niedziela, 4 grudnia 2022

Zwierzęta świata. 200 ciekawostek - Bookolika

Różnorodność i niezwykłość barwnego świata zwierząt nie przestaje zachwycać i zaskakiwać. Dokładnie tak jak ludzie, zwierzęta mają swoje dziwne zwyczaje, przyzwyczajenia, sposoby radzenia sobie z przeciwnościami losu, wydają niekiedy intrygujące dźwięki, okazują na różne sposoby swoje emocje, każde też charakteryzuje się wyjątkową budową ciała. Na fascynującą wędrówkę przez świat ciekawostek o zwierzętach z każdego zakątka naszego globu zabiera książka Zwierzęta świata. 200 ciekawostek wydawnictwa Bookolika, której mamy przyjemność być patronem.

Dzięki tej książce, czytelnik może wybrać się do różnych zakątków świata przyrody, m.in. w gąszcze dzikich lasów i dżungli, na gorące piaski pustyni, czy w bajeczne głębiny oceanów, gdzie zobaczy mnogość fascynujących zwierząt, o których istnieniu z pewnością nie wie nawet wiele dorosłych osób. Każda strona tej barwnej książki to kilka nowych intrygujących pytań na temat zwierzęcia i oczywiście konkretna, napisana prostym i przyjemnym językiem odpowiedź, opatrzona ciekawostką o zachowaniu zwierzęcia, jego budowie bądź zastosowaniu konkretnych narządów, a niekiedy też zabawnym komentarzem.Z książki dowiemy się multum fascynujących rzeczy, takich jak to, dlaczego tygrysy mają pasy na ciele, a wielbłąd garby, co się dzieje z jelenim porożem, dlaczego żubry tarzają się w błocie, zobaczymy mnogość niebywałych zwierząt, ich rogów, ogonów szerokich i płaskich, dziobów małych i dużych, kolczastych ciał, wzorów na futrze, przeczytamy o nietypowych odgłosach, wyciu wilków i wyjców, gwizdaniu i klikaniu delfinów i wielu, wielu innych. Odkrywanie wszystkich tych tajemnic, ciekawostek jest fascynujące oraz ekscytujące i stanowi czystą przyjemność z odkrywania niezwykłych sekretów zróżnicowanego świata zwierząt.
Zwierzęta świata. 200 ciekawostek to wspaniała, przepięknie zilustrowana pozycja dla każdego zaintrygowanego światem fauny i flory młodego odkrywcy, który znajdzie w niej mnóstwo interesujących ciekawostek oraz odpowiedzi na intrygujące pytania i zdecydowanie zostanie zachęcony do zadawania sobie kolejnych, a następnie samodzielnego poszukiwania na nie odpowiedzi. Jest to inspirująca, wzbudzająca ciekawość do świata książka, uświadamiająca o różnorodności oraz niezwykłości świata zwierząt, a więc też uwrażliwiająca na jego piękno i pozwalająca lepiej zrozumieć otaczający nas świat, a także fakt, że człowiek nie jest jedyną żyjącą na nim, myślącą i czującą istotą.
TOP