sobota, 5 listopada 2022

Wieczorynka. Bajeczki na dobranoc

Wieczorynka to  nowa seria Akademii Mądrego Dziecka wydawnictwa HarperKids, w skład której wchodzą świecące książeczki, których bohaterami są: lisek, jednorożec, owieczka i leniwiec. Są to książeczki przeznaczone głównie do czytania na dobranoc, przed snem, a ich szczególną atrakcją są światełka, które można włączyć.Wieczorynka. Bajeczki na dobranoc

Dobranoc lisku to przemiła opowieść o małym zwierzątku - lisku, który wieczorem zgubił drogę do domu. Nasz bohater jest zmęczony i chciałby już położyć się spać, ale nie może trafić do swojej norki, gdzie czeka na niego mama. W czasie swej wędrówki spotyka małe zajączki, niedźwiadki, sarenki, aż w końcu słyszy znajome wołanie sów, które mieszkają tuż obok jego norki.


Natomiast książeczka Dobranoc, jednorożcu to historyjka jak nasz główny bohater szukał swojej przytulanki z którą zawsze zasypiał, a był nim oczywiście pluszowy jednorożec. Zanim nasz maluch położył się spać musiał jej poszukać. W czasie swej wędrówki spotyka narwala, lamę, flaminga a nawet małego Dino. Gdy już znajduje swoją maskotkę może szczęśliwy położyć się spać tuż koło śpiącej sówki, która oczywiście ma swoją maskotkę sówkę.Seria Wieczorynka  to przepięknie zilustrowane kartonowe książeczki z światełkami, których celem jest pobudzenie zmysłu wzroku maluszka. To bardzo urokliwe, z miłymi opowiadaniami propozycje dla najmłodszych, dzięki którym maluchy będą mogły wyciszyć się przed snem, dzięki spokojnej bajeczce o zasypianiu i stonowanym światełkom.

TOP