środa, 26 kwietnia 2023

Akademia Mądrego Dziecka - nowości kwiecień

 Zapraszam na kolejne nowości z serii Akademia Mądrego Dziecka, które ukazują się regularnie co miesiąc. Ta seria tak bardzo się rozrosła, są to już nie tylko kartonowe książki dla maluchów, lecz również dołączyły do niej propozycje dla przedszkolaków i jeszcze ciut starszych dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Jestem oczarowana różnorodnością tej serii, lecz dziś chciałabym pokazać wam nowości miesiąca kwietnia przeznaczone dla maluchów. Tym razem są to książeczki z serii: Zabawa w chowanego oraz Poznaję dotykiem.


CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 24 kwietnia 2023

Przygody z nauką - Mydło i Piasek

Dostępne są już kolejne części z serii Przygody z nauką - Akademia Mądrego Dziecka. Tym razem w naszej kolekcji znalazły się następujące tytuły: Piasek i Mydło.


CZYTAJ DALEJ
wtorek, 18 kwietnia 2023

Lista wielkich marzeń - Patronat


Wiadomo, że każde kolejne pokolenie diametralnie różni się od swojego poprzednika, mają one inne punkty widzenia i sposoby patrzenia na poszczególne kwestie, co często prowadzi do różnorodnych nieporozumień między nimi i sprzeczek, albo po prostu trudności w rozumieniu się nawzajem. Główny bohater książki „Lista wielkich marzeń” wydawnictwa Skrzat Mateusz doskonale o tym wie. Ma on wyraźne problemy z porozumiewaniem się ze swoim dziadkiem Antonim, nieustannie owianym aurą nieprzebytej tajemniczości, małomównym mężczyzną o przenikliwym spojrzeniu. Wiadomo też, że ktoś, kto w inny sposób postrzega świat, może oczywiście być też źródłem ciekawych przemyśleń i otwierać oczy na pewne sprawy, skłaniać do spojrzenia na pewne kwestie z zupełnie innej perspektywy. Mateusz po pamiętnej wyprawie na ryby ze swoim, jak go często zwał, „starym uparciuchem” szybko się o tym przekona.


CZYTAJ DALEJ
TOP