piątek, 22 czerwca 2018

Rabkoland - opinia.

W malowniczej Rabce Zdrój znajduje się park rozrywki Rabkoland, który zachwyci nie jednego fana lunaparków. Szalejąc na karuzelach, korzystając z atrakcji wodnych, czy też oglądając przedstawienia artystów przeniesiecie się do świata beztroski i zabawy. Jest  to idealny lunapar dla rodzin z dziećmi do około 12 roku życia.

                                  

Tak jak napisałam wyżej jest to idealny lunapark dla rodzin z dziećmi do około 12 roku życia, który jest praktycznie na każdą kieszeń, ale informacje o cenach i kupon rabatowy na 5% zniżki znajdziecie niżej. Teraz chciałabym zaprezentować wam atrakcje jakie znajdują się w Rabkolandzie. 

Atrakcje dla maluchów.

Dla najmłodszych fanów dobrej zabawy Rabkoland przygotował przejażdżkę na koniu Patataj, którą maluchy do 4 roku życia mogą odbyć z rodzicem oraz Karuzelę Wenecką. Natomiast fani samochodów mogą skorzystać z przejażdżki po bajecznie kolorowym Kredkowym Lesie, albo wybrać się na Kwiatowe Safari. To jednak nie wszystko. Każdy wie, że dzieci kochają wozy strażackie, karetki pogotowia itp. Tutaj mogą spełnić swoje marzenie i zasiąść za kółkiem takiego pojazdu w Eiffel Tour.

Fani wysokości poczują dreszczyk emocji wsiadając do Latającego Autobusu, czy też Szalonego Lotnika, a jeżeli chcecie podziwiać piękne widoki, to koniecznie nie zapomnijcie o Wielkim młynie, aczkolwiek trudno go nie zauważyć, ponieważ góruje nad całym parkiem.Mieliśmy już samochodziki, atrakcje latające, zatem dla najmłodszych pozostały jeszcze atrakcje wodne. Jest ich kilka: Disco Boat, Szuwary niedźwiedzia oraz Rowerki wodne, natomiast ChlapuChlap to przejażdżka na rybce tuż nad wodą.


Nie można również zapomnieć o przejażdżce ciuchcią czyli Safari Train. Jadąc pociągiem, będziecie mogli podziwiać figury egzotycznych zwierząt i góraliDla prawdziwych fanów mocnych przeżyć stworzono rollercoastery. W parku Rabkoland pomyślano również o najmłodszych miłośnikach dużych wrażeń i stworzono dla nich wersję rollercoastera od 4 do 8 roku życia, który nazywa się Wiking Coaster.Taki park bez placów zabaw nie  mógłby istnieć. W Rabkolandzie znajdziecie Dolinę Trzmiela, gdzie królują huśtawki, bujaki, malutkie karuzele.

Fantastycznym tematycznym placem zabaw jest Wioska Wikingów, gdzie dzieci mogą pobawić się w statku, wśród figur "strasznych" wojowników.
Atrakcje dla starszaków.

Najbardziej wyczekiwaną atrakcją przez moją córkę była Wieża Duch Duch, która przeznaczona jest dla dzieci od 6 roku życia. Muszę wam się przyznać, że sama wsiadłam na tą atrakcję i piszczałam na niej jak mały dzieciak. Wrażenia są niesamowite. Jeżeli będziecie mieli okazję to wsiadajcie i nie patrzcie, że wokół was w kolejce stoją tylko dzieci. Na zdjęciu tytułowym z prawej strony widać moje nogi :)Większość atrakcji dla starszych dzieci zaczyna się od 10 oraz kilka od 12 roku życia. Są to już atrakcje wywołujące większe skoki adrenaliny i niektóre z nich mogą wystraszyć niektóre dzieci. Bardzo mi się podoba na stronie Rabkolandu, że pokazane są zdjęcia na których nie mamy tylko uśmiechniętych ludzi, lecz także widać prawdziwy strach niektórych dzieci i dorosłych. Takie są właśnie karuzele dla starszych, jedni je uwielbiają, a inni się niektórych atrakcji boją. To jest normalne i brawa dla Rabkolandu, że nie manipulują rzeczywistością.

Wracając do atrakcji dla starszaków znajdziecie kolejkę górską "Kopalnia Złota". Wsiedliśmy całą rodziną i bawiliśmy się na niej wyśmienicie wracając do niej ponownie.
O zawrót głowy doprowadzi was karuzela wirująca Crazy Clown, czy też Music Ekspress, ale te atrakcje nie są na nasze błędniki.


Prawdziwi śmiałkowie mogą wypróbować swoich sił w łodzi Wiking, która zostaje rozbujana tak bardzo, że staje praktycznie pionowo. Emocje macie gwarantowane. My na łodzi byliśmy aż dwa razy. Kto znajdzie nas na zdjęciu? 


Atrakcje dla całych rodzin.

Dwa autodromy, to zdecydowanie atrakcja dla całych rodzin, którą uwielbiają mali i duzi i tak samo jest z całą moją rodziną. 


W Rabkolandzie znajdziecie taką atrakcję jak Cyrk Wielki. Jadąc samochodzikiem oglądamy pokaz cyrkowy, który uruchamia się gdy do niego dojeżdżamy. W cyrku spotkamy najróżniejsze pluszowe zwierzęta oraz cyrkowców prezentujących sztuczki. W gorący dzień, pod namiotem może być duszno.
Kolejną podobną atrakcją jest Wesoła Farma, która działa na podobnych zasadach co cyrk, tylko zwiedzający w tym przypadku poruszają się pieszo. Podchodząc do realistycznych figur zwierząt (koni, świnek, kurek, krowy itd.) i ludzi można podejrzeć życie na farmie. Gdy włączymy czerwone przyciski zaczyna się pokaz. Dla mniejszych dzieci tamto miejsce będzie bardzo atrakcyjne.Odwrócony Dom to miejsce, gdzie błędnik szaleje.
Dom śmiechu czyli lustra, to jedna z moich ulubionych atrakcji dzieciństwa i tak samo jest w przypadku moich dzieci. Jest to atrakcja, która za każdym razem wywołuje salwy śmiechu. 


Nie zapomnijcie o Teatrze Magii. Jest to atrakcja, którą uwielbiamy całą rodziną i takie pokazy nigdy nam się nie nudzą, niestety byliśmy w poniedziałek i tego dnia nie było żadnego przedstawienia, ale mogliśmy obejrzeć przedstawienie z jedzonkiem w roli głównej.Znajdziemy tutaj również Muzeum Orderu Uśmiechu, w którym również umieszczona jest makieta lunaparku. Natomiast w Dolinie Trzmiela znajduje się Muzeum Rekordów i Osobliwości.

W Rabkolandzie żadne dziecko nie  pominie wielkiego placu zabaw, czyli Małpiego Gaju.Muszę podkreślić, Rabkoland ma najsympatyczniejszą obsługę z jaką kiedykolwiek się spotkaliśmy.


Punktów gastronomicznych jest kilka. Rozmieszczone są po całym parku, a że park nie jest duży, to są pod ręką w każdej chwili. My skorzystaliśmy z tego koło wejścia i zamówiliśmy zestaw z nuggetsami oraz hamburgery. Muszę przyznać, że dawno nie jadłam tak pysznych hamburgerów. Jedyny minus to brak niektórych produktów z menu.Na bezpłatny parking należy kierować się od strony rynku. W poniedziałki dojazd jest bardzo utrudniony przez rynek, który wtedy jest na trasie dojazdowej do parkingu. Tego dnia może być również problem z zaparkowaniem.


Toalety znajdziemy na początku parku i na końcu tuż przy wieży Duch Duch. Na zdjęciu toaleta właśnie przy wieży. Tam właśnie znajdziecie pokój dla mamy z dzieckiem, gdzie można nakarmić, przewinąć.

W parku jest kilka atrakcji wodnych. Warto wziąć ręcznik oraz ubranie na zmianę na wszelki wypadek.

Jeżeli macie problem z błędnikiem to polecam lek na chorobę lokomocyjną, my używamy aviomarinu.

Park Rabkoland to bardzo atrakcyjna alternatywa dla reklamowanego parku Energylandia. Polecam takie rozwiązanie szczególnie dla rodzin z dziećmi do około 10 - 12 roku życia 
                                     NASZA OCENA: 9/10


TOP