piątek, 16 lutego 2018

Jak udekorować dom na przyjęcie Komunijne.

To, że urządzamy Pierwszą Komunię Świętą w domu, nie oznacza, że musi być byle jak. Wręcz przeciwnie, powinno być elegancko i tematycznie. Dlatego dziś chciałabym poruszyć temat jak udekorować dom na przyjęcie Komunijne.

Oto kilka moich rad i propozycji ciekawych i eleganckich dekoracji.


Dekoracje stołu:


Biały obrus to podstawa. Kolorowe obrusy zostawmy na inne okazje. Pierwsza Komunia Święta to czas wyjątkowy i żeby podkreślić niewinność i czystość dziecka warto, aby kolor biały dominował w dekoracjach. Oczywiście można położyć piękny, aczkolwiek subtelny bieżnik na biały obrus co uczyni stół bardziej wyrafinowanym i eleganckim. Tylko pamiętajcie, niech przy wyborze bieżnika kieruje wami minimalizm i prostota. Ja na nasz stół wybrałam elegancki, lekko srebrzysty bieżnik z malutkimi cekinami.
Prosty wazon z kwiatami, zawsze dobrze wygląda jako dekoracja stołu. Oczywiście nie przesadźmy z jego wielkością, tak aby goście mogli swobodnie ze sobą rozmawiać. Najlepiej aby kwiaty wybrać w jasnych kolorach. Na sesję użyłam sztucznych kwiatów, które prezentują się dość ładnie, ale na właściwe przyjęcie polecam żywe kwiaty, które oprócz pięknego wyglądu będą ładnie pachniały.Oprócz kwiatów możemy ustawić świecę komunijną, lub zwykłą białą, albo kolorową, ozdobioną stroikiem.Możemy również kupić gotową dekorację komunijną - Biały kielich - Hostia. Widziałam różne, ręcznie robione, ale osobiście wolę prostą białą dekorację taką jak na zdjęciu. Prostota i elegancja nigdy z mody nie wychodzi a stół nabiera prawdziwie komunijnego charakteru.Ostatnim elementem dekoracji na stole, który chcę wam pokazać są ozdobne pudełeczka dla gości. W środek wkładamy jakiś drobiazg typu cukiereczki, dzięki czemu nasi goście poczują, że doceniamy ich przyjście i współuczestniczenie w święcie naszego dziecka. Myślę, że każdy doceni ten miły gest.

Oczywiście należy stół zastawić swoją najlepszą porcelaną i eleganckimi sztućcami. Jeżeli jeszcze nie posiadacie porcelany i sztućców to polecam wam kupić klasyczne, eleganckie komplety, nie patrząc na bieżącą modę. Moda się zmienia, a elegancja i prostota zawsze się sprawdzi. Nie oszczędzajcie na takim zakupie, ponieważ będzie wam służył wiele lat.
Dekoracja pokoju:

Jeśli chodzi o resztę pokoju można kupić gotowe plakaty, balony, girlandy. My osobiście zdecydowaliśmy się na girlandę w kolorze białym, która bardzo elegancko prezentuje się na oknie.Jak widzicie niewielkim nakładem pracy i pieniędzy można elegancko udekorować stół na Pierwszą Komunię Świętą oraz inne uroczystości.
TOP