piątek, 29 października 2021

Rodzina to skarb

 W krótkiej chwili oddechu wyglądam przez okno i przy akompaniamencie przeciągłego westchnienia oglądam ponury, szary pejzaż jesiennego popołudnia. Zarówno niebo spowite szarymi chmurami, jak i unoszące się w chłodnym powietrzu czarne punkciki, posępnie zataczające koła w locie wokół częściowo pozbawionego liści drzewa nie napawają optymizmem, a domowa cisza jest nie do zniesienia. Syn skrył się w pokoju i ślęczy nad pracą domową z matematyki, córka również zajmuje się swoimi szkolnymi powinnościami, a mąż poszedł do pracy i jest mi tak jakoś samotnie. Zazwyczaj nie zwróciłabym nawet na te przecież oczywiste fakty najmniejszej uwagi, niczym bym się nie przejmowała i po prostu zabrałabym się do pracy, lecz skłaniający do głębszych dywagacji temat tego artykułu sprawił, że dostrzegłam teraz, jakby magicznie olśniona za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, jak ogromną rolę w moim życiu sprawuje rodzina. Mieć rodzinę to dla mnie sprawa oczywista, najstarsze dziecko, czyli syn, ma już siedemnaście lat, więc jest obecny w moim życiu, zdawałoby się, że prawie od zawsze. No właśnie, dla mnie jest to sprawa normalna, ale czy to samo mogą powiedzieć inne dorosłe Polki oraz Polacy?


CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 25 października 2021

Książki dla dzieci w wieku przedszkolnym - październik 2021

 Czas przedszkolny jest dość ważnym okresem w którym uczymy dzieci miłości do książek, czytania, dlatego chciałabym wam przedstawić nowości jakie w miesiącu październiku pojawiły się w wydawnictwie HarperKids.pl Tym razem mam wam do zaprezentowania trzy książki z różnych serii.CZYTAJ DALEJ
piątek, 22 października 2021

Gwiazdka! Nie przeszkadzać!


Czy wasze szkraby lubią wam pomagać podczas świątecznych przygotowań? Myślę, że odpowiedź będzie w większości przypadków jednakowa, ponieważ maluchy uwielbiają uczestniczyć w pieczeniu pierniczków, ubieraniu choinki czy porządkowaniu mieszkania. Jak to bywa z maluchami ich pomoc równa się bałagan i o tym jest właśnie świąteczna książka Gwiazdka! Nie przeszkadzać! otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl


CZYTAJ DALEJ
środa, 20 października 2021

Kartonowe książeczki dla maluchów

 Przygodę z książką zaczynają już maluszki za sprawą swoich rodziców, którzy wspomagając ich wszechstronny rozwój podsuwają im do zabawy, nauki, kartonowe książeczki. Piękne, mądre, kolorowe, bezpieczne dla maluszków wspomagają rozwój motoryki małej, uczą kolorów, kształtów, dopasowywania do wzoru, pomagają poznawać nowe słowa itd. Dzisiaj chciałabym wam zaprezentować sześć kartonowych książeczek z nowości wydawnictwa HarperKids.


CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 18 października 2021

Psi Patrol gra Match

Znacie pieski z Psiego Patrolu: Trackera, Marshalla, Chasa, Skye, Rubble, Zume, Rocky, czy Rydera? Jeżeli te imiona nie są wam obce znaczy to, że wasze szkraby są fanami przeuroczych psów strzegących porządku i bezpieczeństwa w Zatoce Przygód i ta gra będzie w sam raz dla waszej rodzinki.


CZYTAJ DALEJ
piątek, 15 października 2021

Komiksy dla maluchów

 Wielu młodych czytelników zaczyna swoją przygodę z literaturą od czytania komiksów, dlatego warto już od najmłodszych lat podsuwać dzieciom ten rodzaj książek. Dzisiaj mam dla wam kilka propozycji komiksów przeznaczonych dla maluchów. Wydawnictwo Egmont do swojej szerokiej oferty tego gatunku literackiego dodało nową serię Mój pierwszy komiks. Możemy tam również znaleźć bardzo ciekawe propozycje poświęcone emocjom, czyli Smerfy i świat emocji.CZYTAJ DALEJ
wtorek, 12 października 2021

Na barana! gra kooperacyjna wydawnictwa Egmont

W słoneczny wiosenny poranek rodzinka Sztapelków wybrała się na plac zabaw na wspólną zabawę, lecz silny wiatr wywiał wszystkie zabawki na drzewo. Czy uda się rodzince zdjąć zabawki z drzewa nim zajdzie słońce? 


CZYTAJ DALEJ
czwartek, 7 października 2021

Jaś i Małgosia - gra kooperacyjna

 Jaś i Małgosia wybrali się sami do ciemnego lasu. Gdy szukali drogi powrotnej do domu zauważyli chatkę z piernika. Dzieci skuszone pysznościami, zaczęły podjadać słodycze. Z chatki wychyliła się Baba Jaga i postanowiła złapać rodzeństwo. Czy uda się naszym bohaterom uciec przed wiedźmą, a przy okazji zebrać jak najwięcej słodyczy? O tym będziecie mogli się przekonać podczas zabawy w grę planszową zainspirowaną znaną bajką dla dzieci pt. Jaś i Małgosia

Zatem przyjrzyjmy się jak wygląda rozgrywka w Jaś i Małgosia, gra planszowa otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.plCZYTAJ DALEJ
środa, 6 października 2021

Emocje! Magiczne koło

Uczucia, które nami targają to trudny temat nawet dla ludzi dorosłych. Gdy nie nauczymy się je rozpoznawać i sobie z nimi radzić za młodu, to nie będziemy potrafili sobie z nimi poradzić w późniejszym życiu, dlatego tak ważne jest, żeby oswajać z tym tematem dzieci już od najmłodszych lat.

Emocje! Magiczne koło otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl to książeczka, dla najmłodszych czytelników, która nauczy je rozróżniania podstawowych emocji, tych dobrych i tych negatywnych. Dzieci dowiedzą się jak wyrażać miłość, radość, smutek, złość czy też rozczarowanie.


CZYTAJ DALEJ
wtorek, 5 października 2021

Podróż w czasie - Nasza Księgarnia

 Zapraszam was na podróż w krainę wyobraźni z pingwinem Przemysławem. Odwiedzicie krainę dinozaurów, głębiny oceanów, kosmos, krainę wulkanów, Marsa i wiele innych ciekawych miejsc. Sami stworzycie emocjonujący świat przygody i im lepiej go zapamiętacie, tym macie większą szansę na wygraną.


CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 4 października 2021

Bajkowi bohaterowie w biblioteczce malucha - wrzesień

Cóż nowego pojawiło się do zabawy i nauki  z bajkowymi bohaterami z wydawnictwa HarperKids? Otóż tym razem mam do pokazania trzy propozycje: dla maluchów oraz dziewczynek w wieku przedszkolnym.


CZYTAJ DALEJ
piątek, 1 października 2021

Kapelusz opowieści


Kapelusz opowieści wydawnictwa HarperKids to już druga książka z serii Poczytaj ze mną, w której znajdziemy wiele przykładów gatunków literackich, takich jak: baśń, fantasy, reportaż, dziennik, przygoda czy też kryminał. Żeby stworzyć tę książkę połączyło swe siły wielu polskich autorów: Zofia Stanecka, Ewa Nowak, Paweł Beręsewicz, Justyna Bednarek, Joanna Jagiełło, Jarosław Kaczmarek. Każdy z nich stworzył jeden utwór literacki w jednym z wyżej wymienionych gatunków.


CZYTAJ DALEJ
TOP