wtorek, 20 listopada 2018

KsiążkoGra wydawnictwa Nowa Era.

KsiążkoGra wydawnictwa Nowa Era to nowa seria, która ukazała się całkiem niedawno na rynku. Jej celem jest nauka poprzez zabawę, co jak wiadomo jest najlepszym sposobem na rozwój dziecka, zdobywanie oraz utrwalanie do tej pory zdobytych wiadomości z różnych dziedzin życia.

Propozycji KsiążkoGier jest dużo więcej, ja natomiast przedstawię wam dwa przykłady. Pierwszym z nich jest książka Kopnięte królestwo. Zabawy z matematyką i językiem polskim. W książce znajdują się bajeczki matematyczne, które w przyjazny sposób zachęcają do rozwiązywania zadań. Każda bajka jest zupełnie inna, ale w sumie ćwiczą kilka umiejętności takich jak liczenie, logiczne myślenie, zadania z zegarem, zadania z miarami i wagami. Jak widzicie są to podstawowe zagadnienia, których dziecko uczy się w klasach 1-3 oraz powtarza sobie niektóre z tych zagadnień w klasie 4.

Znajdziemy tutaj również wiersze z morałem, które pomagają rodzicom przekazać dziecku hierarchię wartości. Podczas ich lektury można rozmawiać na wiele ważnych tematów takich jak wolność wyboru, dbanie o środowisko, o dorosłości itd. Do każdego wierszyka znajdziecie przeróżne zabawy na spostrzegawczość, logiczne myślenie, zadania ćwiczące małą motorykę takie jak łączenie kropek.Na końcu książki znajdziemy grę planszową.


Drugą propozycją jest Ćwiczenia z myślenia z psem Plusem. 


W tej grze znajdziemy ćwiczenia na logiczne myślenie, najróżniejsze działania matematyczne, labirynty, krzyżówki, wyszukiwanie różnic a na końcu znajduje się gra planszowa. Tematyka tych zadań jest bardzo zróżnicowana i każde dwie strony to zupełnie inny temat np. znajdziemy tutaj zadania dotyczące psów, ochrony środowiska, misiów, zachowań przy stole, morze, sport itd.
Warto przyjrzeć się serii KsiążkoGra wydawnictwa Nowa Era ponieważ każda książka porusza zupełnie inne tematy. Ja przedstawiłam wam książki do nauki polskiego i matematyki oraz ćwiczenia z myślenia, natomiast w tej serii znajdziecie jeszcze takie, które uczą języka obcego, ćwiczą oko, rękę, głowę. Osobiście uważam, że jest to przydatna i wartościowa seria dla dzieci w klasach 1-3. 
TOP