poniedziałek, 9 stycznia 2017

Pełny Kurnik - gra rodzinna + Instrukcja gry do pobrania

Grę Pełny kurnik wydawnictwa Kukuryku, moja córka poznała pół roku temu na zajęciach w bibliotece. Od tego czasu bardzo chciała ją mieć. Jak się możecie domyślać, dostała ją pod choinkę, z czego się bardzo ucieszyła.
Pełny kurnik to bardzo przyjemna gra rodzinna. Celem gry jest jak sama nazwa mówi, uzbieranie pełnego kurnika kurek, czyli 9 sztuk.


 Do gry używamy 2 kostek. Zasady zbierania jajeczek, kurczaczków, a potem zamiana ich na kury jest bardzo prosta i szybko się ją zapamiętuje.


Żeby nie zanudzić gracza zostały wprowadzone pewne niespodzianki. Jeśli któryś z graczy wyrzuci taką samą liczbę oczek, czeka go niemiła niespodzianka, która może ucieszyć innego gracza np. gracz oddaje kurczaka innemu graczowi. W takich przypadkach wprowadziliśmy do naszej rodzinnej rozgrywki własną zasadę. Żeby nikt do nikogo nie miał pretensji gracz, który musi oddać coś ze swojej kolekcji innym graczom, nie robi tego według własnego upodobania. Pozostali gracze rzucają kostką i ten, który wyrzuci najwyższą liczbę staje się wybranym graczem. Nikt do nikogo w takim wypadku nie ma pretensji, bo przecież los tak chciał.Gdy uzbieramy 3 jajka, albo 3 kurczaczki możemy je wymienić. 3 kurki można wymienić na koguta, który ostrzega przed lisem. Nie zawsze warto wymieniać na koguta, bo może nam się nie przydać, ale jak to w grze losowej nie wiemy czy nam się przyda, czy też nie. Ja raczej nie wymieniam na koguta. Jest ryzyko jest zabawa :)

Pełny kurnik, to typowa gra losowa. O naszym powodzeniu, lub porażce decydują 2 kostki i szczęście, czymkolwiek ono jest. Gra się w nią dość szybko i bardzo przyjemnie. Osobiście od jakiegoś czasu nie za bardzo lubię gry, które ciągną się godzinami bez rozstrzygnięcia. Ta gra taka nie jest. Jeśli mamy czas i ochotę możemy zrobić kilka partyjek, a gdy nam się nie chce to nie musimy.

Na koniec, chciałam zauważyć, że gra Pełny kurnik wyd. Kukuryku, jest bardzo ładnie i solidnie wydana, a można ją kupić za niewielkie pieniądze. Przed świętami w Pepco była za 19,90, ale jej regularna cena nie jest wiele wyższa. Zatem polecam ją graczom w każdym wieku, nawet poniżej 6 lat (według opisu producenta).TOP