piątek, 9 grudnia 2022

Mój tata, mój świat

 Przez wiele lat bagatelizowało się rolę taty w wychowaniu dziecka. Tata był od utrzymywania domu, natomiast to mama zawsze zajmowała się dziećmi. Świat poszedł do przodu i już wiemy, jak ważną rolę  w życiu każdego dziecka odgrywa nie tylko jego mama, lecz również tata. Mój tata, mój świat wydawnictwa Słowne, to ciepła opowieść o ojcostwie, która przybliża, jak powinno wyglądać prawdziwe relacje ojca z dzieckiem oparte na wzajemnej miłości, szacunku i trosce.

Mój tata, mój świat - wydawnictwo Słowne

Głównym bohaterem książki Mój tata, mój świat jest chłopiec, który nigdy nie poznał swojego dziadka, lecz gdyby miał okazję go spotkać, chciałby mu opowiedzieć o swoim tacie. Z jego słów poznajemy postać ojca, który jest jego opoką, zawsze blisko, gotowy nieść mu pomoc, gdy jest taka potrzeba. Tata jest jego najlepszym przyjacielem, z którym może bawić się i śmiać w każdym miejscu, ponieważ najważniejszy jest razem spędzony czas, a nie opinia innych ludzi. Jego tata uczy go samodzielności, wiary we własne możliwości, pokazuje, że tylko prawdziwy mężczyzna potrafi płakać i okazywać uczucia. Z książki dowiemy się również, że "uściski są pokarmem dla serca" a "dziecko bez książek jest jak dom bez okien". Każda strona tej książki to mądre i ważne przesłanie nie tylko dla dzieci, małych chłopców, lecz również dla dorosłych, szczególnie dla ojców, którym zależy, aby ich dzieci były szczęśliwe i wyrosły na mądrych, pewnych siebie dorosłych ludzi, wiedzących, że rodzice zawsze ich kochają i wspierają. Dzięki takiemu przykładowi i dzisiejsze młode pokolenie chłopców wyrośnie na mądrych dorosłych, którzy świadomie będą podchodzić do roli, jakim jest ojcostwo.
Mój tata, mój świat to przepięknie zilustrowany picturebook, który porusza tak ważny temat, jakim jest świadome, mądre i pełne miłości ojcostwo. Książka jest bardzo ciepła i pełna pozytywnych emocji, idealna do wspólnego czytania taty z dzieckiem.

TOP