poniedziałek, 8 stycznia 2018

Gra karciana CV Pocket - Granna

Przed rozpoczęciem blogowania miałam wrażenie, że gry karciane ograniczają się tylko do Piotrusia i są niesamowicie nudne. Byłam w strasznym błędzie i żyłam w nieświadomości istnienia tylu fajnych gier karcianych. Niedawno do ich grona dołączyła gra karciana CV Pocket - Granna, przeznaczona dla graczy od 10 roku życia.
W skład gry wchodzą:

- karty
- notes
- ołówiek
Tylko tyle wystarczy do zapewnienia rodzinie miłego wieczoru.Gra karciana CV Pocket składa się z kart obrazujących ludzi różnego  rodzaju, sytuacji życiowych. Ogólnie odnoszą się one do ogólnie pojętego życia. W talii mamy takie karty jak: rajdowiec, kujon, hipster, kura domowa, ale również określające sytuacje życiowe jak: przeprowadzka, przebranżowienie, przyjaźń, romans biurowy.
 Na każdej z kart znajduje się: nazwa karty, symbol środka transportu, liczba punktów ruchu, ikony osiągnięć życiowych, symbol liczby graczy, numer porządkowy karty.Karty należy rozłożyć w 3 rzędy po 4 karty (odsłonięte). Każdy gracz dostaje jedną kartę, natomiast resztę odkładamy. Jeśli gramy w mniejszą ilość graczy niż 3 lub 4, to odkładamy karty na których widnieje symbol 3 lub 4 graczy. Mając już swoją pierwszą kartę  przed sobą patrzymy jaki ma narysowany transport, bo to ten symbol wyznacza nam z którego rzędu możemy wybrać sobie następną kartę. Wybieramy z konkretnego rzędu, ale dowolną kartę z trzech tam leżących. Jaką warto wybrać kartę określają zawarte na niej ikony osiągnięć życiowych. To właśnie je będziemy na koniec rozgrywki podliczać, dlatego bardzo ważne jest zapoznanie się z nimi oraz zaznajomienie się jakie punkty i ile, możemy za nie otrzymać. W zestawie znajdują się karty ściągawki, które posłużą nam przy pierwszych rozgrywkach. Gdy żadna z kart nam nie odpowiada możemy spasować. Oczywiście podczas rozgrywki cały czas dokładamy karty.
Gra karciana CV Pocket - Granna to interesująca propozycja na umilenie ponurych wieczorów w gronie rodziny i przyjaciół. Jest bardzo prosta w swoich założeniach i gdy tylko poznamy co nam dają poszczególne ikony osiągnięć życiowych, oraz kilka kart specjalnych, rozgrywka będzie samą przyjemnością. Jest to prosta gra, aczkolwiek ma swoje zalety edukacyjne. Ćwiczymy pamięć podczas zapamiętywania jakie punkty dają ikony osiągnięć życiowych. Trzeba się również przy niej trochę skoncentrować, żeby dobrze oszacować, czy któraś z kart jest dla nas przydatna, czy wręcz na odwrót. Dobrze też obserwować karty przeciwników, aby mądrze decydować jaki ruch nam się bardziej opłaca. W sumie CV Pocket to typowa gra strategiczna. Kto będzie potrafił lepiej ocenić przydatność kart, ten wygra.Co do wieku, gra rekomendowana jest dla graczy od 10 roku życia, ale młodsze, bystre dzieci też sobie z nią poradzą bez problemu.

Dodam, że oprócz sympatycznej rozgrywki bardzo podobają mi się grafiki na kartach. Jak dla mnie są przepiękne. Granna jak zwykle zrobiła dobrą robotę.


Jeszcze za jedną cechę uwielbiam gry karciane. Są tak małe, że idealnie nadają się na wyjazdy, a ferie tuż tuż. 

Jeśli zaciakwiła was ta gra, to oczywiście dostaniecie ją w dobrych sklepach z grami, oraz na stronie GRANNY. Nam się podoba i z przyjemnością ją wam POLECAMY.


Wiek graczy: +10 lat
Liczba graczy: 2 - 4 os.
Cena od: 34,99 zł
Wydawnictwo: Granna
TOP