piątek, 23 grudnia 2022

Bajkowi bohaterowie - grudzień

Cóż tym razem przygotowało dla najmłodszych wydawnictwo HarperKids.pl? Otóż tym razem głównym motywem przewodnim będą zimowa i święta oraz Basia i jej małpka. 


CZYTAJ DALEJ
środa, 21 grudnia 2022

Podwójne święta


Kultury świata jednocześnie połączone są z innymi zaskakującymi podobieństwami, jak i oddzielone rozmaitymi różnicami. Świetnie jest to widoczne na przykładzie świąt Bożego Narodzenia, obchodzonych przez rozmaite narody na różny sposób, ale w pewnym stopniu też podobny. Różnice kulturowe nie zawsze muszą być powodem sporów, czasami wręcz przeciwnie, prowadzą do jednoczenia się, chociażby w wyniku zaintrygowania inną kulturą, a co za tym idzie pogłębienia wspólnych relacji. Proces rozwijania pozytywnych relacji między dwoma kulturami i wymiany informacji o zwyczajach świątecznych pięknie ukazuje książka Podwójne Święta otrzymana z Taniaksiazka.pl, która została napisana w językach polskim i ukraińskim.


CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 19 grudnia 2022

Ulica Radosna 123

Trudno powiedzieć dlaczego, ale często nazwa ulicy nijak nie ma się do cech charakterystycznych danego miejsca i tak oto przykładowo po ulicy Spokojnej niespokojnie ciągle mkną samochody, a na ulicy Ciepłej w zimę jest dokładnie tak zimno, jak na wszystkich innych ulicach. Ta dziwna sprzeczność nie tyczy się jednak tytułowej ulicy z książki Ulica Radosna 123, bowiem jej mieszkańcy rzeczywiście mogą poszczycić się nad wyraz radosnym życiem, do którego czytelnik może wkroczyć aż na cały rok z życia bohaterów.


CZYTAJ DALEJ
piątek, 16 grudnia 2022

Świąteczne książki dla dzieci - wydawnictwo Słowne

Świąteczne książki dla dzieci na Boże Narodzenie, powinny zagościć w każdym domu z najmłodszymi czytelnikami. Bez wspólnego czytania, oczekiwanie na święta Bożego Narodzenia nie będzie takie magiczne. Wprowadzają one świąteczny nastrój oraz uczą co to jest prawdziwy duch świąt i na czym on polega. Czy są nimi prezenty w postaci zabawek? A może prawdziwy duch świąt to jednak coś innego, niż tylko materialna strona tego najbardziej wyczekiwanego przez dzieci czasu w roku. A może i jedno i drugie jest ważne dla naszych milusińskich? 


CZYTAJ DALEJ
środa, 14 grudnia 2022

Książeczki dla maluchów - Akademia Mądrego Dziecka

Dziś chciałabym wam przypomnieć książeczki dla maluchów z popularnej wśród rodziców serii Akademia Mądrego Dziecka: A to ciekawe! oraz Moja pachnąca książeczka z kolorami.


CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 12 grudnia 2022

Świat należy do Ciebie


Świat, wszechobecna, stopiona w jedno masa cudów i zła, strapienia oraz radości, formująca ludzkie postacie w wirze nieustannie zmiennej palety barw. W tej feerii złączonych w jedno efemerycznych emocji i zdarzeń, z trwałymi pieczęciami doświadczeń, zagubieni są wszyscy, a zwłaszcza dzieci. Każdy człowiek, a zwłaszcza każde dziecko potrzebuje wsparcia w poszukiwaniach swojego miejsca w tym świecie i pojmowaniu jego złożoności. Warto więc zabrać dziecko w podróż po otaczającym nas świecie wraz z książką Świat należy do Ciebie wydawnictwa Słowne.


CZYTAJ DALEJ
piątek, 9 grudnia 2022

Mój tata, mój świat

 Przez wiele lat bagatelizowało się rolę taty w wychowaniu dziecka. Tata był od utrzymywania domu, natomiast to mama zawsze zajmowała się dziećmi. Świat poszedł do przodu i już wiemy, jak ważną rolę  w życiu każdego dziecka odgrywa nie tylko jego mama, lecz również tata. Mój tata, mój świat wydawnictwa Słowne, to ciepła opowieść o ojcostwie, która przybliża, jak powinno wyglądać prawdziwe relacje ojca z dzieckiem oparte na wzajemnej miłości, szacunku i trosce.
CZYTAJ DALEJ
wtorek, 6 grudnia 2022

Świąteczne książki wydawnictwa Skrzat

 Magia świąt zapanowała wokół nas i nie jest inaczej w świecie wydawniczym. Dziś chciałabym wam przedstawić najnowsze świąteczne książki wydawnictwa Skrzat.


CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 5 grudnia 2022

Wyścig z misiem - Rebel

 Miś, mysz i koza to przyjaciele, którzy od czasu do czasu lubią bawić się w wyścigi. Macie ochotę dołączyć do nich w grze planszowej dla dzieci od 4 roku życia Wyścig z misiem wydawnictwa Rebel? Jeśli tak to koniecznie przeczytajcie na czym polega ta gra.


CZYTAJ DALEJ
niedziela, 4 grudnia 2022

Zwierzęta świata. 200 ciekawostek - Bookolika

Różnorodność i niezwykłość barwnego świata zwierząt nie przestaje zachwycać i zaskakiwać. Dokładnie tak jak ludzie, zwierzęta mają swoje dziwne zwyczaje, przyzwyczajenia, sposoby radzenia sobie z przeciwnościami losu, wydają niekiedy intrygujące dźwięki, okazują na różne sposoby swoje emocje, każde też charakteryzuje się wyjątkową budową ciała. Na fascynującą wędrówkę przez świat ciekawostek o zwierzętach z każdego zakątka naszego globu zabiera książka Zwierzęta świata. 200 ciekawostek wydawnictwa Bookolika, której mamy przyjemność być patronem.


CZYTAJ DALEJ
piątek, 2 grudnia 2022

Skubane kurczaki - Rebel

 Macie ochotę na wesołą, pełną emocji grę, która jest połączeniem gry planszowej i memory? Jeśli tak to dobrze trafiliście, bo wydawnictwo Rebel ma w swojej ofercie świetną grę dla dzieci w wieku przedszkolnym pt. Skubane kurczaki.


CZYTAJ DALEJ
08:48

Boże Narodzenie, prace plastyczne dla dzieci - Renifer

 Renifer to jeden z bardziej urokliwych wątków świątecznych prac na Boże Narodzenie. Najważniejszym z reniferowego stada Świętego Mikołaja jest oczywiście renifer Rudolf ze swoim przeuroczym czerwonym noskiem. Każde dziecko go zna i z chęcią wykona pracę plastyczną w tym temacie.


CZYTAJ DALEJ
czwartek, 1 grudnia 2022

Czytaj i baw się - Akademia Mądrego Dziecka

 Seria książeczek dla maluchów i dzieci przedszkolnych Akademia Mądrego Dziecka wydawnictwa HarperKids, co rusz zachwyca mnie swoimi nowymi seriami. Gdy już myślę, że  nic nowego nie da się wymyślić, po raz kolejny zostaję zaskoczona pomysłowością twórców. Tym razem chciałabym wam przedstawić najnowszą propozycję, czyli serię Czytaj i baw się.


CZYTAJ DALEJ
środa, 30 listopada 2022

Pędzące żółwie. Wyścig do choinki

 Pędzące żółwie. Wyścig do choinki wydawnictwa Egmont, to świąteczna wersja popularnej gry planszowej dla przedszkolaków od 5 roku życia, której celem jest jak najszybsze dotarcie do mety swoim żółwiem, czyli w tym wypadku do choinki.


CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 28 listopada 2022

Dziadek do orzechów

Postać Dziadka do orzechów znana jest ludziom na całym świecie, oczywiście chociażby dzięki wspaniałemu baletowi Piotra Czajkowskiego, który to został zainspirowany sędziwym już opowiadaniem E.T.A. Hoffmana Dziadek do orzechów. Ta magiczna, baśniowa opowieść, pełna fantastycznych istot, miejsc i wydarzeń, przyprószona świątecznym nastrojem powraca w uproszczonej, przystępnej dla młodych czytelników wersji.


CZYTAJ DALEJ
sobota, 26 listopada 2022

Świąteczna podróż

 Świąteczna podróż otrzymana z TaniaKsiazka.pl to kolejna książka o tematyce świątecznej, która stanowi zbiór 24 opowiadań. Poruszają one szeroką gamę zagadnień bożonarodzeniowych, skupionych zarówno wokół tradycji i wierzeń, jak i świątecznych perypetii zwykłych rodzin, z czego te elementy zazwyczaj są ze sobą w różnych proporcjach zmieszane.


CZYTAJ DALEJ
czwartek, 24 listopada 2022

Gnaj, robaczku - Rebel

 Gnaj, robaczku to nowa wersja, znanej i nagradzanej na świecie planszówki dla najmłodszych graczy, czyli dla dzieci od 4 roku życia, która ukazała się nakładem wydawnictwa Rebel. Znacie już tę kultową grę? Jeśli nie to zapraszam do dalszej lektury.CZYTAJ DALEJ
wtorek, 22 listopada 2022

Mysia Dolina. Świąteczna opowieść - Patronat


 Zmasowane porządki, masa intensywnych zapachów, szuranie, bulgotanie, zgiełk w kuchni, pot na czole, ciepło na skórze, smak piernika w buzi, harmider w uszach, czyli inaczej przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Zawsze są one intensywne, wycieńczające, ale na swój sposób też urzekające, niektórzy je lubią, inni pragną by skończyły się jak najprędzej. Pośród tych wszystkich światełek, bombeczek, czy stojących pod dachem drzew może pojawić się również jakaś mniejsza lub większa wpadka i wtedy pojawiają się prawdziwe schody w postaci frustracji, zniechęcenia, rezygnacji. Jest to problem, który jak się okazuje dotyka nawet myszy, no przynajmniej te z urokliwej książki Mysia Dolina wydawnictwa Bookolika. Świąteczna opowieść, czy uda się tym drobnym stworzeniom uporać z niefortunną pomyłką i cieszyć się świętami, mimo przeciwności losu?


CZYTAJ DALEJ
niedziela, 20 listopada 2022

Magia Bożego Narodzenia. Rodzinna gra o świątecznej wędrówce

 Boże Narodzenie to wyjątkowe święto w tradycji chrześcijańskiej, do którego warto się dobrze przygotować w gronie całej rodziny. Bardzo pomocną do tego będzie gra Magia Bożego Narodzenia. Rodzinna gra o świątecznej wędrówce wydawnictwa Familium.pl, która przybliży najmłodszym członkom rodziny wiele ciekawych informacji związanych z Bożym Narodzeniem oraz pozwoli miło spędzić czas w gronie najbliższych.


CZYTAJ DALEJ
piątek, 18 listopada 2022

Bajkowi bohaterowie

 To już kolejny przegląd wydawnictwa HarperKids, którego głównymi bohaterami są bohaterowie znanych i lubianych bajek. Tym razem chciałabym wam zaprezentować książki z konikami My Little Pony, Muminkami oraz magicznymi stworzeniami.


CZYTAJ DALEJ
środa, 16 listopada 2022

Motek. Książka o uczuciach

Każdy, kto szydełkuje, wie jak przydatnymi i cennymi przedmiotami są motki, wiedzą to również bawiące się nimi koty. Co jednak się dzieje, gdy po motku słuch zaginie? Kotek jest smutny, samotny, doświadcza wielu różnorodnych uczuć, które towarzyszą mu podczas poszukiwań zaginionego skarbu. Jakie są to uczucia i co nowego w życiu kota przyniesie szalona pogoń za motkiem, można dowiedzieć się z książeczki Motek. Książka o uczuciach, otrzymana z TaniaKsiazka.pl


CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 14 listopada 2022

Gwiazdka Miko. Sklep z zabawkami Braci Gwiazdków

Pokryte śniegiem miejskie ulice oraz skryty pośród nich sklep z zabawkami, tonący w ciepłych barwach kolorowych lampek, emanujący magiczną, ciepłą, serdeczną atmosferą, które zmieszane są z kontrastującym, bolesnym zjawiskiem skrajnych nierówności społecznych i rozświetlone młodzieńczym pragnieniem niesienia pomocy to materiał na piękne opowiadanie świąteczne, jakim jest Gwiazdka Miko. Sklep z zabawkami Braci Gwiazdków otrzymana z TaniaKsiażka.pl


CZYTAJ DALEJ
niedziela, 13 listopada 2022

Historia Naturalna Magii

 Czy wasze dzieci interesują się światem magii, nadprzyrodzonych zjawisk, bajecznych postaci? Jeśli tak to najnowsza propozycja wydawnictwa HarperKids bedzie nie lada gratką w waszej domowej biblioteczce, lecz pamiętajcie, aby do jej lektury podejść z dozą zdrowego rozsądku i przymrużeniem oka.


CZYTAJ DALEJ
środa, 9 listopada 2022

Poznajemy balet

 Muzyka poważna i związane z nią takie sceniczne dzieła, jak opera, czy balet, niekiedy są postrzegane jako elitarna, skomplikowana, wysublimowana sztuka dla świetnie obytych z kulturą koneserów. Osobiście jednak uważam, że zwłaszcza w dobie powszechnie dostępnego Internetu, magiczne sekrety tej przepięknej muzyki może odkrywać każdy i odnajdywać w nich cenne dla siebie wartości, czy to w postaci ukojenia, pomocy w koncentracji, zachwytu nad kunsztem jej autorów, bądź po prostu zadowolenia ze słuchania dobrej muzyki. Wcale nie tak nieprzystępny, ekskluzywny i poważny świat muzyki poważnej i baletu mogą odkrywać także dzieci, na przykład z pomocą książki dźwiękowej Poznajemy balet wydawnictwa HarperKids.CZYTAJ DALEJ
sobota, 5 listopada 2022

Wieczorynka. Bajeczki na dobranoc

Wieczorynka to  nowa seria Akademii Mądrego Dziecka wydawnictwa HarperKids, w skład której wchodzą świecące książeczki, których bohaterami są: lisek, jednorożec, owieczka i leniwiec. Są to książeczki przeznaczone głównie do czytania na dobranoc, przed snem, a ich szczególną atrakcją są światełka, które można włączyć.


CZYTAJ DALEJ
środa, 2 listopada 2022

Bajkowi bohaterowie - książka z otwieranymi okienkami

 Książka z otwieranymi okienkami to seria wydawnictwa HarperKids, której bohaterami są postacie ze znanych i lubianych przez dzieci bajek. Tym razem znajdziemy w niej ulubionego przez maluchy Binga oraz Misia Paddingtona.CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 31 października 2022

Rozgrzewające herbaty - przepisy

 Sezon jesienny to czas chłodów i słoty za oknem. Często wracamy do domu przemarznięci. Co zrobić żeby rozgrzać organizm i nie dopuścić do choroby? Najlepsze na to są oczywiście rozgrzewające herbaty z dodatkami takimi jak imbir, cytryna, miód, malina... . Poniżej znajdziecie kilka przepisów na rozgrzewające napoje idealne na jesień i zimę, a najlepszą do tego herbatę znajdziecie w sklepie Coffeedesk.pl 

CZYTAJ DALEJ
czwartek, 27 października 2022

Chcę wiedzieć więcej - Akademia Mądrego Dziecka

Oto dwie książki z wydawnictwa HarperKids dla młodych odkrywców, którzy nieustannie rządni są nowej, fascynującej wiedzy, w tym przypadku związanej z badaniem ludzkich szczątków oraz pracą szpiega. Te książki to: Sekrety zmarłych oraz Jak zostać szpiegiem. Podręcznik tajnego agenta, obie są z serii Chcę wiedzieć więcej.
CZYTAJ DALEJ
sobota, 22 października 2022

Basia i przyjaciele - nowości październik

Basia i jej przyjaciele z wydawnictwa HarperKids powracają tym razem w krótkiej książeczce Basia i skarby oraz dłuższym zbiorze opowiadań Basia i przyjaciele Wielka Księga Przygód.
 


CZYTAJ DALEJ
wtorek, 18 października 2022

Kohaku - Nasza Księgarnia

 Kohaku wydawnictwa Nasza Księgarnia to logiczna gra kafelkowa dla graczy od 8 roku życia, która łączy w sobie proste zasady, piękne kafelki i co najważniejsze ciekawą rozgrywkę.CZYTAJ DALEJ
niedziela, 16 października 2022

Jesteś gwiazdą. Poczucie własnej wartości. Przewodnik dla dzieci.

Żyjemy w świecie zdominowanym przez rywalizację, wkradającą się w każdy obszar naszej egzystencji. Na każdym kroku jesteśmy oceniani przez rodziców, nauczycieli, przyjaciół, a nawet przypadkowo spotkane na ulicy osoby i przede wszystkim przez samych siebie. Większość dookoła nas dziejących się wydarzeń oraz podejmowanych przez ludzi czynności próbuje się zmierzyć, obliczyć, zakwalifikować do jakiejś grupy, przedstawić w formie mniej lub bardziej miarodajnego wykresu. Te suche, chłodne matematyczne podejście do życia sprawia, że próbujemy znaleźć sobie konkretne miejsce w przedstawiającej ogół ludzkości tabelce, wtopić się w tłum liczb i dobrze pośród nich wyglądać, zatracając przy tym własne, unikatowe „ja”, poświęcając swe zainteresowania i dobre samopoczucie dla abstrakcyjnych celów, wreszcie zaniżając poczucie własnej wartości, nieustannie porównując się do innych, czasami tak nieprawdziwych postaci, jak spreparowani w laboratoriach dobrego wizerunku celebryci. Większość z tych negatywnych procesów oceniania, segregowania, rozdzielania ludzi rozpoczyna się w szkole, a żeby się nim oprzeć trzeba mieć dużo pewności siebie, wysokie poczucie własnej wartości, myśleć optymistycznie i być asertywnym. Pomoc w uzyskaniu tych cech jest głównym celem książki „Jesteś gwiazdą”.


CZYTAJ DALEJ
środa, 12 października 2022

Na końcu świata


Wakacje już co prawda są za nami i czas na wycieczki dla wielu się skończył, ale między innymi niezwykle trudne czasy pandemii nauczyły nas, że żeby wyruszyć na piękną przygodę w otoczeniu natury, nie potrzeba organizowania wielkiej wyprawy poza dom, bowiem wystarczy, że zaopatrzymy się we właściwą książkę i zanurzymy się w jej upajającej, spokojnej narracji. Na końcu świata to już trzecia książka z serii Rodzina z niebieskiego domu, w której dobrze nam już znana rodzinka wyrusza tym razem na podbój Beskidu Niskiego.


CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 10 października 2022

Gry planszowe dla dzieci

 Gry planszowe to fantastyczna zabawa dla wszystkich członków rodziny, tych małych i tych całkiem dużych, dlatego mam wielką przyjemność być jednym z patronów medialnych zorganizowanego przez wydawnictwo Rebel Dnia Gier Planszowych. Z tej okazji chciałabym wam przypomnieć gry, które mieliśmy okazję wam już prezentować na blogu, te które nam się najbardziej spodobały.


CZYTAJ DALEJ
sobota, 8 października 2022

Młodzi przyrodnicy - Jesień w świecie przyrody

Słoneczne lato dobiegło końca, słońce przygrzewa słabiej i krócej, długo wyczekiwane deszcze nawiedzają nas coraz częściej, a wiele drzew staje się skarbcem dla złotych liści. Rozpoczęła się humorzasta jesień, raz ciepła, raz zimna, czasem szara, a innym razem kolorowa, ale za to stała w jednym aspekcie, zawsze fascynująca, zaskakująca i pełna sekretów. Na wyprawę do świata jesiennej przyrody młodych odkrywców zaprasza należąca do serii Młodzi Przyrodnicy książka Jesień w Świecie Przyrody otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl


CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 19 września 2022

Wycieczka po mózgu i Co robimy, gdy śpimy - Akademia Mądrego Dziecka


Układ nerwowy to bardzo ważny i skomplikowany element organizmu człowieka. Dzięki niemu czujemy, przeżywamy emocje, myślimy i zapamiętujemy. Te złożone i niekiedy trudne do zrozumienia procesy zostały ciekawie przedstawione w książkach Wycieczka po Mózgu i Co Robimy, gdy Śpimy. Zapraszam na podróż po mózgu wraz z przesympatycznym neuronem Tymkiem.
CZYTAJ DALEJ
środa, 14 września 2022

Moja Wielka Księga Odpowiedzi. Moje Ciało

  Dzieci z ogromną ciekawością obserwują otaczający je świat i pragną wiedzieć co jak działa i dlaczego. Nie zaskakuje więc fakt, że wiele młodych pociech pragnie poznać tajniki własnych ciał i zrozumieć np. dlaczego oddychają, muszą jeść, albo chociażby czemu bekają. Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań dotyczących ludzkiego ciała udziela książka Moja Wielka Księga Odpowiedzi. Moje Ciało otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 12 września 2022

Atlas Syren


Świat wód, czy to wielkich oceanów, wartkich strumyków górskich, czy gęstych bagien to niezmierzony przestwór fascynujących tajemnic i fantastycznych zjawisk, od zarania dziejów inspirujących ludzi do objaśniania niepojmowalnych zdarzeń intrygującymi legendami, baśniami i pieśniami. Opowiadają one historie o cudownych stworzeniach morskich z nadludzkimi zdolnościami, niekiedy pomocnych i życzliwych, często kapryśnych, a czasami nawet złych do szpiku kości. Do tego barwnego i nieprzewidywalnego świata wodnych mitów z całego świata zabiera nas książka Atlas Syren otrzymana z księgarni TaniaKsiążkapl.


CZYTAJ DALEJ
sobota, 10 września 2022

Czytam sobie


Przed Wami nowe książki z serii Czytam sobie do nauki czytania dla dzieci od 5 do 7 roku życia, czyli zestaw 5 pouczających i interesujących opowiadań podzielonych na 3 poziomy trudności. W skład prezentowanego zestawu wchodzą książki Kura Krystyna i jej banda oraz Marta i skarby z poziomu 1, Otwieramy sklepik i Akiko i Helenka z poziomu 2, a także Nasza pani supermenka z poziomu 3.


CZYTAJ DALEJ
środa, 7 września 2022

Książka z magnesami

 Dziś przychodzę do Was z dwiema nowościami z serii "Książka z magnesami":Masza i Niedźwiedź "Z wizytą w lesie" oraz Tomek i Przyjaciele "Akcja ratunkowa" wydawnictwa HarperKids.CZYTAJ DALEJ
niedziela, 4 września 2022

Pucio u lekarza

Bardzo niedawno z dopadającą prędzej czy później każdego chorobą zmagał się Franek i jego rodzina, jest to jednak zjawisko tak powszechne i problematyczne zwłaszcza dla najmłodszych, że dopada ono też bohaterów innych serii książeczek dla dzieci. Zagadnienie choroby omawia i rozszerza o wątek wizyty u lekarza książka Pucio u lekarza otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl


CZYTAJ DALEJ
wtorek, 30 sierpnia 2022

Wyprawka szkolna.

 Jak te wakacje szybko mijają. Dopiero co się zaczęły, a już mamy ich zakończenie. Kończy się czas beztroski, zabawy, czasem nudy, wycieczek, kąpieli itd. W tym momencie najważniejsze są przygotowania do nowego roku szkolnego. Rodzice biegają po sklepach kupując brakujące im rzeczy. Czy ty też tak masz? Moje dzieci w tym roku idą do 8 klasy i 4 klasy LO, więc doświadczenie w tym temacie mam spore.                                                                                                                   


       
CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 29 sierpnia 2022

Basia i Franek - nowości sierpień


Oto kolejne dwie książki z przeuroczej i pouczającej serii Basia, traktujące tym razem o przechodzeniu choroby oraz doświadczaniu różnorodnych stanów emocjonalnych.


CZYTAJ DALEJ
środa, 24 sierpnia 2022

Wszyscy jesteśmy wyjątkowi

Bardzo lubię pokazywać wam książki mądre, ciekawe,  z przekazem i pięknymi ilustracjami. Tym razem też tak jest, ponieważ Wszyscy jesteśmy wyjątkowi otrzymana z księgarnia TaniaKsiążka.pl, to jak sam już tytuł sugeruje opowieść o tym, że każdy z nas jest niepowtarzalny.


CZYTAJ DALEJ
czwartek, 18 sierpnia 2022

Akademia Mądrego Dziecka - nowości sierpień 22r.

  Muszę po raz kolejny przyznać, że Akademia Mądrego Dziecka to seria dla maluchów i ciut starszych dzieci, która za każdym razem mnie zachwyca swoją mądrością, pięknymi ilustracjami i coraz to nowymi kreatywnymi pomysłami. Co rusz pojawiają się w niej nowości. Czy tym razem też tak jest? Zresztą sami zobaczcie, co nowego proponuje młodym czytelnikom Akademia Mądrego Dziecka wydawnictwa Harper Kids.


CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 15 sierpnia 2022

Żółwik Plusk! wydawnictwa Rebel


Lubicie gry zręcznościowe, a może jesteście fanami gier typu memory? A co powiecie na połączenie tych dwóch rodzajów gier dla dzieci? Ja jestem jak najbardziej na tak, dlatego chciałabym wam dziś przedstawić grę pt. Żółwik Plusk! wydawnictwa Rebel, która to łączy w sobie te dwa rodzaje gier.


CZYTAJ DALEJ
piątek, 12 sierpnia 2022

Spójrz w niebo

 Małe dzieci mają tę naturalną ciekawość świata, którą później zatracają idąc do szkoły. Co zrobić, żeby ta żądza wiedzy pozostała na ciut dłużej? Jak zachęcić dzieci do zdobywania wiedzy o świecie ich otaczającym? Jest na to wiele sposobów, ale jedno je łączy. To musi być coś ciekawego, innego niż podręczniki szkolne. Taką ciekawą książką jest propozycja Spójrz w niebo otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl.


CZYTAJ DALEJ
wtorek, 9 sierpnia 2022

Prawdziwi przyjaciele

 Prawdziwi przyjaciele otrzymana z księgarnia TaniaKsiążka.pl to picture book dla najmłodszych , który opisuje problem samotności, bycia innym, przyjaźni. Takich historii bywa całkiem sporo w prawdziwym życiu


CZYTAJ DALEJ
środa, 3 sierpnia 2022

20 ciekawych zastosowań kawyKawa, na pewno każdy z nas zna smak i zapach tego cenionego na całym świecie napoju. Niektórzy nie wyobrażają sobie poranka bez filiżanki dobrej kawy. Ja również zaczynam z nią dzień. Ostatnio dzięki sklepowi Venosa.pl miałam przyjemność wypróbować trzy nowe marki kawy oraz pyszną czekoladę do picia i takie dodatki jak: syrop do kawy, miód kremowy z maliną, syrop naturalny z maliny oraz przekąski typu: migdały w gorzkiej czekoladzie. W sklepie znajdziecie tego jeszcze więcej. 
CZYTAJ DALEJ
wtorek, 2 sierpnia 2022

Ry-Bitwa - Rebel

 Macie celne oko, pewną rękę i lubicie rywalizację drużynową? Jeśli tak to dobrze trafiliście, bo to wszystko zawiera w sobie najnowsza gra wydawnictwa Rebel pt. Ry-Bitwa, która przenosi nas plażę nad morzem.


CZYTAJ DALEJ
piątek, 29 lipca 2022

Komiksy dla dzieci i młodzieży- nowości lipiec

 Jakie nowości pojawiły się na rynku z wydawnictwa Egmont? Otóż w tym miesiącu chciałabym wam przedstawić aż sześć propozycji dla dzieci w wieku oraz szkolnym. Komiksy i ich tematyka są bardzo zróżnicowane, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.


CZYTAJ DALEJ
TOP