poniedziałek, 19 lutego 2018

Na lody! gra wydawnictwa Egmont.

Na lody! gra wydawnictwa Egmont to kolejna propozycja wydawnictwa z serii Dobra gra w dobrej cenie. Muszę stwierdzić, że faktycznie gra jest w dobrej cenie, szczególnie teraz, gdy jest w promocji. Jej cena to tylko 13,93zł. Natomiast czy zasługuje na miano dobrej, dowiecie się w dalszej części recenzji.
W skład gry wchodzą:
-  15 dwustronnych kafelków ze słodkościami
- 24 żetony zeamówień
- kostka


Na lody! gra wydawnictwa Egmont to typowa gra memory, tylko trochę zmodyfikowana. Rozkładamy dowolną stroną kafelki ze słodkościami. Każdy gracz dostaje 6 żetonów zamówień, które leżą przed nim zakryte. Zadaniem gracza jest zrealizowanie zamówienia, ale jak to zrobić? Odwracamy jeden żeton zamówienia, który pokaże nam jakie kafelki będziemy musieli szukać wśród dwustronnych kafelków. Następnie rzucamy kostką, która pokazuje ile danych słodkości ma być np. Jeżeli wylosujemy 4 sztuki babeczek a na obrazkach widać ich tylko 3 to znaczy, że musimy tak obrócić kafelki, aby na wierzchu były właśnie 4 babeczki. Jeśli nam się to uda, wtedy zdobywamy punkt. Kto zdobędzie więcej punktów ten wygrywa rozgrywkę.
Jak sami mogliście zauważyć, gra Na lody! to urozmaicona wersja klasycznego memory. Musimy w niej zapamiętać położenie kafelków, ale jest to trochę utrudnione, ponieważ są one obustronne.  Podnosi to poziom trudności w porównaniu z typowym memory.

Gra w swoich zasadach jest prosta i przyjemna. Bez wątpienia ma swoje zalety edukacyjne tj. ćwiczenie spostrzegawczości, zapamiętywania, oraz doskonali umiejętność skupienia się i wyciszenia. Jeżeli nie macie jeszcze żadnej gry tego typu, watro zastanowić się nad jej zakupem, ponieważ cena jest naprawdę bardzo dobra, a jakości wykonania gry nie mogę nic zarzucić. Odpowiadając na pytanie, czy ta gra jest dobra, muszę stwierdzić, że dobra to akurat określenie dla niej. Wiek graczy: +6 lat
Liczba graczy: 2 - 4 os.
Cena od: 19,90 zł (teraz w promocji za 13,93zł)
Wydawnictwo: Egmont

TOP