poniedziałek, 30 stycznia 2017

Lego Friends

Lego Friends nikomu chyba nie trzeba przedstawiać. Zresztą tak jak i innych serii klocków LEGO. 

Nasza przygoda z Lego Friends zaczęła się stosunkowo niedawno, gdyż są to już dużo bardziej wymagające pod względem manualnym klocki niż Lego Duplo, które uwielbialiśmy przez wiele lat.
Czas jednak przejść na wyższy poziom trudności, czyli w naszym przypadku czas na serię typowo dla dziewczynek Lego Friends. 
CZYTAJ DALEJ
czwartek, 26 stycznia 2017

Kliknij Mnie - Babaryba

Kliknij Mnie wydawnictwa Babaryba to kolejna interaktywna propozycja książki jaką chciałabym wam przedstawić, dla dzieci od około 2 roku życia do okresu przedszkolnego. Moja 7 latka jest już na nią za duża, ale i ona nie przeszła koło niej obojętnie.


CZYTAJ DALEJ
wtorek, 24 stycznia 2017

Super Quiz Pieniądze - Kapitan Nauka

SuperQUIZ Pieniądze to nowość od Kapitan Nauka. Szczerze powiedziawszy nie wiedziałam czy taka tematyka może zainteresować moją córkę. Gdyby zaproponowano mi np. piłkę nożną to byłabym pewna, że Patrycji się spodoba, ale finanse. Skoro się nie boją moich surowych i zawsze prawdziwych recenzji, to czemu nie :)CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 23 stycznia 2017

Roar! Łap Potwora - recenzja.

Dziś przedstawię wam Roar! Łap Potwora wyd. Trefl. Przed świętami zastanawiałam się co oprócz gier na konsolę mogę kupić w prezencie 12 latkowi. Co może mu się spodobać, zaciekawić. Było wielkie wyzwanie. Padło na grę Roar! Łap Potwora. Głównym powodem, dlaczego zdecydowałam się akurat na tę grę jest  połączenie standardowej gry planszowej z nowoczesnym urządzeniem multimedialnym. Nie ma co się oszukiwać, aby zaciekawić starsze dzieci, trzeba się trochę natrudzić. Zwykłe planszówki szybko je nudzą. 


CZYTAJ DALEJ
czwartek, 19 stycznia 2017

Mikołajek. Niczego się nie boję. Recenzja

"Mikołajek. Niczego się nie boję." wydawnictwa Znak, to najnowsza książka z serii przygód chłopca o imieniu Mikołajek. Czy jest ktoś, kto nie zna tej serii ?? Chyba tylko bezdzietni pustelnicy :) CZYTAJ DALEJ
środa, 11 stycznia 2017

Przyroda i pory roku.

Wiecie jak to jest mieć dziecko, które wszystko interesuje? Ja wiem. Moja Patrycja to właśnie ten typ. Lubi wiedzieć wszystko. Interesują ją dinozaury, kosmos, zwierzęta, dlaczego zmieniają się pory roku itp. itd. Niestety nie zawsze potrafię odpowiedzieć jej na pytania, dlatego tak pomocne i fajne są różnego rodzaju atlasy i albumy. CZYTAJ DALEJ
wtorek, 10 stycznia 2017

Dzień babci_ dzień dziadka - laurka.

Laurka na dzień babci i dzień dziadka to jak sądzę jeden z najpopularniejszych prezentów szykowanych przez wnuczki. Moja Pati z uporem maniaka, zawsze rysowała serce, bo nie miała innych pomysłów. Postanowiłam trochę pomóc jej wyobraźni i poszukałam inspiracji na Pinterest. Chętnie się z wami podzielę ciekawszymi propozycjami, które znalazłam, a które nie sprawią kłopotu dzieciaczkom.  Osobiście wolę sukienkę niż fartuszek. Cóż to za podział dziadek elegancki w garniturze, a babcia do garów. Jak dodamy rękawki wyjdzie urocza sukienka :)


Poniżej łatwiejsza wersja do wykonania.

 
 Laurka poniżej jest bardzo pracochłonna. Próbowaliśmy ją zrobić w tamtym roku, ale wytrwałości zabrakło mojej córce.


Małe rączki i stópki zawsze wychodzą uroczo :)


 

 Pati w przedszkolu robiła wersję filiżanki z włożoną herbatą. Też bardzo fajne.


 Zamiast kapselków można użyć kolorowych plastikowych nakrętek.
Kwiatki na laurce poniżej zrobione są z jajczarek.


Tutaj natomiast kwiatki zrobione są z papierowych foremek na babeczki.

  Pomysłów na laurki można znaleźć jeszcze dużo więcej, ale co za dużo to ... ;) 

Miłej twórczej pracy wszystkim życzę :) a na inne pomysły prezentów z sercem zapraszam was TUTAJ
CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 9 stycznia 2017

Pełny Kurnik - gra rodzinna + Instrukcja gry do pobrania

Grę Pełny kurnik wydawnictwa Kukuryku, moja córka poznała pół roku temu na zajęciach w bibliotece. Od tego czasu bardzo chciała ją mieć. Jak się możecie domyślać, dostała ją pod choinkę, z czego się bardzo ucieszyła.
CZYTAJ DALEJ
TOP