poniedziałek, 28 grudnia 2020

Minecraft - propozycje wydawnicze

 Minecraft to już kultowa gra, w którą uwielbiają grać dzieci z całego świata. Wykorzystując jej popularność wydawnictwa tworzą komiksy, książki, poradniki o których często wam wspominam. Dzisiaj mam dla was dwie propozycje wydawnicze dla fanów tej gry.

CZYTAJ DALEJ
środa, 16 grudnia 2020

Odwagi zajączku

Małe dzieci często boją się wielu rzeczy. Ten lęk bierze się z obawy przed nowymi nieznanymi rzeczami, sytuacjami, lecz kiedy odważymy się i lepiej poznamy to co nas przeraża, często okazuje się, że nasz lęk był nieuzasadniony. Tak też było w przypadku głównego bohatera książeczki pt. Odwagi zajączku, otrzymanej z księgarni TaniaKsiążka.pl


CZYTAJ DALEJ
wtorek, 15 grudnia 2020

Nakarm chomiczka

Wasze dzieci lubią małe, puchate zwierzątka? Jeśli tak, to zapraszam was do zaopiekowania się głodnymi chomiczkami, które są małymi żarłoczkami i nie lubią jak ich brzuszki są puste. Koniecznie trzeba je nakarmić. Do dzieła :)


CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 14 grudnia 2020

Książki bez tekstu dla dzieci

Książki bez tekstu to wspaniała propozycja dla najmłodszych czytelników. Możemy aktywnie z dzieckiem "czytać je" . Co to znaczy aktywnie? Znaczy to, że w wyjątkowy sposób angażują dzieci podczas lektury. Każdorazowo sięgając po książkę można odkrywać nowe historie, szukać intrygujących wątków, puszczać wodze fantazji i dziecięcej kreatywności, kształtować bogaty język i rozwijać spostrzegawczość oraz koncentrację  


CZYTAJ DALEJ
niedziela, 13 grudnia 2020

Gdzie się podział czwartek

Książka Gdzie się podział czwartek, otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl to bestsellerowy picturebook dla najmłodszych, opowiadający  o wspaniałej przyjaźni, serdeczności, ale również o przemijaniu. Głównym bohaterem książki jest mały miś o imieniu Nosek, który pewnego czwartku obchodził swoje urodziny, na których byli jego wszyscy przyjaciele, pyszny tort, balony oraz wspaniałe prezenty. Niestety nic nie trwa wiecznie i tak samo było z urodzinami. Goście wrócili do swoich domów, a Noska ogarnął smutek, że ten wspaniały dzień już się kończy. Nasz jubilat nie chciał, żeby czwartek odszedł i postanowił wraz ze swoim przyjacielem Dziubkiem go poszukać. Szli uliczką, aż do mostku, nad rzeczkę, do parku, nad jezioro, aż doszli nad morze. Wołali czwartek, ale nigdzie go nie było, więc postanowili wracać. Gdy dotarli do domu mały miś opowiedział jak jego zdaniem wygląda czwartek, porównując go do elementów typowych dla dnia urodzin, czyli do tortu, balonów, świeczek i z tego opisu wyszedł im obraz pięknego srebrnego księżyca.
Dziubek mimo, że nie odzywał się ani słowem przez całą wędrówkę, wspiera przyjaciela, jak potrafi, bo na tym właśnie polega prawdziwa przyjaźń na dobre i na złe, w dobrych i w gorszych chwilach, w radości i w smutku, oraz w podróży za nieuchronnie oddalającym się czwartkiem.

Jest to już kolejna propozycja wspaniale zilustrowanej opowieści w formie picturebooka, która mówi o pięknie bezinteresownej przyjaźni, trwaniu przy nim w radości i smutku. Jest to również opowieść o przemijaniu. Jeden dzień się kończy, ale nowy już  się zaczyna.

CZYTAJ DALEJ
piątek, 11 grudnia 2020

Śledztwo. Niewiarygodne historie - Edgard Games

 Lubicie odgadywanie zagadek? Jeżeli tak, to mam dla was świetną karcianą grę detektywistyczną, opartą na współpracy wszystkich uczestników zabawy. Zadawajcie pytania, dedukujcie, odkrywajcie prawdę i wygrywajcie przy okazji świetnie się bawiąc.CZYTAJ DALEJ
czwartek, 10 grudnia 2020

Przyjaciel na zawsze

 Przyjaciel na zawsze, otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl to przepiękna opowieść o przyjaźni, serdeczności, empatii, ale również o przemijaniu. CZYTAJ DALEJ
środa, 9 grudnia 2020

Książeczki dla przedszkolaków

Zapraszam na kolejny przegląd książek dla dzieci w wieku przedszkolnym, które uczą, bawią, oraz są przepięknie zilustrowane. Dzisiaj mam dla was osiem różnych propozycji od książki do nauki zegara, poprzez książkę logopedyczną, aż do przepięknych picturebooków poruszających bardzo ważne tematy. Zresztą sami zobaczcie.


CZYTAJ DALEJ
wtorek, 8 grudnia 2020

Jan i Wito. Różowy rowerek

 

Wiele dzieci w wieku przedszkolnym ma problemy z wymową takich literek jak; R,L,B, P, Cz, SZ itd. Jest to problem, którego rodzice nie powinni bagatelizować. Im wcześniej zaczniemy ćwiczyć z dziećmi poprawną wymowę tym szybciej pozbędziemy się problemu, oczywiście mówimy tutaj o dzieciach w wieku przedszkolnym od około 2, 3 roku życia. Najlepszym sposobem nauki jest oczywiście zabawa, dlatego książki logopedyczne, to dobra pomoc dla rodziców. 

 Jan i Wito. Różowy rowerek, otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl, jest piktogramową logopedyczną książeczką dla maluchów w wieku przedszkolnym. Ćwiczy ona wymowę literki R. 


CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 7 grudnia 2020

Książki z okienkami dla maluchów

 Dzisiaj przychodzę do was z kolejnymi nowościami wydawniczymi przeznaczonymi dla najmłodszych czytelników, którzy dopiero zaczynają poznawać otaczający je świat. Co tym razem ciekawego pojawiło się na rynku? Zobaczmy.


CZYTAJ DALEJ
sobota, 5 grudnia 2020

Książki dla dzieci od 3 do 7 roku życia

Zapraszam na przegląd nowości wydawniczych dla dzieci od około 3 roku życia do 7 roku życia, które zaciekawią i zachęcą do lektury maluchy i młodsze dzieci.


CZYTAJ DALEJ
piątek, 4 grudnia 2020

Książki dla chłopców

 Jeżeli popatrzymy stereotypowo na upodobania chłopców i dziewczynek, to książki, które dzisiaj chcę wam pokazać można zaliczyć do kategorii książek typowo dla chłopców. Ja już dawno nie dzielę tak książek, gier, czy też zabawek, ponieważ wrzucanie dziecięcych upodobań w ramy konwenansów i podziału na płeć jest nonsensowne, natomiast sam tytuł ma was sprowokować do dyskusji na ten temat.
CZYTAJ DALEJ
czwartek, 3 grudnia 2020

Latające Burrito gra imprezowa - Rebel

Lubicie szalone gry w których nuda nie ma prawa zagościć? Jeśli tak to ta gra jest właśnie dla waszej paczki przyjaciół, czy też rodzinki. Latające Burrito to zwariowana gra imprezowa, w której aby wygrać trzeba celnie rzucać w przeciwników jedzeniem, a dokładniej burritem. CZYTAJ DALEJ
środa, 2 grudnia 2020

Komiksy dla dzieci i młodzieży

Komiksy do idealna alternatywa dla dzieci, które nie przepadają za książkami z dużą ilością tekstu. Dzięki takiej formie czytelnictwa, w przyszłości może rozwinąć się u nich bakcyl czytania i sięgną po "normalne" książki. Dlatego warto podsuwać dzieciom książki napisane w formie komiksu. Dzisiaj mam dla was kilka ciekawych propozycji dla dzieci w różnym wielu.CZYTAJ DALEJ
wtorek, 1 grudnia 2020

Mazurscy w podróży. Diamentowa gorączka


Szalona rodzinka Mazurskich powraca już w czwartej części pt. Mazurscy w podróży. Diamentowa gorączka.  Gdzie tym razem się wybiorą i jakie kryminalne przygody ich czekają? 


CZYTAJ DALEJ
piątek, 27 listopada 2020

Książki na Boże Narodzenie dla dzieci 2020r + KONKURS


Książki na Boże Narodzenie dla dzieci to propozycje wydawnicze na które czekamy cały rok. Dzięki nim czas oczekiwania staje się wyjątkowy, możemy poczuć magię świąt wiele dni przed Wigilią. Uczą co to jest prawdziwy duch świąt i na czym on polega. Czy są nim prezenty w postaci zabawek? A może prawdziwy duch świąt to jednak coś innego, niż tylko materialna strona tego najbardziej wyczekiwanego przez dzieci czasu w roku.


CZYTAJ DALEJ
czwartek, 26 listopada 2020

Pan Patyk

Pan Patyk lubi swoje miejsce zamieszkania, przyrodę go otaczającą, kocha swoją rodzinę i cudownie mu się żyje, aż do dnia, gdy ... Cóż się wydarzyło w życiu naszego głównego bohatera? Gdzie rzuci go los? Czy uda mu się wrócić na święta do domu? Tego wszystkiego możecie się dowiedzieć z wspaniałej opowieści pt. Pan Patyk otrzymanej z księgarni TaniaKsiążka.pl


CZYTAJ DALEJ
środa, 25 listopada 2020

Alicja w krainie słów wyd. Egmont

Zapraszam was do magicznej krainy słów. Zasiądźcie razem z Alicją, Kapelusznikiem oraz innymi mieszkańcami Krainy Czarów na herbatce u Królowej Kier, która jak może o tym wiecie, uwielbia wymyślać zakręcone prawa. Tym razem wpadła na pomysł, że zabroni używania słów z konkretnymi literami podczas rozmowy. Kto nie będzie przestrzegał jej prawa, ten będzie musiał opuścić przyjęcie.


CZYTAJ DALEJ
wtorek, 24 listopada 2020

Idzie fala - gra karciana Nasza Księgarnia

 Zapraszam was nad morze do latarni morskiej. Zbliża się burza, woda staje się coraz bardziej wzburzona. Czy szalejące fale zaleją waszą wysepkę? Czy będziecie musieli użyć kół ratunkowych?  A może uda wam się skierować nieprzyjazne fale na waszych przeciwników. 


CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 23 listopada 2020

Zalety i wady grania w gry komputerowe


Granie komputerowe jest to rozrywka jaką dzieci bardzo lubią i potrafią spędzać przy niej wiele godzin. Natomiast rodzice nie koniecznie przychylnie patrzą na tak spędzane wolne godziny. Czy granie na konsoli to samo zło? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jak większość rzeczy ma to swoje mocne i słabe strony.
CZYTAJ DALEJ
piątek, 20 listopada 2020

Hotel Zimowych snów

Gdy nadchodzi zima robi się mroźnie, a niektóre leśne zwierzęta kładą się spać. Czy to znaczy, że musi zapanować zimno również w naszych sercach?  Wbrew porze roku w jakiej się odbywa akcja, książka może rozgrzewać serca czytelników ciepłem emanującym z każdej stronicy przepięknej opowieści. Tak właśnie się dzieje w książce pt. Hotel Zimowych snów otrzymany z księgarni TaniaKsiążka.pl


CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 16 listopada 2020

Perełki wydawnicze dla dzieci

Perełki wydawnicze to książki uczą, bawią, relaksują, pobudzają wyobraźnię, przekazują wartości jakimi powinniśmy się kierować w życiu oraz wiedzę o świecie, historii. Bez takich książek świat byłby nudny, smutny, pusty, dlatego zachęcajmy dzieci do lektury wartościowych pozycji wydawniczych już od najmłodszych lat :) CZYTAJ DALEJ
piątek, 13 listopada 2020

Książki o zwierzętach, które odcisnęły swe łapy na kartach historii

 Często można spotkać książki dla dzieci opowiadające o wspaniałych wynalazcach, kobietach, mężczyznach, którzy odcisnęli swoje piętno na łamach historii ludzkości, czynami wybijającymi się ponad przeciętność. Dzisiaj dla odmiany, chciałam was zaprosić na bardzo ciekawe propozycje wydawnictwa Znak, opisujące zwierzęta, a dokładniej psy i koty, które zapisały się na kartach historii. 


CZYTAJ DALEJ
środa, 11 listopada 2020

Nasza paczka i niepodległość. O sześciu polskich świętach

 Już od najmłodszych lat powinniśmy przekazywać dzieciom wiedzę o kraju w którym żyjemy, opowiadać o naszej historii, która nie raz była trudna, lecz za razem piękna. Świetną pomocą będzie książka, która w przystępny sposób odpowie na kluczowe pytania, czyli dlaczego świętujemy w takie dni jak: 11 listopada, 1 maja, 2 maja, 3 maja, 4 czerwca czy też 15 sierpnia.


CZYTAJ DALEJ
wtorek, 10 listopada 2020

25 pomysłów - jeż praca plastyczna

 Jeż to urocze zwierzę, które zamieszkuje parki i typowo kojarzy nam się z jesienią, którego dzień obchodzimy 10 listopada. Z tej okazji chciałabym wam zaprezentować 25 inspiracji na pracę plastyczną przedstawiającą właśnie to zwierzątko. 
CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 9 listopada 2020

Papua z wyspy na wyspę - gra planszowa wydawnictwa Egmont

 Zapraszam was na Papuę i otaczające ją wysepki. Zabawcie się w budowniczych mostów i połączcie ze sobą wszystkie cztery wysepki, leżące na jednej planszy. Kto okaże się najszybciej myślącym budowniczym ten mknie do przodu zdobywając bonusowe punkty. W więc do budowania gotowi? START!!!


CZYTAJ DALEJ
niedziela, 8 listopada 2020

Co zrobić z nieużywanymi rzeczami po dzieciach?

 Dzieci mają to do siebie, że kupujemy im bardzo dużo najróżniejszych rzeczy z których  w ekspresowym tempie wyrastają. Najczęściej są to  ubrania, ale nie tylko. Co jakiś czas należy również przejrzeć zabawki, książki, sprzęty takie jak nigdy nie użyte butelki, kubki, które nie są już nam potrzebne, a mogą przydać się komuś innemu.


CZYTAJ DALEJ
czwartek, 5 listopada 2020

Bajki dla najmłodszych - przegląd nowości

 Bajki pojawiają się w życiu każdego dziecka dość wcześnie. Przygody bajkowych bohaterów nasi milusińscy oglądają na ekranach, przeżywając i emocjonując się razem z nimi. Tak jest już od wielu lat, ale warto poświęcić czas i przenieść nasze dzieci w świat bajek poprzez kartki książek z bajkami, na które zostały przeniesione przygody z ekranu. Dzisiaj chciałabym wam zaprezentować kilka serii bajkowych opowieści jakie możecie znaleźć na rynku wydawniczym.


CZYTAJ DALEJ
środa, 4 listopada 2020

Z kwiatka na kwiatek wydawnictwa Nasza Księgarnia - gra planszowa

 Macie ochotę przedłużyć sobie lato, cudowne chwile wśród kwiatów, motyli pod altanką na działce? Oj ja z chęcią zaczerpnę trochę lata z gry Z kwiatka na kwiatek wydawnictwa Nasza Księgarnia


CZYTAJ DALEJ
wtorek, 3 listopada 2020

Dolina Muminków w listopadzie

 Listopad to moment w którym czas zwalnia, okres  melancholijny, deszczowy, w którym często popadamy w nostalgię, rozmyślamy o swoim życiu, ludziach nas otaczających. W tym okresie zachodzą w nas zmiany, sięgamy głębiej w samych siebie. W takim czasie dobrze jest sięgnąć po literaturę bardziej dojrzałą, poruszającą swoją treścią, dającą do myślenie. Taka właśnie jest Dolina Muminków w listopadzie otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.plCZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 2 listopada 2020

Draftozaur wydawnictwa Nasza Księgarnia- gra planszowa

Zapraszam was do krainy w której dinozaury, to nie przeszłość. Jest to miejsce niebywale interesujące, wymagające myślenia oraz strategii. To w waszych rękach leży jej los i od tego jak będziecie nią zarządzali zależy, czy będzie to kraina pełna wartościowych dinozaurów, czy też inne krainy będą od was lepsze. Zatem pytam was, czy chcecie mieć najlepszą krainę z dinozaurami? Jeśli tak, to zapraszam na rozgrywkę w grze Draftozaur wydawnictwa Nasza Księgarnia

CZYTAJ DALEJ
piątek, 30 października 2020

Tuli Tuli - Jeżyk w parku

 Znacie małego duszka Tuli Tuli, który wędruje po najróżniejszych zakątkach na Ziemi takich jak: lasy, dżungle, pustynie, góry, morza, oceany i opowiada o zwierzętach które spotyka? Jeśli jeszcze go nie znacie, to koniecznie musicie go poznać. Najmłodsi czytelnicy pod okiem rodziców, prowadzeni przez duszka Tuli Tuli poznają świat przyrody, tym razem głównymi bohaterami są jeżyki, które dopiero co się urodziły.


CZYTAJ DALEJ
środa, 28 października 2020

Dziadek do orzechów

 Czy macie ochotę poczuć magię świąt tworząc jak wujek Droselmajer  przepiękne zabawki takie jak dziadek do orzechów? Myślę, że spodoba wam się taka zabawa i umili nie tylko świąteczny czas, chociaż moim zdaniem tworzy ona cudowny świąteczny klimat. Zatem przyjrzyjmy się bliżej grze Dziadek do orzechów z księgarni TaniaKsiążka.pl


CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 26 października 2020

Książki przygodowe dla dzieci i młodzieży

Co wyjątkowego jest w książkach przygodowych? Otóż jest w nich magia przenoszenia czytelnika w inny, ciekawszy świat przygody. Dzięki nim pochmurne, szare jesienne dni zamieniają się w czas pełen ekscytacji, ciekawych przygód jakie możemy przeżywać wraz z poznawanymi podczas lektury bohaterami. 

Dzisiaj mam dla was kilka propozycji książek przygodowych dla dzieci od około 8 roku życia aż do czytelników wieku nastoletniego., które łączy świetna, wartka akcja, magia oraz oczywiście przygoda.
CZYTAJ DALEJ
niedziela, 25 października 2020

Urodziny Tappiego - gra dla przedszkolaków

 Znacie może Tappiego, który mieszka w Szepczącym lesie? Jeżeli tak, to świetnie, lecz jeżeli nie, to poznajcie tego miłego wikinga, z rudą brodą lubiącego pić gorącą czekoladę, w grze planszowej dla przedszkolaków pt. Urodziny Tappiego. Wcielicie się w postacie przyjaciół naszego jubilata i stoczycie wyścig, kto pierwszy dotrze na przyjęcie urodzinowe.Zatem przyjrzyjmy się bliżej grze Urodziny Tappiego z księgarni TaniaKsiążka.pl


CZYTAJ DALEJ
sobota, 24 października 2020

Kolorowanki – najlepszy prezent dla dzieci. Dlaczego warto, by dzieci kolorowały?


Zastanawiasz się, jaki prezent będzie najlepszy dla Twojego malucha? Wybierz kolorowanki! Boże Narodzenie, urodziny, rozpoczęcie roku szkolnego, Dzień Dziecka, ale też weekend czy piękny, wakacyjny dzień – każda okazja jest dobra, by kolorować. Dlaczego warto, by Twoja pociecha zainteresowała się tym jak najwcześniej? Już tłumaczymy!
CZYTAJ DALEJ
czwartek, 22 października 2020

Książki dla dzieci i młodzieży - październikowe nowości

 Za oknem czuć jesienny chłód. Pogoda ostatnimi dniami nas nie rozpieszcza i będzie tak przez najbliższych kilka miesięcy, dlatego warto mieć co czytać, żeby umilić sobie te ponure wieczory.  Dzisiaj zapraszam na przegląd nowości październikowych dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Każdy znajdzie w nim coś interesującego. 


CZYTAJ DALEJ
środa, 21 października 2020

Jesienne dekoracje - prace plastyczne

 W żadnej porze roku nie ma tylu skarbów natury, z których można tworzyć niesamowite prace plastyczne. My postanowiłyśmy zebrać liście, jarzębinę, kwiatki, patyki z szyszkami i zrobić z tego kilka jesiennych dekoracji.


CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 19 października 2020

Książki na Boże Narodzenie, czyli prawdziwy duch świąt - Patronat

Jak co roku, z niecierpliwością czekam na świąteczne nowości wydawnicze pojawiające się w pobliżu listopada. Dzięki pięknym i mądrym opowieściom czas oczekiwania na Boże Narodzenie staje się jeszcze piękniejszy, bardziej magiczny. Wprowadzają one świąteczny nastrój oraz uczą co to jest prawdziwy duch świąt i na czym on polega. Czy są nim prezenty w postaci zabawek? A może prawdziwy duch świąt to jednak coś innego, niż tylko materialna strona tego najbardziej wyczekiwanego przez dzieci czasu w roku.


CZYTAJ DALEJ
piątek, 16 października 2020

Pizzeria, gra wydawnictwa Nasza Księgarnia

 Kto nie lubi pizzy? Chyba takich osób jest naprawdę mało. Kto lubi grać w gry planszowe? Takich osób myślę, że jest coraz więcej. Wydawnictwo Nasza księgarnia połączyło te dwie rzeczy, które lubimy i tak powstała świetna gra strategiczna pt. Pizzeria, w której wcielicie się w gości zajadających się pizzami w różnych smakach.


CZYTAJ DALEJ
czwartek, 15 października 2020

Akceptuję, co czuję - Harperkids

 Życie młodego człowieka nie jest takie proste jak nam się wydaje. Nie jest prawdą, że zawsze dzieciństwo jest beztroskie. Młodzi ludzie, czyli dzieci często zmagają się z problemami, często bardziej poważnymi niż mamy je my, dorośli. Ważne, żeby nie lekceważyć ich problemów i rozterek, nawet jeżeli nam one wydają się błahe, mało ważne. Akceptuję, co czuję wydawnictwa Harperkids to  seria, która ma pomóc dzieciom poznać pewne emocje, które nimi targają, zapoznać je z prawami jakie mają oraz pokazuje gdzie szukać pomocy. W serii tej ostatnio ukazały się dwie propozycje: Prawa dziecka oraz Bracia i siostry.


CZYTAJ DALEJ
środa, 14 października 2020

Gra Sushi roll wydawnictwa Rebel

 W naszym domu mamy wielkiego fana sushi, dlatego gdy tylko zobaczyłam zapowiedź gry wydawnictwa Rebel pt.Sushi roll, od razu stwierdziłam, że tą grę musimy mieć na naszej półce. Tak oto zawitała ona do nas i już nie muszę ciągle robić prawdziwych sushi, żeby poczuć klimat Japonii i naszego ulubionego z tego regionu jedzenia.
CZYTAJ DALEJ
wtorek, 13 października 2020

Uzależnienie od komputera

 Technologia w ostatnich dwudziestu latach rozwija się w szybkim tempie. Wynaleziono komputer, internet, smartfony, które nie są już tylko zwykłymi telefonami do dzwonienia, lecz łączą w sobie funkcje telefonu, komputera, aparatu fotograficznego oraz kamery. Rozwój technologii spowodował, że "życie" wielu dzieci przeniosło się ze świata realnego do tego wirtualnego. Świat ten stał się dla dzieci i młodzieży dużo bardziej atrakcyjny niż szara rzeczywistość.


CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 12 października 2020

Mikołajek - kolekcja psot i wybryków

 Co najlepiej pamiętacie z własnego dzieciństwa? Oczywiście psoty i wybryki jakie samemu się robiło lub jakich było się się świadkiem. Opowiada się je następnym pokoleniom, podczas rodzinnych spotkań. Właśnie dlatego seria przygód o Mikołajku jest tak popularna wśród młodych czytelników. 


CZYTAJ DALEJ
piątek, 9 października 2020

Gry edukacyjne dla dzieci + KONKURS

 Chciałabym wam przedstawić kilka propozycji gier od 3 do 10 roku życia, dzięki którym wasze pociechy będą mogły rozwijać kompetencje społeczne, wzbogacać swoje słownictwo, ćwiczyć matematykę, logiczne myślenie, pamięć i wiele innych umiejętności. Gry są bardzo zróżnicowane , ale każda z nich warta jest uwagi.

CZYTAJ DALEJ
czwartek, 8 października 2020

Zakodowany zamek - gra kooperacyjna wyd. Kapitan Nauka

 Zakodowany zamek to gra kooperacyjna wydawnictwa Kapitan Nauka, która uczy dzieci podstaw kodowania. W świecie, gdzie technika rozwija się z dnia na dzień,  komputery pomagają nam w wielu czynnościach życiowych a życie bez apek byłoby już dla wielu młodych ludzi trudne, umiejętność kodowania jest czymś bardzo przyszłościowym, dającym możliwość rozwoju zawodowego. Może to być również wielką pasją i świetną zabawą. Ale zanim przejdziemy do "poważnego" kodowania, należy zrozumieć na czym ono polega. Do tego świetnie będzie się nadawać gra stworzona dla dzieci od 4 roku życia pt. Zakodowany zamek.


CZYTAJ DALEJ
wtorek, 6 października 2020

Opowiadanki - gra rodzinna wydawnictwa Rebel

 Dzisiaj przychodzę do was z bardzo fajną grą dla całych rodzin, a szczególnie dla dzieci od 5 roku życia. Jest to gra pt. Opowiadanki wydawnictwa Rebel, której tytuł zdradza motyw przewodni naszej zabawy. Będziecie mogli wcielić się w "autorów" opowiadań i dobrać najlepszych bohaterów do książeczki, którą sami stworzycie. 


CZYTAJ DALEJ
piątek, 2 października 2020

Edukacyjne książki dla maluchów

 Każdy dobry rodzic chce, żeby jego dziecko rozwijało się jak najlepiej, było zdrowe, mądre, dobre, towarzyskie i życzliwe dla innych. Jedną z dróg do osiągnięcia wyznaczonego przez rodzica celu są książeczki edukacyjne, które wspierają prawidłowy rozwój małych dzieci, uczą je podstawowych norm i zachowań, pomagają w rozwiązywaniu trudności, oswajaniu z takimi tematami jak np. przedszkole. Dzisiaj chciałabym przedstawić wam kilka ciekawych propozycji z nowości jakie pojawiły się na rynku wydawniczym

CZYTAJ DALEJ
środa, 16 września 2020

Smoki - gra karciana Nasza Księgarnia

Baśniowa kraina snów to motyw nowej gry karcianej wydawnictwa Nasza Księgarnia pt. Smoki. To już trzecia gra z tej serii. Przed nią mieliśmy okazję grać w grę Sen oraz Kruki. Wszystkie te gry łączą krainy ze snów oraz przepiękna grafika kart. Wielbiciele gry karcianej Sen, zastanawiają się czy Smoki ich czymś zaskoczy, czy to tylko odmiana tej już docenionej gry. Dzisiaj postaram się wam odpowiedzieć na to pytanie.


CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 14 września 2020

Historia Polski - gra edukacyjna wyd. Kapitan Nauka

Historię własnej ojczyzny każdy powinien znać. Niestety znowu muszę się powtórzyć, co pewnie zaczyna być nudne, ale każdy to wie, że najlepiej zapamiętuje się przez zabawę. Co jest świetne do nauki dat, wydarzeń historycznych? Oczywiście najlepszą metodą są edukacyjne gry planszowe, które łączą w sobie świetną zabawę, naukę oraz wspólne spędzanie czasu z rodziną, przyjaciółmi. Dzisiaj chciałabym wam zaprezentować grę wydawnictwa Kapitan Nauka pt. Historia Polski. Tytuł ten mówi nam wszystko o tematyce tej gry. Oczywiście jest nią historia Polski od czasów średniowiecza, aż do czasów PRL.


CZYTAJ DALEJ
czwartek, 10 września 2020

Książki o przyrodzie dla dzieci

 Czasy pandemii pokazały nam wszystkim jak ważna jest przyroda, jak trudno jest nam bez niej żyć, jak cudownie jest cieszyć się zielenią, obserwować zwierzęta, kąpać się w czystej wodzie. Gdy przez pewien czas został nam zabrany dostęp do przyrody, wiele osób w końcu zaczęło ją doceniać. My doceniamy ją od zawsze, dlatego zawsze z wielką chęcią pokazuję wam nowości wydawnicze związane z tematem przyrody i jej ochrony. Tym razem mam dla was 8 ciekawych propozycji w tym temacie.


CZYTAJ DALEJ
TOP