piątek, 2 grudnia 2022

Skubane kurczaki - Rebel

 Macie ochotę na wesołą, pełną emocji grę, która jest połączeniem gry planszowej i memory? Jeśli tak to dobrze trafiliście, bo wydawnictwo Rebel ma w swojej ofercie świetną grę dla dzieci w wieku przedszkolnym pt. Skubane kurczaki.Skubane kurczaki - Rebel


W skład gry wchodzą:

- 24 kafelki jajek

- 12 ośmiokątnych kafelków wybiegów dla kur

- 4 figurki kur

- 4 piórka z ogonów


Celem gry Skubane kurczaki jest oskubanie ogonków kurek innych graczy z ich piórek. Kto jako pierwszy zdobędzie wszystkie pióra ten wygrywa. Jak to zrobić? Najpierw należy przygotować planszę, którą tworzy się samemu układając w koło 24 kafelki jajek. Natomiast kafelki wybiegów układamy zakryte w środku koła. Kury, które są naszymi pionkami ustawiamy na kafelkach jajek w równych od siebie odległościach i gdy już wszystko jest gotowe możemy zacząć szaleńczy pościg za innymi kurami, żeby odebrać im ich piórka, a jednocześnie nie dać odebrać sobie swojego.
Pierwszy gracz patrzy jaki obrazek znajduje się na kafelku przed nim i musi go odnaleźć wśród zakrytych kafelków wybiegu. Jeżeli za pierwszym razem uda mu odkryć prawidłowy kafelek przesuwa się na niego i kontynuuje swoją grę, aż do momentu, gdy się pomyli i odkryje niewłaściwy kafelek. Wówczas grę zaczyna kolejna osoba. Jak widzicie jest to szukanie par, dokładnie takie samo jak w klasycznym memory, tylko połączone jest to z elementem gry planszowej, czyli poruszaniem się po planszy swoim pionkiem.


Gdy już wiemy jak się poruszamy, należy wspomnieć jak można zabrać innemu graczowi jego piórka. Jeżeli dogonimy któregoś z graczy, to możemy próbować go przeskoczyć. Przeskoczyć, czyli odkryć obrazek z kafelka, który jest przed graczem przed nami. Jeśli dobrze znajdziemy parę obrazków, przeskakujemy przeciwnika i zabieramy mu piórka z ogonka. Tak jak już wcześniej wspominałam, kto pierwszy zdobędzie wszystkie piórka ten wygrywa. Skubane kurczaki to bardzo prosta gra, która jest połączeniem gry planszowej z memory. Mimo swej prostoty, a może dzięki temu powinna spodobać się maluchom. Jest to połączenie wyścigu wywołującego wielkie emocje z nauką skupienia oraz ćwiczeniem pamięci, ponieważ odkrywane kafelki zawsze odkładamy na te samo miejsce. Ten kto potrafi się skoncentrować i zapamiętać ułożenie kafelków ma dużą szansę pokonać innych graczy. 


Wiek graczy: +4 lat
Liczba graczy: 2-4 os
Wydawnictwo: Rebe
TOP