czwartek, 15 listopada 2018

Boże Narodzenie, prace plastyczne dla dzieci - Święty Mikołaj

Boże Narodzenie, oraz samo oczekiwanie na to święto to wspaniały czas, w którym możemy twórczo spędzić czas z dziećmi przy wspólnych kreatywnych projektach takich jak: Boże Narodzenie, prace plastyczne dla dzieci - Święty Mikołaj.

Święty Mikołaj to postać dla dzieci wyjątkowa, którą maluchy kochają, dlatego prace plastyczne o tym temacie będą dla dzieci miłą zabawą. Ktoś kiedyś powiedział, że mamy piękne i szczęśliwe dzieciństwo póki wierzymy w Świętego Mikołaja i coś w tym stwierdzeniu jest. 


Poniżej znajdziecie 21 inspiracji Boże Narodzenie, prace plastyczne dla dzieci - Święty Mikołaj, które mam nadzieję zainspirują was do wspólnej kreatywnej zabawy z dziećmi.


Poniżej znajduje się Mikołaj wykonany z patyczków do lodów, który idealnie sprawdzi się jako ozdoba na choinkę.
Zobaczcie zwykły pędzel a jaki efekt. Można również wykonać Świętego Mikołaja z drewnianej łyżki kuchennej, też będzie świetny efekt.
Dwie propozycje poniżej zrobione są z talerzyków papierowych. W głowie mam pomysł na Mikołaja z talerzyka z przeplatanką.

nontoygifts

Pomysł z odbitą dłonią jest wręcz genialny i z tych dłoni można stworzyć dużo więcej ciekawych świątecznych prac plastycznych.

thebestideasforkidsthebestideasforkids

Rolki od papieru toaletowego to już klasyka w świecie kreatywnych prac plastycznych. 

thebestideasforkids


buggyandbuddy

W tamtym roku robiliśmy ze skarpet bałwanka, natomiast tutaj macie zaprezentowanego Świętego Mikołaja.  Jak widać równie świetnie się prezentuje jak bałwanek.

easypeasyandfun


mericherry

Ruchomy Mikołaj to dla dzieci prawdziwa frajda. Trzeba w niego włożyć trochę trudu, ale warto.
sightandsoundreading


thecountrychiccottage

Poniżej znajdziecie 2 propozycje zrobione ze słoika. W drugiej zastosowano do wypełnienia tak popularny teraz slime. Natomiast ja w głowie już widzę jak ciekawie prezentowałaby się głowa Mikołaja namalowana na słoiku z czapeczką, albo nawet cała postać.

theribbonretreat


thebestideasforkid

Mam nadzieję, że zainspirowałam was już wystarczająco. Zatem do dzieła :)

Jeżeli spodobał wam się ten post, będzie mi miło gdy puścicie go w świat.
TOP