wtorek, 23 października 2018

Pomysły na prace plastyczne na Halloween.

Często dzieci boją się pająków, czarownic, potworów. Niektórzy twierdzą, że Halloween to czas, gdy specjalnie straszymy nimi dzieci, że nie powinno się go obchodzić. Osobiście podchodzę z dystansem i wyważeniem do Halloween i uważam, że robiąc kolorowe, pomysłowe prace plastyczne w tej tematyce nie zrobimy dziecku krzywdy. Nie musimy go straszyć takimi dekoracjami, możemy dostosować je do wieku dziecka i przy okazji oswoić dziecięce lęki. 
Chciałam zaprezentować wam pomysły na prace plastyczne na Halloween przeznaczone dla młodszych dzieci od wielu przedszkolnego, które je nie wystraszą, mogą natomiast sprawić dużo radości przy wspólnej zabawie 


Pomysły na prace plastyczne na Halloween.
Nietoperze pokazane w taki zabawny sposób wcale nie są straszne.
Czarownice pojawiają się w bajkach od lat, sama wychowałam się na Jasiu i Małgosi. Tamta czarownica była straszna, natomiast te pomysły na prace plastyczne na Halloween zupełnie nie są straszne. Są wesołe i kolorowe, przy okazji można poćwiczyć małą motorykę.

Dzieci czasami boją się potworów chowających się np. w szafie. Takie śmieszne potworki, jak z bajki Potwory i spółka powinny trochę oswoić ten lęk. Dobrym sposobem jest również granie w gry planszowe. Idealną grę na takie lęki opisałam TUTAJ.
Duchy też mogą być miłe, wesołe i świetnie wyglądać, natomiast zabawa przy tworzeniu go będzie niezapomniana.merakilane

Ten zamek zauroczył mnie już w tamtym roku, ponieważ gdy sama byłam dziewczynką to uwielbiałam robić prace z okienkami. 

Zapraszamy na nasz kanał YT

I jak podobają wam się pomysły na prace plastyczne na Halloween. Jeżeli czujecie niedosyt, koniecznie zajrzyjcie do drugiego posta TUTAJ


TOP