wtorek, 27 listopada 2018

Fabryka języka, gra planszowa wydawnictwa Zielona Sowa.

Fabryka języka, gra planszowa wydawnictwa Zielona Sowa, zupełnie zmyliła mnie swoją nazwą. Przed zagraniem w nią myślałam, że będzie to gra językowa związana ze skojarzeniami. Okazało się jednak, że to zupełnie coś innego niż myślałam, ale faktycznie związane jest to z językiem.

CZYTAJ DALEJ
piątek, 23 listopada 2018

Zew Padliny - komiks Adam Wajrak, Tomasz Samojlik recenzja.

Zew Padliny wydawnictwa Agora, autorstwa Adama Wajraka oraz Tomasza Samojlika, to trzecia część komiksu o przygodach zwierząt z Umarłego Lasu, w których jednym z głównych bohaterów jest dzięcioł Triko. W  pierwszej części komiksu obejmuje on stanowisko szeryfa.

CZYTAJ DALEJ
środa, 21 listopada 2018

Kaleidos gra na spostrzegawczość z serii Trefl Joker Line - recenzja.

Kaleidos z serii Trefl Joker Line to gra, która swoją nazwą oraz grafikami na okładce intryguje, ale zupełnie nie zdradza co kryje w środku. Dopiero, gdy zajrzymy do opisu odkrywamy, że jest to gra w której główną rolę będzie odgrywał nasz umysł oraz nasza spostrzegawczość.

CZYTAJ DALEJ
wtorek, 20 listopada 2018

KsiążkoGra wydawnictwa Nowa Era.

KsiążkoGra wydawnictwa Nowa Era to nowa seria, która ukazała się całkiem niedawno na rynku. Jej celem jest nauka poprzez zabawę, co jak wiadomo jest najlepszym sposobem na rozwój dziecka, zdobywanie oraz utrwalanie do tej pory zdobytych wiadomości z różnych dziedzin życia.

CZYTAJ DALEJ
czwartek, 15 listopada 2018

Boże Narodzenie, prace plastyczne dla dzieci - Święty Mikołaj

Boże Narodzenie, oraz samo oczekiwanie na to święto to wspaniały czas, w którym możemy twórczo spędzić czas z dziećmi przy wspólnych kreatywnych projektach takich jak: Boże Narodzenie, prace plastyczne dla dzieci - Święty Mikołaj.

Święty Mikołaj to postać dla dzieci wyjątkowa, którą maluchy kochają, dlatego prace plastyczne o tym temacie będą dla dzieci miłą zabawą. Ktoś kiedyś powiedział, że mamy piękne i szczęśliwe dzieciństwo póki wierzymy w Świętego Mikołaja i coś w tym stwierdzeniu jest. 

CZYTAJ DALEJ
wtorek, 13 listopada 2018

"Szkolne" propozycje wydawnicze - Zielona Sowa.

Pod określeniem "szkolne" propozycje wydawnicze - Zielona Sowa, chciałabym wam dzisiaj przedstawić kilka książek, których treść lub przeznaczenie kojarzy mi się ze słowem szkoła. Nie oznacza to, że te propozycje będą nudne. Oj nie. Wydawnictwo Zielona Sowa dba o to, żeby książki które wydają były mądre, ale równocześnie ciekawe i pięknie zilustrowane. 

CZYTAJ DALEJ
piątek, 9 listopada 2018

Art Egmont - Baśnie dla młodszych i starszych oraz Kobiety i sport.

Seria Art Egmont rozpieszcza czytelników coraz to nowymi, zróżnicowanymi tematycznie, propozycjami książek. W październiku trafiły na nasze półki dwie propozycje z tej serii: Baśnie dla młodszych i starszych oraz Kobiety i sport. One grały by wygrać. Jak widzicie dzieli je tematyka, ale łączy artystyczne i wyjątkowe ich wydanie.CZYTAJ DALEJ
wtorek, 6 listopada 2018

Baobab gra zręcznościowa wydawnictwa Rebel.

Baobab to gra zręcznościowa wydawnictwa Rebel, która przeniesie was w dziką dżunglę i sprawdzi wasze zdolności manualne oraz opanowanie. 


CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 5 listopada 2018

Poezja dla dzieci.

Poezja dla dzieci to trudny temat, ponieważ dzieci rzadko kiedy są w stanie zainteresować się wierszami chyba, że są to wiersze Brzechwy, które świetnie docierają swoją lekkością i humorem do młodych czytelników. Dlatego ten autor wierszy dla dzieci był lubiany i nadal tak będzie przez wiele lat. Co z resztą? Bywa różnie. Niestety przeważnie poezja bywa nudna i niezrozumiała, więc czy to dobry pomysł, żeby uczyć dzieci czytania na podstawie wierszyków?

CZYTAJ DALEJ
TOP