci zabawek? A może prawdziwy duch świąt to jednak coś innego, niż tylko materialna strona tego najbardziej wyczekiwanego przez dzieci czasu w roku.

CZYTAJ DALEJ
wtorek, 23 listopada 2021

Nadchodzą Święta


Nadchodzące święta Bożego Narodzenia czuć już od pewnego czasu. Wydawnictwa prześcigają się wydawaniu coraz to piękniejszych książek w tej tematyce, które są albo opowiadaniami w tej magicznej tematyce, lub opisują tradycje jakie panują na świecie. Książka Nadchodzą Święta otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl to połączenie tych dwóch wyżej wymienionych tematów.


CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 22 listopada 2021

Czy będziesz moim przyjacielem?

Czy będziesz moim przyjacielem? to już szósta część z serii Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham wydawnictwa HarperKids. Cóż tym razem wydarzyło się ciekawego u miłych zajączków?  


CZYTAJ DALEJ
piątek, 19 listopada 2021

Escape book - Bookolika

 Od lat ludzie uwielbiają oglądać filmy przygodowe typu Indiana Jones. Marzą nam się ekscytujące  przygody w dżungli, starych ruinach, odnajdywanie skarbów, dlatego tak popularne stały się escape roomy oraz gry tego typu. Od pewnego czasu dołączyły do nich książki typu escape book, które dają możliwość wcielenia się w bohaterów ekscytujących  przygód z nutką grozy. Dlatego chciałabym wam przedstawić dzisiaj dwie propozycje książeczek dla dzieci od około 8 roku życia, typu escape book nowego wydawnictwa Bookolika, których mam przyjemność być patronem.


CZYTAJ DALEJ
środa, 17 listopada 2021

Nowa praca Świętego Mikołaja

 Wyobrażacie sobie sytuację, że Święty Mikołaj traci pracę? Po cóż komuś taki pracownik jak Mikołaj, skoro technika tak bardzo się rozwinęła, a koszty w dobie kryzysu trzeba ciąć. Skoro poczciwy Święty Mikołaj stracił swoją pracę, więc co on będzie teraz robił? Tego akurat dowiecie się z książki Nowa praca Świętego Mikołaja otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl


CZYTAJ DALEJ
wtorek, 16 listopada 2021

Wodne czary-mary

Wodne czary-mary to seria, która ukazała się nakładem wydawnictwa HarperKids. Przeznaczona jest dla maluchów i dzieci w wieku przedszkolnym.  Jest to połączenie książeczki z malowanką, dzięki czemu maluchy mogą aktywnie uczestniczyć w jej czytaniu. W naszej biblioteczce zagościły kolejne dwa tytuły z tej serii: Bing oraz Cocomelon.


CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 15 listopada 2021

Mały atlas kotów i kociaków

 Mały atlas kotów i kociaków otrzymany z księgarni TaniaKsiążka.pl to już czwarte dzieło Ewy i Pawła Pawlaków. Tym razem jego motywem przewodnim są koty i kociaki, czyli wieka miłość autorów. Wcale się im nie dziwię, bo większość lubi te słodkie puchate zwierzaki.


CZYTAJ DALEJ
niedziela, 14 listopada 2021

Pobaw się w chowanego z reniferem

 Pobaw się w chowanego z reniferem otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl to przepiękna, kolorowa książeczka dla dzieci w wieku od roku do około 3,4 lat, która bawi, uczy oraz zachwyca swoimi bajkowymi ilustracjami w zimowym klimacie.


CZYTAJ DALEJ
piątek, 12 listopada 2021

 Zapraszam na przegląd książek dla czytelników starszych, fanów Jeżycjady oraz miłośników pięknych opowieści świątecznych.CZYTAJ DALEJ
środa, 10 listopada 2021

Kartonowe książeczki dla maluchów

 Dzisiaj przychodzę do was z kolejną dawką propozycji kartonowych książeczek dla maluchów, które uczą, bawią i wprowadzają szkraby w świat książek.  Chciałabym wam przedstawić 4 nowości, które powinny wam i waszym dzieciom się spodobać.


CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 8 listopada 2021

Sen - edycja jubileuszow

Sen - edycja jubileuszowa to nowa wersja kultowej już gry karcianej od Wydawnictwa Nasza Księgarnia o tym samym tytule. Dziś mam przyjemność wam ją przedstawić. Jest to propozycja dla graczy od 8 roku życia, czyli tych ciut starszych i takie też są jej klimaty.  W grze przenosimy się do świata snu, ale czy ten sen zawsze jest miły i przyjazny? Niestety nie. Często do świata sennych marzeń wkradają się koszmary w mrocznych krainach pełnych kruków. Chyba nikt nie lubi śnić koszmarów, dlatego dobrze jest się ich pozbyć. Taki jest również cel gry Sen - edycja jubileuszowa Wydawnictwa Nasza Księgarnia.CZYTAJ DALEJ
sobota, 6 listopada 2021

Self - Regulation. Nie ma niegrzecznych dzieci


Jak każdy człowiek, również dziecko przeżywa stres w swoim życiu. Tym to się różni od stresu dorosłego, że maluch dopiero uczy się z nim radzić, dlatego czasami zachowuje się nieładnie, ale czy to znaczy, że jest dzieckiem niegrzecznym? Nie, nie ma niegrzecznych dzieci? Są tylko takie, którym skończyło się "paliwo", doświadczające skrajnych emocji związanych z trudnymi dla nich sytuacjami, narażone na stres. Jak pomóc dziecku z radzeniem sobie z nim ? Najlepiej dać mu zapanować nad nim samemu w zgodzie z metodą self-reg, ale nie oznacza to pozostawienia dziecka samemu sobie.


CZYTAJ DALEJ
czwartek, 4 listopada 2021

Edukacyjne książki dla przedszkolaków

 Dziś przychodzę do was ze wspaniałymi propozycjami książek edukacyjnych wydawnictwa HarperKids, dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, które poruszają bardzo ważne tematy: ekologii, różności, edukują z zakresu geografii, czy też pokazują młodemu człowiekowi, że należy być sobą.


CZYTAJ DALEJ
środa, 3 listopada 2021

Bajki dźwiękowe dla najmłodszych

Większość z nas zna, lub przynajmniej słyszała o takich bajkach jak Księga dźungli, Czerwony Kapturek czy też Alladyn. Jest to klasyka literatury dla dzieci. Na ich podstawie powstały bajki dźwiękowe.


CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 1 listopada 2021

Gwiazdkowy prosiaczekNajnowsza książka J.K. Rowling. „Gwiazdkowy Prosiaczek” otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl to cudowna, wzruszająca i magiczna historia o miłości chłopca do ukochanej zabawki, pluszowego prosiaczka o imieniu DP. Czy coś więcej kryje się w tej książce, dowiecie się czytając dalej.


CZYTAJ DALEJ
piątek, 29 października 2021

Rodzina to skarb

 W krótkiej chwili oddechu wyglądam przez okno i przy akompaniamencie przeciągłego westchnienia oglądam ponury, szary pejzaż jesiennego popołudnia. Zarówno niebo spowite szarymi chmurami, jak i unoszące się w chłodnym powietrzu czarne punkciki, posępnie zataczające koła w locie wokół częściowo pozbawionego liści drzewa nie napawają optymizmem, a domowa cisza jest nie do zniesienia. Syn skrył się w pokoju i ślęczy nad pracą domową z matematyki, córka również zajmuje się swoimi szkolnymi powinnościami, a mąż poszedł do pracy i jest mi tak jakoś samotnie. Zazwyczaj nie zwróciłabym nawet na te przecież oczywiste fakty najmniejszej uwagi, niczym bym się nie przejmowała i po prostu zabrałabym się do pracy, lecz skłaniający do głębszych dywagacji temat tego artykułu sprawił, że dostrzegłam teraz, jakby magicznie olśniona za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, jak ogromną rolę w moim życiu sprawuje rodzina. Mieć rodzinę to dla mnie sprawa oczywista, najstarsze dziecko, czyli syn, ma już siedemnaście lat, więc jest obecny w moim życiu, zdawałoby się, że prawie od zawsze. No właśnie, dla mnie jest to sprawa normalna, ale czy to samo mogą powiedzieć inne dorosłe Polki oraz Polacy?


CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 25 października 2021

Książki dla dzieci w wieku przedszkolnym - październik 2021

 Czas przedszkolny jest dość ważnym okresem w którym uczymy dzieci miłości do książek, czytania, dlatego chciałabym wam przedstawić nowości jakie w miesiącu październiku pojawiły się w wydawnictwie HarperKids.pl Tym razem mam wam do zaprezentowania trzy książki z różnych serii.CZYTAJ DALEJ
piątek, 22 października 2021

Gwiazdka! Nie przeszkadzać!


Czy wasze szkraby lubią wam pomagać podczas świątecznych przygotowań? Myślę, że odpowiedź będzie w większości przypadków jednakowa, ponieważ maluchy uwielbiają uczestniczyć w pieczeniu pierniczków, ubieraniu choinki czy porządkowaniu mieszkania. Jak to bywa z maluchami ich pomoc równa się bałagan i o tym jest właśnie świąteczna książka Gwiazdka! Nie przeszkadzać! otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl


CZYTAJ DALEJ
środa, 20 października 2021

Kartonowe książeczki dla maluchów

 Przygodę z książką zaczynają już maluszki za sprawą swoich rodziców, którzy wspomagając ich wszechstronny rozwój podsuwają im do zabawy, nauki, kartonowe książeczki. Piękne, mądre, kolorowe, bezpieczne dla maluszków wspomagają rozwój motoryki małej, uczą kolorów, kształtów, dopasowywania do wzoru, pomagają poznawać nowe słowa itd. Dzisiaj chciałabym wam zaprezentować sześć kartonowych książeczek z nowości wydawnictwa HarperKids.


CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 18 października 2021

Psi Patrol gra Match

Znacie pieski z Psiego Patrolu: Trackera, Marshalla, Chasa, Skye, Rubble, Zume, Rocky, czy Rydera? Jeżeli te imiona nie są wam obce znaczy to, że wasze szkraby są fanami przeuroczych psów strzegących porządku i bezpieczeństwa w Zatoce Przygód i ta gra będzie w sam raz dla waszej rodzinki.


CZYTAJ DALEJ
piątek, 15 października 2021

Komiksy dla maluchów

 Wielu młodych czytelników zaczyna swoją przygodę z literaturą od czytania komiksów, dlatego warto już od najmłodszych lat podsuwać dzieciom ten rodzaj książek. Dzisiaj mam dla wam kilka propozycji komiksów przeznaczonych dla maluchów. Wydawnictwo Egmont do swojej szerokiej oferty tego gatunku literackiego dodało nową serię Mój pierwszy komiks. Możemy tam również znaleźć bardzo ciekawe propozycje poświęcone emocjom, czyli Smerfy i świat emocji.CZYTAJ DALEJ
wtorek, 12 października 2021

Na barana! gra kooperacyjna wydawnictwa Egmont

W słoneczny wiosenny poranek rodzinka Sztapelków wybrała się na plac zabaw na wspólną zabawę, lecz silny wiatr wywiał wszystkie zabawki na drzewo. Czy uda się rodzince zdjąć zabawki z drzewa nim zajdzie słońce? 


CZYTAJ DALEJ
czwartek, 7 października 2021

Jaś i Małgosia - gra kooperacyjna

 Jaś i Małgosia wybrali się sami do ciemnego lasu. Gdy szukali drogi powrotnej do domu zauważyli chatkę z piernika. Dzieci skuszone pysznościami, zaczęły podjadać słodycze. Z chatki wychyliła się Baba Jaga i postanowiła złapać rodzeństwo. Czy uda się naszym bohaterom uciec przed wiedźmą, a przy okazji zebrać jak najwięcej słodyczy? O tym będziecie mogli się przekonać podczas zabawy w grę planszową zainspirowaną znaną bajką dla dzieci pt. Jaś i Małgosia

Zatem przyjrzyjmy się jak wygląda rozgrywka w Jaś i Małgosia, gra planszowa otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.plCZYTAJ DALEJ
środa, 6 października 2021

Emocje! Magiczne koło

Uczucia, które nami targają to trudny temat nawet dla ludzi dorosłych. Gdy nie nauczymy się je rozpoznawać i sobie z nimi radzić za młodu, to nie będziemy potrafili sobie z nimi poradzić w późniejszym życiu, dlatego tak ważne jest, żeby oswajać z tym tematem dzieci już od najmłodszych lat.

Emocje! Magiczne koło otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl to książeczka, dla najmłodszych czytelników, która nauczy je rozróżniania podstawowych emocji, tych dobrych i tych negatywnych. Dzieci dowiedzą się jak wyrażać miłość, radość, smutek, złość czy też rozczarowanie.


CZYTAJ DALEJ
wtorek, 5 października 2021

Podróż w czasie - Nasza Księgarnia

 Zapraszam was na podróż w krainę wyobraźni z pingwinem Przemysławem. Odwiedzicie krainę dinozaurów, głębiny oceanów, kosmos, krainę wulkanów, Marsa i wiele innych ciekawych miejsc. Sami stworzycie emocjonujący świat przygody i im lepiej go zapamiętacie, tym macie większą szansę na wygraną.


CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 4 października 2021

Bajkowi bohaterowie w biblioteczce malucha - wrzesień

Cóż nowego pojawiło się do zabawy i nauki  z bajkowymi bohaterami z wydawnictwa HarperKids? Otóż tym razem mam do pokazania trzy propozycje: dla maluchów oraz dziewczynek w wieku przedszkolnym.


CZYTAJ DALEJ
piątek, 1 października 2021

Kapelusz opowieści


Kapelusz opowieści wydawnictwa HarperKids to już druga książka z serii Poczytaj ze mną, w której znajdziemy wiele przykładów gatunków literackich, takich jak: baśń, fantasy, reportaż, dziennik, przygoda czy też kryminał. Żeby stworzyć tę książkę połączyło swe siły wielu polskich autorów: Zofia Stanecka, Ewa Nowak, Paweł Beręsewicz, Justyna Bednarek, Joanna Jagiełło, Jarosław Kaczmarek. Każdy z nich stworzył jeden utwór literacki w jednym z wyżej wymienionych gatunków.


CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 27 września 2021

Cztery pory roku Toli


Tola to 4 letnia dziewczynka, bohaterka serii książeczek opisujących codzienne życie jej oraz jej rodziny. 
Cztery pory roku Toli otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl to zebrane w jedno, cztery książeczki z tej serii, których tematem przewodnim są oczywiście pory roku, czyli wiosna, lato, jesień, zima.


CZYTAJ DALEJ
piątek, 24 września 2021

Pomóż mi przetrwaćPomóż mi przetrwać to seria przyrodnicza, która ma edukować najmłodszych czytelników w temacie mądrego wspierania przyrody. Do tej pory zostały wydane cztery części o: jeżu, pingwinach, trzmielach oraz fokach. Do tej kolekcji dołączyły ostatnio dwa nowe tytuły: Mała Asia w wielkiej puszczy oraz Złamane skrzydło Adrianka. Każda z książek opisuje życie i zwyczaje jednego, konkretnego zwierzęcia.


CZYTAJ DALEJ
środa, 22 września 2021

EduCzytajki czyli książki na małe troski - patronat


Będąc dorosłym często zapominamy, że życie młodego człowieka nie jest takie proste jak nam się wydaje. Często bagatelizujemy ich troski, uważając, że prawdziwe zmartwienia są dopiero przed nimi w "prawdziwym życiu", czyli dorosłości. Czy tak naprawdę jest? Czy troski dzieci nie są równie ważne co nasze własne? A może wręcz przeciwnie? Może to właśnie one są najważniejsze, ponieważ jeżeli nauczymy dzieci, że na każdy problem, czy też troskę jest rada, to takie dzieci wyrosną na pewnych siebie dorosłych, którzy wierzą w siebie, swoje możliwości i w to, że każdą trudność da się rozwiązać.CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 20 września 2021

Kto tu mieszka?

 Świat zwierząt jest fascynujący. Większość zwierząt, tak jak ludzie, mają swój dom. Czy wszyscy bohaterowie książki Kto tu mieszka? otrzymanej z księgarni TaniaKsiążka.pl, mają taki sam dom? Tego dowiecie się obserwując wędrówkę ślimaczka, który chciał znaleźć dla siebie domek w którym mógłby mieszkać.


CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 13 września 2021

Moja pachnąca książeczka z kolorami - Akademia Mądrego Dziecka

 Rozwijanie zmysłów u dzieci jest bardzo ważne. Do tej pory książeczki dla najmłodszych z serii Akademia Mądrego Dziecka wydawnictwa Harper Kids skupiały się na wzroku oraz dotyku. Natomiast Moja pachnąca książeczka z kolorami, jak sama nazwa mówi, zaprasza najmłodszych czytelników do świata zapachów i kolorów. Co znajdziemy w tej serii? 


CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 6 września 2021

Wydaje mi się, że widziałem ... krokodyla!

Wydaje mi się, że widziałem ... krokodyla! otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl to jedna z serii kartonowych książeczek z ruchomymi elementami, której głównymi bohaterami są różne zwierzątka takie jak: pingwin, niedźwiedź. Natomiast głównym bohaterem tej książeczki jest krokodyl.


CZYTAJ DALEJ
piątek, 3 września 2021

Czytam sobie - nowości wrzesień 2021

Seria Czytam sobie wydawnictwa HarperKids to propozycja książek do nauki czytania dla dzieci od 5 do 7 roku życia, w 3 poziomach trudności. Jakiś czas temu doszła seria edukującą w dziedzinie ekologii, która również jest w 3 poziomach zaawansowania. Dzisiaj przychodzę do was z nowymi tytułami, jakie pojawiły się w tych seriach.


CZYTAJ DALEJ
środa, 1 września 2021

Edukacyjne książeczki dla maluchów wydawnictwa Babaryba

 Bardzo lubię mądre książki dla najmłodszych czytelników, które mają coś wartościowego do przekazania najmłodszym czytelnikom. Takie książki chętnie wam tutaj pokazuję. I tym razem przychodzę do was z takimi propozycjami. Wydawnictwo Babaryba ma cztery nowości, które mają za zadanie uczyć i bawić naszych milusińskich.  


CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 30 sierpnia 2021

W domu. Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska

Jak ważna jest znajomość języków obcych, a w szczególności języka angielskiego nie trzeba nikogo przekonywać. Tak jak już kiedyś pisałam jego znajomość będzie nam przydatna już od lat młodzieńczych nawet do oglądania filmików na YT , do komunikowania się przez internet z ludźmi z innych krajów. Ostatni czas w szczególności pokazał jak łatwo nawiązywać kontakty z innymi ludźmi, rówieśnikami przez internet. Jest to również bardzo przydatna umiejętność podczas podróży za granicę, natomiast w okresie dorosłego życia jest to praktycznie niezbędna umiejętność, gdy chcemy zdobyć dobrą pracę. Dlatego tak ważne jest, żeby naukę tego przydatnego języka rozpocząć już od najmłodszych lat. Z pomocą przychodzi nam książka W domu. Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska z okienkami otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl


CZYTAJ DALEJ
czwartek, 26 sierpnia 2021

Tuli Tuli. Bocian z łąki

  Znacie małego duszka Tuli Tuli, który wędruje po najróżniejszych zakątkach  Ziemi takich jak: lasy, dżungle, pustynie, góry, morza, oceany i opowiada o zwierzętach które spotyka?  Najmłodsi czytelnicy prowadzeni przez tego miłego duszka Tuli Tuli tym razem poznają bociany, które ukochały sobie moje tereny jako swój dom, czyli najwięcej można ich spotkać na podlasiu. Tym bardziej z wielką radością chcę wam przedstawić tę piękną książeczkę Tuli Tuli Bocian z łąki otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.plCZYTAJ DALEJ
niedziela, 22 sierpnia 2021

Powrót do przedszkola - czyli Disney uczy

Dzieciaczki już za chwilę wrócą do przedszkoli, w których będą bawić się i uczyć. Ale czy jako odpowiedzialni i zatroskani o los własnych pociech rodzice, możemy całą odpowiedzialność edukacyjną złożyć na barki pań z przedszkola, szczególnie, że od pewnego czasu nie można uczyć dzieci literek ani cyferek, a co za tym idzie czytania, pisania, liczenia itd. Zatem to my chcąc, aby nasze dzieci miały łatwiejszy start w szkole musimy poświęcić im trochę czasu i potrenować z nimi naukę pisania i liczenia. Na całe szczęście przychodzi nam z pomocą wydawnictwo Ameet, które w swojej ofercie ma szeroką gamę książeczek edukacyjnych dla dzieci od 2 roku życia, dostępna w tej chwili w promocyjnej cenie minimum 25% taniej w Empik. Znajdziemy tam np. takie serie jak: Disney maluch, Disney uczy czy też Disney przygoda z czytaniem. W kilku słowach przybliżę wam każdą z nich.
CZYTAJ DALEJ
piątek, 20 sierpnia 2021

Książki dla przedszkolaków - Basia

  Basia to książeczki dla dzieci w wieku przedszkolnym i ciut młodszych, w której pojawiły się dodatkowe serie. Dzisiaj chciałabym wam pokazać dwie nowości z serii Franek. Są to książeczki kartonowe z krótkimi opowiadaniami, przeznaczone dla najmłodszych czytelników.


CZYTAJ DALEJ
wtorek, 17 sierpnia 2021

Akademia Mądrego Dziecka - nowości sierpień 2021

 Muszę po raz kolejny przyznać, że Akademia Mądrego Dziecka wydawnictwa Harper Kids to seria dla maluchów i ciut starszych dzieci, którą bardzo lubię. Co rusz pojawiają się w niej nowości, które mnie zachwycają, czasem zadziwiają mniej lub bardziej, ale nigdy jeszcze się nie zawiodłam na tych książeczkach. Czy tym razem będzie inaczej? Zresztą sami zobaczcie, cóż tym razem nowego pojawiło się w Akademii Mądrego Dziecka.


CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 16 sierpnia 2021

Zakazane miejsca na świecie. Podróże magicznym dywanem

 Słyszeliście, że są na świecie miejsca niedostępne większości ludzi? Myślę, że tak, ale czy znają je wasze dzieci? Może o niektórych słyszały, ale na pewno nie o wszystkich. W książce „Zakazane miejsca na świecie. Podróże magicznym dywanem”, najmłodsi czytelnicy będą mogli poznać ich aż dziewiętnaście.


CZYTAJ DALEJ
TOP