sobota, 27 lutego 2021

Nierozłączki - nowe przygody Lilki i Pestki

Nierozłączki wydawnictwa HarperKids to seria opowiadająca o przygodach dwóch przyjaciółek z podwórka Lilki i Pestki.  Ten pełen humoru i ciekawych przygód cykl opowiadań stworzony został nie tylko dla dziewczynek. To książka dla dzieci, które lubią czytać o przygodach wesołych dzieci, takich jak one. 
Nierozłączki. Lilka i Pestka ratują świat
Tym razem nasze przyjaciółki, które znamy już od 6 tomów ich przygód, ten jest siódmą częścią, wybierają się na wieczór nauk przyrodniczych. Na zajęciach zostaje poruszony bardzo ważny dla nas wszystkich temat - globalnego ocieplenia klimatu. Uczniowie z klasy pani Wesołej, muszą znaleźć sposób na walkę z globalnym ociepleniem. Jest to dość trudny orzech do zgryzienia dla dziewczynek i nie tylko. Eryk planuje skonstruować śmieciowego robota pożerającego odpadki, Weronika każe wszystkim jak najdłużej wstrzymywać oddech, żeby nie wydzielać za dużo dwutlenku węgla, a co wymyślą nasze bohaterki? Może zrobią plakat uświadamiający zagrożenie, przeprowadzą doświadczenie z kostkami lodu, a może jednak wpadną na lepszy pomysł?

 To bardzo pouczające opowiadanie, poruszające istotny temat dla całej ludzkości. Warto uświadamiać dzieciom zagrożenia i uczyć je, jak dbać o otaczający nas świat. Lilka i Pestka wam w tym pomogą.


Nierozłączki. Lilka i Pestka wydają gazetę


Jaki tym razem mają problem nasze urocze bohaterki? Otóż Lilka i Pestka potrzebują 10 dolarów na spełnienie swojej zachcianki. dziewczynki mają już dość owoców i marzy im się zakup sera – „niskotłuszczowego sera Belldeloon w małych porcjach specjalnie dla ciebie”. To marzenie nie pozwala dziewczyną spokojnie funkcjonować, dlatego szukają sposobu na zarobienie pieniędzy. Przez głowę przemykają im pomysły, żeby opiekować się dziećmi, myć samochody, ale te biznesy nie za bardzo im pasują. Wpadają na pomysł wydawania gazety. Wyruszają na poszukiwanie jakichś nowinek z życia osiedla. Niesforne przyjaciółki zaglądają sąsiadom przez okna i odkrywają różne ciekawostki.

 Jeżeli chcecie się dowiedzieć co zszokowało sąsiadów, kiedy gazeta trafiła do ich rąk, to koniecznie musicie sięgnąć po lekturę tej części NierozłączekNierozłączki to opowieści traktujące o przyjaźni, codziennych rozterkach i radościach młodych bohaterek, które są jak wiele innych dzieci, pewnie dlatego ta seria cieszy się tak dużą popularnością wśród dzieci.  Lilka i Pestka - jedna jest spokojna, druga zwariowana, jedna jest nieśmiała, drugiej wszędzie pełno; jedna woli piękne sukienki, druga to zdecydowanie typ łobuziary.  A jednak stały się przyjaciółkami na zawsze. To po prostu nierozłączki, których przygody i perypetie z dużą przyjemnością się czyta.
CZYTAJ DALEJ
czwartek, 25 lutego 2021

Co robią konie - Opowiem ci mamo

 Opowiem co mamo. Co robią konie, otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl to wyjątkowa propozycja dla miłośników natury, zwierząt, a w szczególności, jak sam tytuł mówi, pasjonatów koni. Konie to cudowne zwierzęta, które towarzyszą człowiekowi od wieków. Wielu ludzi darzy je szczególną miłością oraz przywiązaniem. To przepiękne, mądre, ale również wzbudzające respekt stworzenia, które fascynują, ale równocześnie mogą trochę przerażać dzieci swoją wielkością.


CZYTAJ DALEJ
środa, 24 lutego 2021

Akademia Mądrego Dziecka. Przygody z nauką

 Tym razem wydawnictwo HarperKids postanowiło w swojej kultowej serii otworzyć się na starszego czytelnika powyżej 3 roku życia i stworzyło cykl książek pt. Przygody z nauką, która ma za zadanie zachęcić młodych odkrywców do eksperymentowania, bawienia się nauką.


CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 22 lutego 2021

Mali Wielcy. Astrid Lindgren

 Mali Wielcy. Astrid Lindgren otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl to jedna z propozycji w serii Mali Wielcy. 


CZYTAJ DALEJ
piątek, 12 lutego 2021

Książki, które warto czytać maluchom

Książki dla najmłodszych czytelników powinny uczyć, bawić, pobudzać wyobraźnię oraz, co jest najważniejsze, powinny przekazywać wartości jakimi należy kierować się w życiu. Bez wartościowych książek dla najmłodszych, świat byłby nudny, smutny, pusty, dlatego zachęcajmy dzieci do lektury mądrych pozycji wydawniczych już od najmłodszych lat. Dzisiaj chciałabym wam pokazać kilka przykładów książek, które warto mieć w biblioteczce każdego malucha, pochodzących z księgarni Inverso.pl 
CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 8 lutego 2021

Komiksy dla dzieci szkolnych

Zapraszam was na kolejny przegląd nowości komiksowych jakie pojawiły się w wydawnictwie Egmont. Tym razem chcę wam przedstawić trzy propozycje. Pierwsza jest dla czytelnika, który lubi zagadki, druga to fantasy oraz trzecia, która również jest komiksem fantasy.


CZYTAJ DALEJ
piątek, 5 lutego 2021

Mru Mru wydawnictwa Widnokrąg

 Mru Mru, otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl to opowieść o małej niedźwiadce o imieniu Mru Mru, która była INNA niż reszta niedźwiedzi zamieszkujących las. Wszystkie niedźwiedzie, gdy kończyła się jesień a zaczynała zima, szły spać, natomiast mała Mru Mru nie była senna nic a nic. Ona kochała zimę, spała gdy inni nie spali, a chciała się bawić, gdy reszta spała. CZYTAJ DALEJ
środa, 3 lutego 2021

Legenda o krakowskim obwarzanku

 Któż nie słyszał o legendach krakowskich takich jak: Legenda o smoku wawelskim, magicznym Czakranie, Lajkoniku, Hejnale Mariackim, czy też o żółtym trzewiczku, ale czy wiedzieliście, że również ze sławnymi na całą Polskę i nie tylko obwarzankami krakowskimi, a dokładniej ich powstaniem wiąże się legenda? Ja, muszę się wam szczerze przyznać, że nie miałam o tym pojęcia. Historię krakowskich obwarzanków poznałam z książki Marcina Urbana Legenda o krakowskim obwarzanku, otrzymanej z księgarni TaniaKsiążka.pl


CZYTAJ DALEJ
wtorek, 2 lutego 2021

Ćwiczymy i bawimy się z bohaterami bajek

 Dla kochającego rodzica rodzica dbanie o prawidłowy rozwój własnego dziecka jest bardzo ważne, natomiast wydawnictwa prześcigają się w tworzeniu pomocy, dzięki którym my rodzice, będziemy mieli łatwiej o ten rozwój dbać. Dzisiaj chciałabym zaprezentować wam dwie serie wydawnictwa HarperKids, z którymi nasze dzieci mogą ćwiczyć i  bawić się wraz z bohaterami bajek, które znają i kochają.


CZYTAJ DALEJ
poniedziałek, 1 lutego 2021

Bądź dzielny pingwinku


Maluchy często boją się wielu rzeczy, które wydają im się straszne, czy też trudne do wykonania. Ten strach często bierze się z obawy przed nieznanymi rzeczami, sytuacjami, lecz kiedy odważymy się i lepiej poznamy to co nas przeraża, często okazuje się, że nasz lęk był nieuzasadniony. Tak też było w przypadku głównego bohatera książeczki pt. Bądź dzielny pingwinku, otrzymanej z księgarni TaniaKsiążka.pl


CZYTAJ DALEJ
TOP