środa, 17 stycznia 2018

Książki dla najmłodszych od wydawnictwa Egmont.

Chciałabym wam dzisiaj zaprezentować styczniowe książki dla najmłodszych od wydawnictwa Egmont. Nowości jest oczywiście więcej, ale akurat te propozycje przypadły nam do gustu najbardziej.Do bardzo lubianej przeze mnie serii książeczek pt. Akademia Mądrego Dziecka dołączyły nowe pozycje tj. Czyj to nocnik?, Lisek i przyjaciele, To już umiem sam. Poznaję świat.

Sam tytuł książeczki Czyj to nocnik mówi nam co jest  jej tematem przewodnim. Oj pierwsze próby zaprzyjaźnienia się z nocnikiem bywają trudne. Dzięki książeczce Czyj to nocnik, pełnej sympatycznych zwierzątek, które znajdują porzucony nocnik i przyglądają mu się z zaciekawieniem. Czy nocnik nocnik jest dla zwierząt? Oczywiście, że nie. Tylko dla chłopczyka lub dziewczynki. Dzieki wesołym wierszykom, dzieci które mają problemy z nocnikiem mogą polubić swój nocnik, a te które nie mają problemu i tak będą dobrze się bawiły słuchając i oglądając tą książeczkę.

Lisek i przyjaciele to również wesoła rymowana książeczka opisująca podróż z liskiem. Szukając krokodyla lisek napotyka wiele zwierzątek od tych małych, domowych aż po wielkiego słonia, czy też groźnego lwa. W tej książeczce te charakterystyczne dziurki to oczy zwierzątek. Oczywiście oprócz wesołych wierszyków znajdziemy tutaj przepiękne ilustracje. Czy lisek znajdzie krokodyla, przekonacie się sami, gdy będziecie ją czytać.


Wszystkie książeczki tej serii łączą, twarde strony, zaokrąglone rogi, wesołe wierszyki, dziury oraz piękne kolorowe ilustracje. Bardzo lubiłam i nadal lubię tą serię książeczek dla najmłodszego czytelnika.

To już umiem Poznaję Świat to edukacyjna książeczka do kolorowania. Dzieci utrwalają w niej poznane kolory, rzeczy nas otaczające, jedzenie, kształty itd. Przy okazji ćwiczenia małej motoryki, również przypomnimy dziecku o konieczności mycia zębów, mycia rąk. Dzięki zabawie nauka staje się samą przyjemnością.
Ostatnia propozycja jest dla trochę starszych dzieci, ale już nawet takich od przedszkola, bo kto nie lubi Smerfów? No tak. Jest taki jeden jegomość, co się nazywa Gargamel.
  Smerf Dzikus to jedna część z całej serii komiksów, o tych przemiłych stworzeniach Smerfach. Komiks jak same bajki, które oglądałam przed laty, jest pełen przygód. W tej części poznajemy nowego Smerfa Dzikusa, który przed wieloma laty zaginął w lesie jako niemowlę, a dokładniej wypadł bocianowi. Nie został odnaleziony i przez lata żył z wiewiórkami. Po powrocie do wioski, jak sami możecie się domyślić, nie będzie mu łatwo przyzwyczaić się do "cywilizowanego" smerfowego życia. Nie jedna śmieszna przygoda spotka go i inne Smerfy. Oczywiście w komiksie nie zabraknie przygód z Gargamelem, który uwielbia polować na Smerfy.
Patrycji bardzo przypadł do gustu ten komiks. Pochłonęła go w chwilę i Poleca go starszym czytelnikom.

Jeśli, któraś z nowości wydawnictwa Egmont spodobała się wam, możecie je dostać np. TUTAJTOP