piątek, 23 grudnia 2022

Bajkowi bohaterowie - grudzień

Cóż tym razem przygotowało dla najmłodszych wydawnictwo HarperKids.pl? Otóż tym razem głównym motywem przewodnim będą zimowa i święta oraz Basia i jej małpka. 


CZYTAJ DALEJ
środa, 21 grudnia 2022

Podwójne święta


Kultury świata jednocześnie połączone są z innymi zaskakującymi podobieństwami, jak i oddzielone rozmaitymi różnicami. Świetnie jest to widoczne na przykładzie świąt Bożego Narodzenia, obchodzonych przez rozmaite narody na różny sposób, ale w pewnym stopniu też podobny. Różnice kulturowe nie zawsze muszą być powodem sporów, czasami wręcz przeciwnie, prowadzą do jednoczenia się, chociażby w wyniku zaintrygowania inną kulturą, a co za tym idzie pogłębienia wspólnych relacji. Proces rozwijania pozytywnych relacji między dwoma kulturami i wymiany informacji o zwyczajach świątecznych pięknie ukazuje książka Podwójne Święta otrzymana z Taniaksiazka.pl, która została napisana w językach polskim i ukraińskim.


CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 19 grudnia 2022

Ulica Radosna 123

Trudno powiedzieć dlaczego, ale często nazwa ulicy nijak nie ma się do cech charakterystycznych danego miejsca i tak oto przykładowo po ulicy Spokojnej niespokojnie ciągle mkną samochody, a na ulicy Ciepłej w zimę jest dokładnie tak zimno, jak na wszystkich innych ulicach. Ta dziwna sprzeczność nie tyczy się jednak tytułowej ulicy z książki Ulica Radosna 123, bowiem jej mieszkańcy rzeczywiście mogą poszczycić się nad wyraz radosnym życiem, do którego czytelnik może wkroczyć aż na cały rok z życia bohaterów.


CZYTAJ DALEJ
piątek, 16 grudnia 2022

Świąteczne książki dla dzieci - wydawnictwo Słowne

Świąteczne książki dla dzieci na Boże Narodzenie, powinny zagościć w każdym domu z najmłodszymi czytelnikami. Bez wspólnego czytania, oczekiwanie na święta Bożego Narodzenia nie będzie takie magiczne. Wprowadzają one świąteczny nastrój oraz uczą co to jest prawdziwy duch świąt i na czym on polega. Czy są nimi prezenty w postaci zabawek? A może prawdziwy duch świąt to jednak coś innego, niż tylko materialna strona tego najbardziej wyczekiwanego przez dzieci czasu w roku. A może i jedno i drugie jest ważne dla naszych milusińskich? 


CZYTAJ DALEJ
środa, 14 grudnia 2022

Książeczki dla maluchów - Akademia Mądrego Dziecka

Dziś chciałabym wam przypomnieć książeczki dla maluchów z popularnej wśród rodziców serii Akademia Mądrego Dziecka: A to ciekawe! oraz Moja pachnąca książeczka z kolorami.


CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 12 grudnia 2022

Świat należy do Ciebie


Świat, wszechobecna, stopiona w jedno masa cudów i zła, strapienia oraz radości, formująca ludzkie postacie w wirze nieustannie zmiennej palety barw. W tej feerii złączonych w jedno efemerycznych emocji i zdarzeń, z trwałymi pieczęciami doświadczeń, zagubieni są wszyscy, a zwłaszcza dzieci. Każdy człowiek, a zwłaszcza każde dziecko potrzebuje wsparcia w poszukiwaniach swojego miejsca w tym świecie i pojmowaniu jego złożoności. Warto więc zabrać dziecko w podróż po otaczającym nas świecie wraz z książką Świat należy do Ciebie wydawnictwa Słowne.


CZYTAJ DALEJ
piątek, 9 grudnia 2022

Mój tata, mój świat

 Przez wiele lat bagatelizowało się rolę taty w wychowaniu dziecka. Tata był od utrzymywania domu, natomiast to mama zawsze zajmowała się dziećmi. Świat poszedł do przodu i już wiemy, jak ważną rolę  w życiu każdego dziecka odgrywa nie tylko jego mama, lecz również tata. Mój tata, mój świat wydawnictwa Słowne, to ciepła opowieść o ojcostwie, która przybliża, jak powinno wyglądać prawdziwe relacje ojca z dzieckiem oparte na wzajemnej miłości, szacunku i trosce.
CZYTAJ DALEJ
wtorek, 6 grudnia 2022

Świąteczne książki wydawnictwa Skrzat

 Magia świąt zapanowała wokół nas i nie jest inaczej w świecie wydawniczym. Dziś chciałabym wam przedstawić najnowsze świąteczne książki wydawnictwa Skrzat.


CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 5 grudnia 2022

Wyścig z misiem - Rebel

 Miś, mysz i koza to przyjaciele, którzy od czasu do czasu lubią bawić się w wyścigi. Macie ochotę dołączyć do nich w grze planszowej dla dzieci od 4 roku życia Wyścig z misiem wydawnictwa Rebel? Jeśli tak to koniecznie przeczytajcie na czym polega ta gra.


CZYTAJ DALEJ
niedziela, 4 grudnia 2022

Zwierzęta świata. 200 ciekawostek - Bookolika

Różnorodność i niezwykłość barwnego świata zwierząt nie przestaje zachwycać i zaskakiwać. Dokładnie tak jak ludzie, zwierzęta mają swoje dziwne zwyczaje, przyzwyczajenia, sposoby radzenia sobie z przeciwnościami losu, wydają niekiedy intrygujące dźwięki, okazują na różne sposoby swoje emocje, każde też charakteryzuje się wyjątkową budową ciała. Na fascynującą wędrówkę przez świat ciekawostek o zwierzętach z każdego zakątka naszego globu zabiera książka Zwierzęta świata. 200 ciekawostek wydawnictwa Bookolika, której mamy przyjemność być patronem.


CZYTAJ DALEJ
piątek, 2 grudnia 2022

Skubane kurczaki - Rebel

 Macie ochotę na wesołą, pełną emocji grę, która jest połączeniem gry planszowej i memory? Jeśli tak to dobrze trafiliście, bo wydawnictwo Rebel ma w swojej ofercie świetną grę dla dzieci w wieku przedszkolnym pt. Skubane kurczaki.


CZYTAJ DALEJ
08:48

Boże Narodzenie, prace plastyczne dla dzieci - Renifer

 Renifer to jeden z bardziej urokliwych wątków świątecznych prac na Boże Narodzenie. Najważniejszym z reniferowego stada Świętego Mikołaja jest oczywiście renifer Rudolf ze swoim przeuroczym czerwonym noskiem. Każde dziecko go zna i z chęcią wykona pracę plastyczną w tym temacie.


CZYTAJ DALEJ
czwartek, 1 grudnia 2022

Czytaj i baw się - Akademia Mądrego Dziecka

 Seria książeczek dla maluchów i dzieci przedszkolnych Akademia Mądrego Dziecka wydawnictwa HarperKids, co rusz zachwyca mnie swoimi nowymi seriami. Gdy już myślę, że  nic nowego nie da się wymyślić, po raz kolejny zostaję zaskoczona pomysłowością twórców. Tym razem chciałabym wam przedstawić najnowszą propozycję, czyli serię Czytaj i baw się.


CZYTAJ DALEJ
TOP