środa, 31 stycznia 2018

Tappi gra planszowa.

Tappiego znają prawie wszyscy. Może  to zabrzmi dziwnie, ale my nigdy nie czytałyśmy książek o Tappim, więc dlaczego zdecydowałam się akurat na tą grę? Mimo, że nie czytałyśmy tej serii książek, patrząc na rysunki i czytając recenzje, stwierdziłam, że Tappi gra planszowa może być ciekawa dla młodych fanów planszówek. Czy mój instynkt mnie zawiódł? O tym napiszę później.
W skład gry wchodzi:

- dwustronna plansza
- pionki
- żetony
- karty mądra głowa
- karty chichotkowe zadanie
- kostka

W pudełku znajdziemy dwie gry planszowe + gra w memory. Jedną z gier planszowych są tzw. węże i drabiny. Bardzo znana i popularna gra, w którą dzieci bardzo chętnie grają. Myślę, że każdy z was (rodziców) grał w nią choć raz w swoim życiu. 


Tak samo jest z grą w memory. Jest to znana wszystkim gra pamięciowa, aczkolwiek dla fana Tappiego będzie przyjemnością grać żetonami z tej gry.


Dochodzimy do najciekawszej gry z tych, które się znajdują w tym komplecie. Wybierając się na urodziny do Tappiego, gracze muszą pokonać ścieżkę pełną przygód. Cała ścieżka pokolorowana jest na różne kolory: różowy, niebieski, żółty i czarny. Czarny nie jest przyjaznym dla gracza kolorem, gdy na niego trafimy, musimy czekać kolejkę. Żółty kolor przeniesie nas na inne pole (do przodu, albo do tyłu), różowy kolor są to karty Mądra głowa, które zawierają pytania, natomiast niebieski kolor to karty Chichotkowe zadanie. Oczywiście kto pierwszy dotrze na przyjęcie ten wygrywa.

Najwięcej rozrywki zapewniają karty Mądra głowa i Chichotkowe zadanie. Na różowych kartach znajdziemy takie pytania jak: 
- wymień 3 owoce jakie znasz
- powiedz jakie zwierze jest bardzo duże
- wymień 2 zwierzęta na literę W
- znajdź na planszy wikinga Tappiego
- powiedz jakie zwierzę ma rudy ogon


Na niebieskich kartach znajdziecie takie np. zadania:
- zakukaj jak kukułka
- powtórz szybko 5 razy słowo echo
- zamachaj rękami jak skrzydełkami
- podskocz na jednej nodze 3 razy
- zakracz jak kruk


Jak myślicie, czy moja intuicja mnie nie myliła, gdy stwierdziłam, że to może być fajna gra? Nie myliła mnie. Gdy moje dzieci były małe uwielbiałam ten typ gier, czyli planszówka pełna wesołej zabawy, która przy okazji przemyca trochę nauki, ćwiczenia fizyczne plus ćwiczenia logopedyczne. Nawet moja 8 letnia córka bardzo fajnie się przy niej bawiła i tak samo będą z wami bawiły się wasze maluchy.


Gry wydawane przez Wydawnictwo Zielona Sowa są piękne i dopracowane pod każdym względem. Grafika jest cudowna i najważniejsze cechuje je bardzo wysoka jakość wykonania przy rozsądnej cenie. Gra ta idealnie nadaje się dla własnego dziecka, ale również jako prezent spisze się wspaniale :) Mogę wam tą grę polecić bez obawy, że przyjdziecie do mnie z reklamacją. Jeśli Tappi gra planszowa wam się spodobała, to znajdziecie ją na stronie Wydawnictwa Zielona Sowa o TUTAJ.

Wiek graczy: +4 lata
Liczba graczy: 2 - 5 os.
Cena od: 34,90 zł
Wydawnictwo: Wydawnictwo Zielona Sowa
TOP