Parki rozrywki i inne ciekawe miejsca w Polsce - przewodnik.


Parki rozrywki to jedna z ulubionych form spędzania wolnego czasu rodzin z dziećmi. W większości przypadków to fantastyczna zabawa na cały dzień, ale czy tak zawsze bywa. Niestety nie. Niektóre parki rozrywki w Polsce nie spełniają za dobrze swoich funkcji, ponieważ bywają mało atrakcyjne, zaniedbane, albo atrakcje, które się w nich znajdują są nieadekwatne do ceny. W tym przewodniku chciałam wam przybliżyć parki rozrywki w Polsce, w których byliśmy osobiście i podzielić się z wami naszymi spostrzeżeniami. 

Dodatkowo pokażę wam inne ciekawe miejsca, które można odwiedzać rodziną.

   Kilka kilometrów od Łeby znajduje się Park Rekreacyjno - Edukacyjny Sea Park Sarbsk. Znajdziecie w  nim największe fokarium w Polsce, Prehistoryczne Oceanarium 3D, będziecie mogli pobuszować po galeonie Wodnik, pobawić się na licznych placach zabaw, przejść się po wraku na wspak,  zobaczyć miniatury latarni morskich. Znajdziecie tam również wiele innych atrakcji związanych z morzem. Szczegółycenne porady   znajdziecie TUTAJ.


 Tuż obok Łeby znajduje się rodzinny park rozrywki Łeba Park, który zachwyci swoimi atrakcjami małych i dużych poszukiwaczy przygód. Wędrując po wyznaczonych ścieżkach, pośród dinozaurów, dotrzecie do Zjeżdżalni wodnej, Mini golfa, Bajlandii, Zamku Strachu, Labiryntu magicznych luster. Tatusiowie będą musieli wykazać się ogromną siłą napędzając pojazd Flinstonów, natomiast cała rodzina będzie mogła poszukać złota, rzucać lassem oraz sprawdzić swoją równowagę w Wiosce indiańskiej. To nie wszystko co na was czeka w tym bajecznym parku. Resztę atrakcji i cenne porady znajdziecie TUTAJ.
O ciekawych atrakcjach na Mazurach poczytacie TUTAJ.


  Wśród lasów i jezior, koło Kętrzyna, znajduje się Mazurski Park Atrakcji Mazurolandia. Jego tematem przewodnim jest historia i architektura. Znajdziemy w nim Park miniatur, Muzeum Militariów, Grodzisko Rycerskie, Chaty regionalne, Plac zabaw itd. Jak wyglądają te atrakcjecenne porad i czy  warto wybrać się do tego parku przeczytacie TUTAJ.

 Tuż koło Białegostoku znajduje się Jurajski Park Dinozaurów. Znajdziemy w nim Park Dinozaurów, oraz strefę rozrywki. W strefie rozrywki znajduje się: Park Linowy, Autodrom, Karuzele, Dmuchańce, Trampoliny itd. Na szczegóły zapraszam
TUTAJ.

  Jeżeli chcecie przeżyć niesamowitą przygodę w krainie iluzji, magicznych stworzeń, gdzie między nauką a magią przebiega cienka granica, koniecznie wybierzcie się do Farmy Iluzji.
Znajdziecie tam m.in.: Latającą Chatę Tajemnic, Opuszczoną Kopalnię, Tunel Zapomnienia, Labirynty, Lewitujący kran. Będziecie mogli zwiedzić pełen grozy Grobowiec Faraona, odwiedzić Rezerwat Dzikich Smoków. Czeka was przeprawa tratwami na drugi brzeg dżungli, oraz cała masa innych atrakcjicenne porady, znajdziecie TUTAJ


 Niedaleko Lublina, po przekroczeniu bram Magicznych Ogrodów, znajdziecie się w zaczarowanej krainie magicznych stworzeń takich jak: wróżki, Bulwiaki, smok oraz rycerze. Spacerując wśród przepięknych ogrodów kwiatowych, strumyków i skałek będziecie mogli popływać tratwami, przejechać się kolejką, zdobyć mury warowni, albo pobuszować po tajemniczych tunelach. Gdy zabawa wam się już znudzi możecie wygodnie się rozłożyć na plaży, a dzieci pobawią się w płytkim jeziorku, albo przysiąść na jednej z licznych ławeczek. Jakie dokładnie  atrakcje czekają na was w parku i inne cenne wskazówki znajdziecie TUTAJ.  W Zatorze niedaleko Krakowa znajduje się Zatorland, który kusi swą zróżnicowaną ofertą tematyczną poszukiwaczy przygód. Znajdziecie w nim aż 4 parki tematyczne: Park Ruchomych Dinozaurów, Park Owadów, Park Mitologii, Lunapark. Każdy z tych paków kryje w sobie niezwykłą atrakcję. Do Parku Ruchomych Dinozaurów może zapuścić się tylko odważny poszukiwacz przygód, który nie ulęknie się olbrzymich prehistorycznych stworzeń, które znienacka ryczą i się ruszają. W parku Owadów oprócz wielkich bzyczących owadów znajdziecie dom do góry nogami, natomiast w Parku Mitologii możecie wybrać się na przejażdżkę tramwajem wodnym oraz dyrygować fontanami. Natomiast w Lunaparku wraz z dziećmi odnajdziecie w sobie utajone dziecko. Co jeszcze możecie zobaczyć i przeżyć w tym parku,  inne cenne porady znajdziecie TUTAJ.
 Energylandia to najbardziej rozreklamowany Park rozrywki w Polsce, który leży w Zatorze, niedaleko Karkowa. Jest to olbrzymi Lunapark z niezliczoną ilością atrakcji i jeszcze większymi kolejkami do nich. Znajdziecie tam atrakcje dla małych dzieci i dla dorosłych amatorów mocnych przeżyć. Jeżeli chcecie poznać naszą opinię na temat atrakcji, poznać jego plusy i minusy, poznać cenne porady to koniecznie zajrzyjcie TUTAJ.  Niedaleko Wadowic znajduje się rozległy i pełen atrakcji Inwałd Park, w którym znajdziemy 4 tematyczne parki rozrywki: Park Miniatur, Dinolandia, Warownia Inwałd oraz Ogród Jana Pawła II. W Parku Miniatur oprócz oczywiście świata miniatur znajdziecie Zielony Labirynt, Lunapark, Kino 5D, Dziką Rzekę itd. Dinolandia to figury Dinozaurów,  Park Linowy, Stanowisko Paleontologiczne, Gokarty, Place zabaw, Mini Golf itd. Warownia Inwałd to miejsce w którym będziecie mogli pobawić się w Paintball Laserowy, zobaczycie Jaskinię Smoka, Salę Tortur, Park Ruchomych Smoków,. Będziecie mogli postrzelać z łuku, poznać zapomniane zawody oraz pobawić się. Gdy będziecie zmęczeni całodzienną zabawą idźcie do 3 hektarowego Ogrodu Jana Pawła II w którym będziecie mogli się wyciszyć i odpocząć.  Jakie dokładnie  atrakcje czekają na was w parku i inne cenne wskazówki znajdziecie TUTAJ.
Rabkoland jak sama nazwa mówi, znajduje się w malowniczo położonej Rabce. Jest to Park rozrywki skierowany głównie do dzieci od przedszkolaka do około 12 roku życia. Jeżeli wasze dziecko lubi Lunaparki, to tam będzie jak w raju. Główna atrakcją tego parku są karuzele dla najmłodszych i tych troszkę starszych. Oprócz lunaparkowych atrakcji znajdziecie tutaj Teatr Ruchomych Figur, Występy Artystów, będziecie mogli przejechać się po Cyrku, a nieustraszeni mogą wybrać się na zwiedzanie Strasznego Dworu. Możemy również podziwiać mistrzowsko wykonany Lunapark w miniaturze. Tylko ostrzegam, gdy wasze dziecko przekroczy próg Rabkolandu, będziecie mieli problem, by je stamtąd wyciągnąć :) Jakie dokładnie  atrakcje czekają na was w parku i inne cenne wskazówki znajdziecie TUTAJ.
  Legendia, czyli Śląskie Wesołe Miasteczko. Ogromny Lunapark  w którym za przystępną cenę skorzystacie z bardzo dużej ilości atrakcji. Znajduje się w nim największy w Europie Środkowo-Wschodniej rollercoaster. Jeżeli taka atrakcja nie jest na wasze nerwy to nie martwcie się. W Legendii każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz Rollercoasterów znajdziecie tam: olbrzymi Gaj Urwisów, najróżniejsze Karuzele, Trampoliny, wodne atrakcje, Ciuchcię. Najnowszą atrakcją jest Bazyliszek, czyli Interactive Dark Ride. Nie wiecie o co chodzi? Nic nie szkodzi. Szczegółowy opis atrakcji, cenne wskazówki znajdziecie TUTAJ


 Dream Park Ochaby, leży niedaleko Bielsko-Białej to miejsce w którym znajdziecie Park Dinozaurów, Park Miniatur, Kino 2D i Kino 6D. Będziecie mogli przyjrzeć się zwierzętom tropikalnym (w tym sezonie pająki i gady) oraz tym bardziej udomowionym. Koniecznie zajrzyjcie do Oceanarium Prehistorycznego, Domu do góry nogami i spróbujcie swoich sił w Parku Linowym, a dla odważnych stworzono Wieżę Mocy.  Gdy dorośli będą chwilę odpoczywać, dzieci moga poszaleć na różnych placach zabaw. Jakie dokładnie atrakcje czekają na was w parku i inne cenne wskazówki znajdziecie   TUTAJ.TOP