środa, 11 stycznia 2017

Przyroda i pory roku.

Wiecie jak to jest mieć dziecko, które wszystko interesuje? Ja wiem. Moja Patrycja to właśnie ten typ. Lubi wiedzieć wszystko. Interesują ją dinozaury, kosmos, zwierzęta, dlaczego zmieniają się pory roku itp. itd. Niestety nie zawsze potrafię odpowiedzieć jej na pytania, dlatego tak pomocne i fajne są różnego rodzaju atlasy i albumy. 

Jakiś czas temu miałyśmy przyjemność zapoznać się z książką Przyroda i pory roku wydawnictwa Omnibus. Patrycja po jej dokładnym przeczytaniu stwierdziła, że chciałby ją mieć. Te słowa to najlepsza recenzja dla tej książki i tak naprawdę nic nie trzeba byłoby dodawać, ale chociaż wam ją pokażę :)


W książce Przyroda i pory roku znajdziemy bardzo dużo odpowiedzi, które mogą nurtować małego poszukiwacza wiedzy:

  • Skąd się bierze dzień i noc?
  • W którą stronę wiruje Ziemia?
  • Dlaczego zmieniają się pory roku?
  • Dlaczego zimą dni są takie krótkie?
  • Jak powstaje dzień i noc polarna?
  • Czy na całej Ziemi pory roku są takie same?


To nie wszystkie pytania, na które książka udziela w sposób  bardzo przystępny odpowiedzi. Dzieci nie powinny mieć problemu z jej zrozumieniem.


Atlas Przyroda i pory roku wydawnictwa Omnibus jest bardzo pięknie wydany. Książka jest w twardej oprawie, papier jest dobrej jakości, a zdjęcia są bajeczne.


Jeśli macie w domu miłośnika wiedzy, albo poszukujecie prezentu dla dzieci np. na zakończenie roku, ten atlas świetnie nadaje się na prezent.Do kolekcji polecam również drugi atlas z tej serii: Niesamowity wszechświat, który również zachwycił moją Patrycję.TOP