poniedziałek, 28 grudnia 2020

Minecraft - propozycje wydawnicze

 Minecraft to już kultowa gra, w którą uwielbiają grać dzieci z całego świata. Wykorzystując jej popularność wydawnictwa tworzą komiksy, książki, poradniki o których często wam wspominam. Dzisiaj mam dla was dwie propozycje wydawnicze dla fanów tej gry.

CZYTAJ DALEJ
środa, 16 grudnia 2020

Odwagi zajączku

Małe dzieci często boją się wielu rzeczy. Ten lęk bierze się z obawy przed nowymi nieznanymi rzeczami, sytuacjami, lecz kiedy odważymy się i lepiej poznamy to co nas przeraża, często okazuje się, że nasz lęk był nieuzasadniony. Tak też było w przypadku głównego bohatera książeczki pt. Odwagi zajączku, otrzymanej z księgarni TaniaKsiążka.pl


CZYTAJ DALEJ
wtorek, 15 grudnia 2020

Nakarm chomiczka

Wasze dzieci lubią małe, puchate zwierzątka? Jeśli tak, to zapraszam was do zaopiekowania się głodnymi chomiczkami, które są małymi żarłoczkami i nie lubią jak ich brzuszki są puste. Koniecznie trzeba je nakarmić. Do dzieła :)


CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 14 grudnia 2020

Książki bez tekstu dla dzieci

Książki bez tekstu to wspaniała propozycja dla najmłodszych czytelników. Możemy aktywnie z dzieckiem "czytać je" . Co to znaczy aktywnie? Znaczy to, że w wyjątkowy sposób angażują dzieci podczas lektury. Każdorazowo sięgając po książkę można odkrywać nowe historie, szukać intrygujących wątków, puszczać wodze fantazji i dziecięcej kreatywności, kształtować bogaty język i rozwijać spostrzegawczość oraz koncentrację  


CZYTAJ DALEJ
niedziela, 13 grudnia 2020

Gdzie się podział czwartek

Książka Gdzie się podział czwartek, otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl to bestsellerowy picturebook dla najmłodszych, opowiadający  o wspaniałej przyjaźni, serdeczności, ale również o przemijaniu. Głównym bohaterem książki jest mały miś o imieniu Nosek, który pewnego czwartku obchodził swoje urodziny, na których byli jego wszyscy przyjaciele, pyszny tort, balony oraz wspaniałe prezenty. Niestety nic nie trwa wiecznie i tak samo było z urodzinami. Goście wrócili do swoich domów, a Noska ogarnął smutek, że ten wspaniały dzień już się kończy. Nasz jubilat nie chciał, żeby czwartek odszedł i postanowił wraz ze swoim przyjacielem Dziubkiem go poszukać. Szli uliczką, aż do mostku, nad rzeczkę, do parku, nad jezioro, aż doszli nad morze. Wołali czwartek, ale nigdzie go nie było, więc postanowili wracać. Gdy dotarli do domu mały miś opowiedział jak jego zdaniem wygląda czwartek, porównując go do elementów typowych dla dnia urodzin, czyli do tortu, balonów, świeczek i z tego opisu wyszedł im obraz pięknego srebrnego księżyca.
Dziubek mimo, że nie odzywał się ani słowem przez całą wędrówkę, wspiera przyjaciela, jak potrafi, bo na tym właśnie polega prawdziwa przyjaźń na dobre i na złe, w dobrych i w gorszych chwilach, w radości i w smutku, oraz w podróży za nieuchronnie oddalającym się czwartkiem.

Jest to już kolejna propozycja wspaniale zilustrowanej opowieści w formie picturebooka, która mówi o pięknie bezinteresownej przyjaźni, trwaniu przy nim w radości i smutku. Jest to również opowieść o przemijaniu. Jeden dzień się kończy, ale nowy już  się zaczyna.

CZYTAJ DALEJ
piątek, 11 grudnia 2020

Śledztwo. Niewiarygodne historie - Edgard Games

 Lubicie odgadywanie zagadek? Jeżeli tak, to mam dla was świetną karcianą grę detektywistyczną, opartą na współpracy wszystkich uczestników zabawy. Zadawajcie pytania, dedukujcie, odkrywajcie prawdę i wygrywajcie przy okazji świetnie się bawiąc.CZYTAJ DALEJ
czwartek, 10 grudnia 2020

Przyjaciel na zawsze

 Przyjaciel na zawsze, otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl to przepiękna opowieść o przyjaźni, serdeczności, empatii, ale również o przemijaniu. CZYTAJ DALEJ
środa, 9 grudnia 2020

Książeczki dla przedszkolaków

Zapraszam na kolejny przegląd książek dla dzieci w wieku przedszkolnym, które uczą, bawią, oraz są przepięknie zilustrowane. Dzisiaj mam dla was osiem różnych propozycji od książki do nauki zegara, poprzez książkę logopedyczną, aż do przepięknych picturebooków poruszających bardzo ważne tematy. Zresztą sami zobaczcie.


CZYTAJ DALEJ
wtorek, 8 grudnia 2020

Jan i Wito. Różowy rowerek

 

Wiele dzieci w wieku przedszkolnym ma problemy z wymową takich literek jak; R,L,B, P, Cz, SZ itd. Jest to problem, którego rodzice nie powinni bagatelizować. Im wcześniej zaczniemy ćwiczyć z dziećmi poprawną wymowę tym szybciej pozbędziemy się problemu, oczywiście mówimy tutaj o dzieciach w wieku przedszkolnym od około 2, 3 roku życia. Najlepszym sposobem nauki jest oczywiście zabawa, dlatego książki logopedyczne, to dobra pomoc dla rodziców. 

 Jan i Wito. Różowy rowerek, otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl, jest piktogramową logopedyczną książeczką dla maluchów w wieku przedszkolnym. Ćwiczy ona wymowę literki R. 


CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 7 grudnia 2020

Książki z okienkami dla maluchów

 Dzisiaj przychodzę do was z kolejnymi nowościami wydawniczymi przeznaczonymi dla najmłodszych czytelników, którzy dopiero zaczynają poznawać otaczający je świat. Co tym razem ciekawego pojawiło się na rynku? Zobaczmy.


CZYTAJ DALEJ
sobota, 5 grudnia 2020

Książki dla dzieci od 3 do 7 roku życia

Zapraszam na przegląd nowości wydawniczych dla dzieci od około 3 roku życia do 7 roku życia, które zaciekawią i zachęcą do lektury maluchy i młodsze dzieci.


CZYTAJ DALEJ
piątek, 4 grudnia 2020

Książki dla chłopców

 Jeżeli popatrzymy stereotypowo na upodobania chłopców i dziewczynek, to książki, które dzisiaj chcę wam pokazać można zaliczyć do kategorii książek typowo dla chłopców. Ja już dawno nie dzielę tak książek, gier, czy też zabawek, ponieważ wrzucanie dziecięcych upodobań w ramy konwenansów i podziału na płeć jest nonsensowne, natomiast sam tytuł ma was sprowokować do dyskusji na ten temat.
CZYTAJ DALEJ
czwartek, 3 grudnia 2020

Latające Burrito gra imprezowa - Rebel

Lubicie szalone gry w których nuda nie ma prawa zagościć? Jeśli tak to ta gra jest właśnie dla waszej paczki przyjaciół, czy też rodzinki. Latające Burrito to zwariowana gra imprezowa, w której aby wygrać trzeba celnie rzucać w przeciwników jedzeniem, a dokładniej burritem. CZYTAJ DALEJ
środa, 2 grudnia 2020

Komiksy dla dzieci i młodzieży

Komiksy do idealna alternatywa dla dzieci, które nie przepadają za książkami z dużą ilością tekstu. Dzięki takiej formie czytelnictwa, w przyszłości może rozwinąć się u nich bakcyl czytania i sięgną po "normalne" książki. Dlatego warto podsuwać dzieciom książki napisane w formie komiksu. Dzisiaj mam dla was kilka ciekawych propozycji dla dzieci w różnym wielu.CZYTAJ DALEJ
wtorek, 1 grudnia 2020

Mazurscy w podróży. Diamentowa gorączka


Szalona rodzinka Mazurskich powraca już w czwartej części pt. Mazurscy w podróży. Diamentowa gorączka.  Gdzie tym razem się wybiorą i jakie kryminalne przygody ich czekają? 


CZYTAJ DALEJ
TOP