poniedziałek, 28 stycznia 2019

Jakie korzyści niesie za sobą układanie puzzli. Puzzle obserwacyjne - Kapitan Nauka.

Puzzle bez wątpienia to klasyka dziecięcych zabaw. Jedne dzieci lubią je mniej, inne za nimi przepadają, jednak nie można im odmówić, że są ważnym elementem w rozwoju każdego dziecka. Zalety układania puzzli przez maluchy, ale też przez starsze osoby, są nie do przecenienia. Natomiast producenci, prześcigają się w tworzeniu coraz to bardziej urozmaiconych wersji puzzli.CZYTAJ DALEJ
środa, 23 stycznia 2019

Owce na manowce, gra karciana z serii Trefl Joker Line.

Ostatnio przedstawiałam wam grę O kocie w kłopocie, a dzisiaj chciałabym wam pokazać jak można się świetnie bawić podczas rozgrywki Owce na manowce, gra karciana z serii Trefl Joker Line. Tym razem wcielamy się w pasterzy, którym uciekały niesforne owieczki. Mając do pomocy psy pasterskie, będziemy musieli złapać jak najwięcej owiec. Ile nam się uda ich złapać? Im więcej tym oczywiście lepiej. 

CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 21 stycznia 2019

O kocie w kłopocie - gra rodzinna z serii Trefl Joker Line.

Chciałabym wam przedstawić nowość, grę rodzinną pt. O kocie w kłopocie z serii Trefl Joker Line od 10 roku życia. Każdy wie, że kotki to takie urwisy, które lubią opuszczać swój ciepły kont i udawać się na wyprawy w nieznane. Niestety, często się zdarza, że w pogoni za myszką, albo inną przygodą, wypuszczają się za daleko od domu. Tak właśnie się stało z naszym kotkiem w grze. Tak bardzo zajął się wędrówką i zwiedzaniem miasta, że zapomniał gdzie mieszka. Naszym zadaniem jest pomóc kotkowi wrócić do domu.

CZYTAJ DALEJ
środa, 16 stycznia 2019

Komiksy paragrafowe wydawnictwa Foxgames.

Jakiś czas temu pisałam wam już o komiksach paragrafowych wydawnictwa Foxgames. Niedawno do naszej kolekcji dołączyły kolejne dwa takie komisy: Sherlock Holmes. Pojedynek z Irene Adler oraz Piraci. Klątwa wyspy Shukanet.

CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 14 stycznia 2019

Nietypowe książki o typowych problemach dzieci.

 Nastaje taki czas w życiu każdego dziecka, gdy oprócz niezmąconej niczym beztroskiej dziecięcej zabawy, zaczynają pojawiać się różnego typu problemy i dylematy. Małe dziecko jeszcze samo nie wie jak z nimi postępować, wielu rzeczy nie rozumie, dlatego przychodzą mu z pomocą nietypowe książki o typowych problemach dzieci. Takie książki chciałabym pokazać wam z wydawnictwa Zielona Sowa.CZYTAJ DALEJ
środa, 9 stycznia 2019

SuperFarmer gry podróżne wydawnictwa Granna.

Dawno już nic u nas nie było wydawnictwa Granna, dlatego dzisiaj chciałabym wam zaprezentować już kultową grę, która bawi dzieci i nie tylko od wielu lat, czyli gra pt. SuperFarmer w wersji podróżnej. Gdy dziecko poznaje świat, ekscytuje się takimi rzeczami, na jakie my dorośli już nie zwracamy uwagi. Jednym z takich tematów jest wieś i zwierzęta. Taką właśnie tematykę ma ta gra.

CZYTAJ DALEJ
wtorek, 8 stycznia 2019

Moja wspaniała przyjaciółka i Zaginiona Księgarnia wydawnictwa Wilga.

Chciałabym wam dzisiaj zaproponować dwie książki wydawnictwa Wilga, które pojawiły się niedawno na rynku wydawniczym. Jest to "Moja wspaniała przyjaciółka" oraz "Zaginiona księgarnia".

CZYTAJ DALEJ
czwartek, 3 stycznia 2019

Słowne gry karciane idealne na imprezę.

Czas na dobrą imprezę jest prawie zawsze, bardzo to lubimy ponieważ nie ma nic lepszego niż spędzenie miło czasu w gronie lubianych przez nas ludzi. Żeby ten czas był jeszcze lepszy, albo dla rozruszania towarzystwa, czy ma ono 8, 15 czy też 40 i więcej lat warto wystawić na stół słowne gry karciane idealne na imprezę. Dzisiaj chciałabym wam zaprezentować trzy takie gry.CZYTAJ DALEJ
TOP