poniedziałek, 19 grudnia 2022

Ulica Radosna 123

Trudno powiedzieć dlaczego, ale często nazwa ulicy nijak nie ma się do cech charakterystycznych danego miejsca i tak oto przykładowo po ulicy Spokojnej niespokojnie ciągle mkną samochody, a na ulicy Ciepłej w zimę jest dokładnie tak zimno, jak na wszystkich innych ulicach. Ta dziwna sprzeczność nie tyczy się jednak tytułowej ulicy z książki Ulica Radosna 123, bowiem jej mieszkańcy rzeczywiście mogą poszczycić się nad wyraz radosnym życiem, do którego czytelnik może wkroczyć aż na cały rok z życia bohaterów.Ulica Radosna 123 otrzymana z TaniaKsiazka.pl to forma kalendarza w którym każdy miesiąc to kolejne opowiadanie, a więc nowa przygoda zamieszkujących kamienicę czwórki radosnych dzieci, ich rodziców oraz przez wszystkich cenionego, wszystkim też służącego pomocą, a i często pomoc też przyjmującego stróża Angelo, pilnującego kamienicy wraz ze swym wiernym psem Poldo.
Mieszkają oni w okolicy naprawdę wyjątkowej, pękającej w szwach przez wypełniającą ją pozytywną energię, dobroduszne osoby, powszechną chęć pomocy, wspólnego rozwiązywania problemów, przyjaźni, niekiedy wręcz naiwnie pozytywnych rozwiązań danych sytuacji, bądź pojawiających się pięknych i urzekających zjawisk, ale o niewłaściwej porze roku, usprawiedliwionych jednak przypisem tłumaczącym, że na ulicy Radosnej wszystko jest możliwe. W tak optymistycznej atmosferze bohaterowie zajmują się różnorodnymi rzeczami, często zależnymi od pory roku, między innymi walczą z cieknącą rurą, czy awarią windy, spędzają czas na wsi, bawią się i tresują Poldo, biwakują nad morzem, kąpią się w basenie, obserwują gwiazdozbiory, czy dzielą prezentami w święta.

Każde opowiadanie to dawka pozytywnej energii, niekiedy całkiem zabawnych sytuacji i dialogów, urzekająco nieporadnych zachowań bohaterów, a czasami nawet porcja ciepłych wzruszeń. Wszystkie historie kończą się dobrze, mimo pojawiających się od czasu do czasu problemów czy wątpliwości, książka więc, jak zresztą sama nazwa sugeruje, charakteryzuje się niezwykle pogodną, spokojną atmosferą. Jest zbiorem przyjemnych, może czasem zbyt naiwnie pozytywnych, ale na pewno poprawiających humor i wzbudzających radość opowiadań.

TOP