czwartek, 22 lutego 2018

Gra planszowa Piranie wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Gra planszowa Piranie wydawnictwa Nasza Księgarnia to propozycja dla małych strategów szukających przygód, od 7 roku życia. Nasze pierwsze spotkanie z nią nie zapowiadało długiej przyjaźni między nami, ale jak to się skończyło dowiecie się w dalszej części recenzji.
W skład gry wchodzi:

- plansza
- 72 karty ruchu 
- karta gracza rozpoczynającego 
- Carlos - poszukiwacz przygód
- 7 żetonów piranii
- 90 żetonów drewnianych pni


Celem gry jest jak najdłuższe utrzymanie się na powierzchni "wody", bez spotkania z krwiożerczą piranią. Należy również unikać linii lądów, które również powodują, że dostajemy punkt karny w postaci piranii. W grze 3 osobowej trzy takie piranie i się przegrywa całą rozgrywkę. Każdy z graczy dostaje karty ruchu w wybranym kolorze. Z tych kart należy wybrać jedną i odłożyć ją na bok, nie pokazując innym graczom. Gdy wszyscy już wybiorą swoją kartę, po kolei (od gracza, który ma kartę gracza rozpoczynającego) wykładamy karty i wykonujemy ruch jaki jest na niej pokazany. Żeby nie wpaść do wody używamy kłód. Każdy po kolei wykonuje swój ruch. Tura trwa aż do momentu, gdy ktoś zdobędzie piranię. 


Gra planszowa Piranie wydawnictwa Nasza Księgarnia to połączenie losowości ze strategią. Osoba, która jako pierwsza wykonuje swój ruch wie jak ma się poruszyć, tak aby nie zdobyć piranii, ale jednocześnie musi myśleć co zrobić, aby inne osoby na tę piranię lub ląd natrafiły. Pozostali gracze starają się przewidzieć ruchy innych graczy, tak aby nie wpaść do wody, nie trafić na piranię, albo na ląd. Jak widzicie w tej grze potrzebne jest szczęście i rozum.


Gdy po raz pierwszy grałyśmy w nią z Patrycją, bawiłyśmy się w wersję dla 2 osób. Nie szło nam to najlepiej. Rozgrywka nie była ciekawa i czytanie instrukcji też szło nam opornie. Po jakimś czasie (kilka tygodni), gdy Kuba  dołączył do nas, gra stała się bardziej nieprzewidywalna, dzięki czemu nasza rozgrywka dużo zyskała na atrakcyjności. Gra stała się bardziej zacięta, trzeba było więcej kombinować, a próby "wpakowania" innego gracza na piranię stały się zabawne. Same zasady gry stały się dla nas jasne i zrozumiałe, nie tak jak za pierwszym razem.


Z tą grą polubiliśmy się dopiero od drugiego wejrzenia, ale pamiętajcie, gdy gra za pierwszym razem wam nie idzie, to odczekajcie tydzień, dwa i dajcie jej drugą szansę, bo być może, tak jak w tym wypadku, gra okaże się warta waszej uwagi i czasu.  Jeżeli jednak nie jesteście w stanie zebrać więcej niż 2 graczy, to ta gra nie jest dla was moim zdaniem. Im więcej graczy tym lepsza i bardziej emocjonująca zabawa was przy niej czeka.
Jeżeli macie graczy chętnych na taką przygodę, to grę planszową Piranie Wydawnictwa Nasza Księgarnia znajdziecie TUTAJ 

Wiek graczy: +7 lat
Liczba graczy: 2 - 6 os.
Cena od: 79,90 zł 
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
TOP