środa, 14 lutego 2018

Edukacyjne gry dla dzieci Squla firmy Granna.

Znacie platformę edukacyjną dla dzieci szkolnych Squla? Myślę, że wielu z was miało okazję ją poznać, a nawet ją używać do szlifowania szkolnych umiejętności dzieci. Oprócz platformy mamy również do wyboru edukacyjne gry dla dzieci Squla firmy Granna. 
Ja chciałabym wam przedstawić trzy z nich. Wszystkie te gry edukacyjne są to gry karciane. Dla najmłodszych graczy z klas 1-2 proponowana jest gra Zabawy z ortografią. Oj sami pewnie pamiętacie, że ortografia  nie jest łatwa do nauki na początku. Żeby trochę pomóc dziecku warto pograć z nim. W grze Zabawy z ortografią znajdziemy dwa rodzaje kart: z literkami i z wyrazami. Każdy gracz dostaje 3 karty z literkami. Natomiast karty z wyrazami są zakryte. Podczas gry należy odwracać karty z wyrazami sprawdzać czy ma się literkę pasującą do któregoś z wyrazów. Jeżeli masz pasujące literki możesz porównać wyraz z kartą kontrolną. Jeśli uzupełniłeś go dobrze zatrzymujesz kartę z zadaniami. Po swoim ruchu należy dobrać karty i kolej na kolejnego gracza. To taka podstawowa, dość spokojna wersja. W instrukcji znajdziecie inne propozycje gier i w sumie sami też możecie wymyślić sobie własne reguły.


Dla 3-4 klas zostały przygotowane Wyzwania matematyczne. Każda karta ma oznaczone pytanie kolorem niebieskim dla klasy 3 i pomarańczowym dla klasy 4. Na każdej karcie jest pytanie matematyczne a poniżej znajdują się 3 warianty odpowiedzi. Uczestnicy gry posiadają kartoniki z literkami A,B,C Gdy znają odpowiedź podnoszą odpowiedni kartonik. Za dobrą odpowiedź dostajemy 1 pkt. Patrząc na nią stwierdzam, że jest to gra idealna do domowych rozgrywek jak i do szkoły na lekcję lub kółko matematyczne. Oczywiście dołączone są karty z odpowiedziami i podpowiedziami jak łatwo można dane działanie policzyć.Klasa 5-6 to Wyprawy z geografią. w skład gry wchodzi 7 kart z mapami kontynentów. Nie biorą one bezpośredniego udziału w grze, ale powinny leżeć obok. Karty z państwami rozdajemy pomiędzy uczestników. Celem gry jest zebranie 4 kart z danego kontynentu. Jak to zrobić? Należy zadawać innym uczestnikom pytania czy mają konkretną kartę. Jeżeli osoba pytana ma tę kartę, musi wam ją oddać. Wygrywa osoba, która zbierze najwięcej kompletów.

Edukacyjne gry dla dzieci Squla firmy Granna to bez wątpienia świetna pomoc w nauce dla dzieci, ale też dla rodziców, którzy w początkowych etapach edukacji dzieci, często muszą swą wiedzą i doświadczeniem wesprzeć swoje pociechy. Wiadomo nie od dziś, że podczas zabawy nauka wchodzi do głowy dużo szybciej niż ślęczenie przy książkach. Oprócz tej oczywistej zalety trzeba również docenić czas jaki wspólnie spędzicie przy takiej nauce. Wiadomo, że w dzisiejszych czasach tego czasu mamy mało, dlatego każda okazja do wspólnej zabawy i nauki jednocześnie jest na wagę złota. 

I jak podoba was się Squla firmy Granna w wersji gry? Nam przypadła do gustu, choć Wyzwania matematyczne są bardzo wymagające, a Wyprawy z geografią wymagają od gracza szerokiej wiedzy geograficznej. Mimo, że na początku gra jest dość trudna im częściej w nią gramy, tym lepiej widać jak granie świetnie poszerza wiedzę i umiejętności. Zatem nie mogę napisać nic innego niż to, że POLECAM wam tą serię gier. Znajdziecie ją TUTAJ.
15 komentarzy

 1. Właśnie wczoraj rozmawiałam z synem na temat takiej gry. Czy to przypadek że u Ciebie taka propozycja.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja właśnie powoli myślę nad zakupem tych gier

  OdpowiedzUsuń
 3. O, te do nauki liter bardzo by się nam przydały :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Korzystamy ze Squli na komputerze, dobrze wiedzieć, że dostępna jest również gra.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fantastyczne są te gry, rewelacja

  OdpowiedzUsuń
 6. Te gry są bardzo fajne, ale mój synek woli zdecydowanie wersje multimedialne online. Jaś zachwyca się ostatnio grami zdobywcy wiedzy. Squle też mamy ale odkąd zaczął ćwiczyć na zdobywcach, to prosi o ich włączanie. Może dlatego, że mają takie dziecięcy klimat, wygląd - rysunkowo kolorowo :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam gry z tej firmy. Moje dzieciak bardzo chętnie w nie grają, a przy okazji mogą się czegoś nauczyć.

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny pomysł. Sama platforma jest bardzo fajna - więc pewnie i gra daje radę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Gry tej firmy to jedne z naszych bardziej ulubionych na rynku

  OdpowiedzUsuń
 10. ortografie młoda ma opanowaną dzięki czytaniu, ale matematyka i geografia.....fajne to! Nie wiedziałam, że squla to nie tylko siedzenie przy kompie :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo fajne gry, szkoda, że dla mojej Zetki jeszcze za trudne ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Mamy w wersji elektronicznej ale tą też kupimy bo wyglada super

  OdpowiedzUsuń
 13. Znam Squlę bardzo dobrze, jeszcze z początków ich powstawania - pracując w szkole mieliśmy od nich materiały, świetna sprawa na zajęcia dodatkowe dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń

Z góry dziękuję za wszystkie komentarze :) Agnieszka


TOP