piątek, 2 lutego 2018

Prezent DIY na Walentynki - Jednorożec łapacz snów.

Gdy mamy to szczęście mieć osobę, którą kochamy zastanawiamy się jaki prezent ucieszyłby ją najbardziej. Ja w tym roku, dla mojej córci, postanowiłam zrobić Prezent DIY na Walentynki  - Jednorożec łapacz snów. Myślałam jak go zrobić przez kilka tygodni. Zastanawiałam się jak połączyć te wszystkie elementy w całość, czyli tęczowego jednorożca, łapacz snów i motyw serca. Myślałam i wymyśliłam właśnie takiego tęczowego Jednorożca - łapacz snów.
Jeżeli chcecie podobnego, będą wam potrzebne następujące rzeczy:

- talerzyk papierowy
- włóczka w różnych kolorach
- tektura falista tęczowa (lub filc)
- tektura falista złota
- dekoracyjna wstążka filcowa w różnych kolorach
- korektor
- koraliki
- taśma klejąca lub klej na gorąco
- dziurkacz
- pinezki
- nożyczki z workiem
- nożyczkiW papierowym talerzyku wycinamy dziurę w kształcie serca. następnie dziurkujemy dookoła kształtu serca.Kolorową włóczkę przewlekamy przez dziurki.Z tęczowej tektury falistej wycinamy płatki na kwiatki: 3 większe i 3 mniejsze. Łączymy je kolorowymi pinezkami i przyklejamy np. klejem na gorąco. Pięknie będą wyglądały kwiatki z filcu.
 Gdy mamy już gotowe kwiatki wycinamy róg ze złotej tektury falistej  Przyklejamy.

Następnie wycinamy uszka. Białą część większą i dłuższą, tak aby łatwo było je przykleić oraz część mniejszą złotą. Ja wycięłam ją z tektury falistej i przykleiłam tylną stroną (nie pofalowaną).


Na koniec przykleiłam wstążkę filcową w różnych kolorach. Żeby efekt był ciekawszy na białą wstążkę nałożyłam koraliki, natomiast inne kolory wstążki pomalowałam w kropki, paski. teraz wystarczy tylko dodać wstążkę na której zawiśnie łapacz snów i Prezent DIY na Walentynki - jednorożec łapacz snów jest gotowy.Jak wam się podoba nasz Łapacz snów - Jednorożec?  Moja Patrycja jest nim oczarowana. Jak mogliście zauważyć moja konspiracja się nie udała, ale dzięki temu miałyśmy okazję do wspólnej zabawy :)                                 Zapraszam wszystkich do inspirującej grupy.

TOP