środa, 24 stycznia 2018

Gry karciane dla dzieci.

Gdy nuda gości w domu, w wolnym czasie na wyjeździe, na przyjęciu, gry karciane dla dzieci od 4 do 8 lat zapewnią wam miłą rozrywkę. My często sięgamy po nasze ulubione gry karciane. Dziś chciałam wam przedstawić naszym zdaniem najciekawsze gry karciane dla dzieci, w które mieliśmy okazję grać.
Będę wam je przedstawiać według podziału wiekowego, tak aby każdy mógł łatwo znaleźć coś dla własnego dziecka.

Gry karciane od 4 roku życia.

Pisałam wam już o tej grze kilka razy i do tej pory nie zmieniliśmy o niej zdania. Jest bardzo wciągająca, ale jednocześnie dość wymagająca. Teoretycznie jest to gra od 3 roku życia, ale 3 latek sobie z nią może nie poradzić. O jakiej grze piszę. Jest to gra karciana dla dzieci Geo Family firmy Janod. Naszym celem jest skompletowanie jak największej ilości rodzin. Ten kto zbierze ich najwięcej ten wygrywa. W przypadku tej gry zawodnik musi wykazać się dużą spostrzegawczością i świetną pamięcią.

Całą recenzję znajdziecie TUTAJGry karciane od 5 roku życia.

W tym przedziale wiekowym naszym niepodważalnym hitem jest bardzo wesoła, energiczna i świetna na ćwiczenie pamięci gra karciana Imionki firmy Granna. Po każdej rozgrywce jesteśmy trochę schrypnięci, bo z takim zacięciem walczymy o karty przekrzykując się nawzajem. Polecam wam ją dla dzieci w każdym wieku. My całą rodziną bawimy się przy niej wyśmienicie.

Całą recenzję znajdziecie TUTAJDrugą, bardzo ciekawą propozycją dla przedszkolaków jest gra karciana Szukaj, szukaj firmy Granna. Ta gra bardzo fajnie ćwiczy z dziećmi skojarzenia co jest najmniejsze, największe i co nie pasuje do zbioru. Można w nią grać typowo edukacyjnie, a gdy gracz trochę się wprawi możemy do zabawy wdrożyć element rywalizacji. Lupa nie wchodzi w skład gry.

Całą recenzję przeczytacie TUTAJGry karciane od 6 roku życia.

Ta gra na pierwszy rzut oka wygląda jak typowa gra dla chłopców, ale nic mylnego. Moja Patrycja polubiła ją od pierwszej rozrywki. Świetnie ćwiczy refleks, koncentrację i spostrzegawczość. Bawimy się przy niej bardzo wesoło i żywiołowo.  Gra karciana wywołująca u nas tą fajną rywalizację to Fabryka robotów wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Całą recenzję znajdziecie TUTAJ
Gry karciane od 7 roku życia.

Tym razem w tym przedziale wiekowym chciałam wam przedstawić całą serię. Mam na myśli serię Kieszonkowców firmy Edgard. To typowe gry karciane z tematem przewodnim. Osobiście posiadamy Kieszonkowca geograficznego i angielskiego. Przy okazji zabawy w takie gry jak: memory, klapek, karuzela czy szachraj dziecko przyswaja, lub utwierdza wiadomości z różnych dziedzin. Z tych wszystkich przedstawionych przeze mnie gier te zajmują najmniej miejsca jak klasyczna talia kart, dzięki temu bardzo łatwo zabrać je ze sobą prawie wszędzie.

Całą recenzję znajdziecie TUTAJ

Druga, bardzo lubiana przez nas gra karciana od 7 roku życia to Dino kontra Dino firmy Granna. Ta ciekawa gra, będzie idealna szczególnie dla fanów prehistorycznych stworów, jakimi były dinozaury. Gra bardzo fajnie przemyca naukę logicznego myślenia. Najlogiczniej myślący gracz z odrobiną szczęścia pokona przeciwników.

Całą recenzję znajdziecie TUTAJ
Gry karciane od 8 roku życia.

To najliczniejsza grupa w naszej kolekcji. Zacznę od naszego HITU, którego jak na razie nie pobiła żadna inna gra. Nie wiem co jest takiego niezwykłego w tej grze, ale podbija serca, gdy choć raz się w nią zagra. Oprócz ciekawej rozgrywki, w której myślenie strategiczne jest dość istotne, posiada przepiękne karty. Gra w nią jest autentyczną przyjemnością przy bardzo łatwych zasadach rozgrywki. Którą grę tak chwalę? Naszym HITEM jest gra karciana SEN wydawnictwa Nasza Księgarnia. Gorąco wam ją polecamy.

Całą recenzję znajdziecie TUTAJ
Druga w kolejności jest gra karciana Niezłe ziółka firmy Granna. Ona również zapewni wam bardzo ciekawą, strategiczną rozgrywkę na długie zimowe wieczory. Bawiąc się w zielarza, oprócz miłej zabawy możemy zdobyć informacje o różnych ziołach, tych często używanych w kuchni i tych trochę rzadziej stosowanych. W tej grze rozgrywka nie jest żywiołowa, tutaj czas nas nie goni. W tej grze liczy się myślenie strategiczne.

Całą recenzję znajdziecie TUTAJ
Domek na drzewie wydawnictwa Nasza Księgarnia to kolejna nasza propozycja w tym przedziale wiekowym. Gramy w nią od niedawna, ale spodobała się moim dzieciom od pierwszej rozgrywki. Fajnie jest w nią grać w minimum 3 osoby, wtedy zabawa jest ciekawsza. Głównym celem gry jest tworzenie domku na drzewie, poprzez układanie pokoi o różnych kolorach. Następnie naliczane są za te pokoje punkty. Osobiście bardzo podoba mi się ta gra, ponieważ dała nam swobodną możliwość zmiany w naliczaniu punktów, ale co wykombinowaliśmy napiszę wam w oddzielnym poście, już wkrótce.Ostatnia gra karciana, ale nie znaczy, że najgorsza to Bankrut wydawnictwa Nasza Księgarnia. To energiczna, żywiołowa, wręcz hałaśliwa gra w której musimy umiejętnie handlować (wymieniając się kartami) z innymi graczami. To wesoła towarzyska gra karciana, która umili niejeden wieczór z przyjaciółmi, lub rodziną.

Całą recenzję przeczytacie TUTAJ
Na tym chciałam zakończyć ten przegląd gier karcianych. W następnym takim przeglądzie pokażę wam gry karciane dla młodzieży, czyli takie od 10 roku życia. Mam nadzieję, że podobają wam się takie przeglądy. Jeśli macie swoje ulubione gry karciane, które nie znalazły się u nas w zestawieniu piszcie w komentarzach ich tytuły tutaj albo na fb.


                                     Zapraszam wszystkich do inspirującej grupy.
TOP