środa, 21 listopada 2018

Kaleidos gra na spostrzegawczość z serii Trefl Joker Line - recenzja.

Kaleidos z serii Trefl Joker Line to gra, która swoją nazwą oraz grafikami na okładce intryguje, ale zupełnie nie zdradza co kryje w środku. Dopiero, gdy zajrzymy do opisu odkrywamy, że jest to gra w której główną rolę będzie odgrywał nasz umysł oraz nasza spostrzegawczość.

W skład gry wchodzą:
- karty
- talia z literkami
- klepsydra
-notes i ołówki
- stojaki


Gracze otrzymują po jednej, takiej samej karcie z przepięknymi obrazkami, kartkę i ołówek. Graczy może być maksymalnie czterech, ponieważ tyle jest identycznych kart. Zadaniem każdego gracza jest wypisanie jak najwięcej rzeczy z obrazka, które zaczynają się na wylosowaną literkę. Żeby nie było tak prosto, graczy ogranicza czas odliczany przez klepsydrę. Gdy piasek przesypie się, należy sprawdzić, który z graczy odnalazł najwięcej rzeczy na daną literę. Kto wypisał ich najwięcej ten zdobywa punkt. Jak widzicie zasady gry są bardzo proste.Gra ta ma bardzo dużo zalet. Jak sami mogliście zauważyć świetnie ćwiczy spostrzegawczość. Wbrew pozorom presja czasu powoduje, że nagle nie widzimy rzeczy na daną literę. Nasz umysł wariuje pod wpływem stresu i szybko upływającego czasu. Proste zadanie nagle staje się bardzo trudne. Tak też bywa w zwykłym życiu, pod wpływem powyżej wymienionych czynników często głupiejemy, nagle mamy w głowie pustkę. Tak miewają dzieci, gdy zostaną wyrwane do odpowiedzi, gdy piszą kartkówki lub inne sprawdziany. Taka gra to świetne ćwiczenie, które pomoże nauczyć dziecko panować nad nerwami oraz działać pod presją czasu, rywalizacji, stresu.


Kaleidos to również ćwiczenie skupienia, nie zważanie na przeszkadzające czynniki zewnętrzne, takie jak hałas, rozmowy innych ludzi. Ta umiejętność również bardzo się przydaje dzieciom podczas klasówek, odpowiedzi oraz konkursów. 

Gdy wyćwiczymy wymienione powyżej zdolności będzie nam dużo prościej funkcjonować w dorosłym życiu, gdzie działanie pod presją czasu, stresu i umiejętność skupienia się w niesprzyjających warunkach będzie cenną umiejętnością i pomoże nam w osiągnięciu wymarzonych przez nas celów.

Wiek graczy: +10 lat
Liczba graczy: 2 - 4 os.
Wydawnictwo: Trefl Joker Line
TOP