niedziela, 4 lutego 2018

Gra na emocjach Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Gra na emocjach Wydawnictwa Nasza Księgarnia to propozycja jaką mam dla was w związku ze zbliżającymi się Walentynkami. Jak wiadomo miłość  wzbudza wielkie emocje, ale to nie jest to jedyne uczucie jakie przeżywamy w swoim życiu. Gra na emocjach ukaże inne wasze emocje i uczucia.W skład gry wchodzą:
- karty 
- podpowiedzi pytań.


Podczas gry jeden gracz zadaje pytanie Jak się czuję gdy...? pozostali uczestnicy z 5 kart, które otrzymali muszą wybrać najlepszą, która ich zadaniem obrazuje uczucie osoby zadającej pytanie. Osoba zadająca pytanie z kart, które wyłożą uczestnicy wybiera tę, która najlepiej obrazuje jej uczucia w danej sytuacji. Zadający pytanie nie powinien wiedzieć kto, którą kartę wyłożył. Osoba, której karty będą wybierane najczęściej, wygrywa.

Według mnie można w dwojaki sposób grać w tę grę. Pierwszy to typowo rozrywkowy, idealny na imprezy. Tutaj im głupsze pytanie, tym lepiej np. Jak się czuję po imprezie? Jak się czuję, gdy widzę "ulubionego" nauczyciela? jak się czuję, gdy kuzyn fałszuje podczas rodzinnej Wigilii? W takim wypadku im głupsze pytania tym lepiej i im bardziej absurdalne odpowiedzi też tym lepiej. Przy takiej grze, ubawicie się co nie miara w młodszym, starszym lub rodzinnym gronie.Drugi wariant gry to pytania, dzięki którym odkryjemy co naprawdę czują nasi bliscy, dzieci, oraz jak postrzegają nas inni. Tutaj zadajemy pytania np. Jak się czuję gdy dostanę karę, mimo, że nie zawiniłem? Jak się czuję, gdy dostanę złą ocenę? Rodzic może zadać pytanie Jak się czuję, gdy dziecko przynosi ze szkoły uwagę? Itd. Zresztą sami będziecie wiedzieli jakie pytania zadawać? 

Gra na emocjach, to fantastyczny wstęp do szczerych rozmów między partnerami, małżeństwem, rodziną. W delikatny sposób możemy poruszać tematy z którymi normalnie mamy problem. Poprzez zabawę możemy dużo przekazać drugiej osobie, a bystry obserwator może dużo dowiedzieć się o innych uczestnikach gry.Możecie mieć jednak pewność, że którykolwiek wariant gry byście nie wybierali to zabawa i tak będzie bardzo dobra, szczególnie, że karty, którymi się dysponuje nie zawsze są takie oczywiste i nie zawsze mamy takie jakie byśmy chcieli w danym momencie. Dzięki temu rozgrywka bywa bardzo wesoła. U nas np. na pytanie Kuby Jak się czuję, gdy wracam ze szkoły, musiałam wystawić kartę papieru toaletowego (ta karta pasowała najbardziej). Interpretacja tej karty wprawiła wszystkich graczy w bardzo dobry humor.


Nam Gra na emocjach Wydawnictwa Nasza Księgarnia podoba się bardzo. Zagramy w nią nie raz. Jeśli wam się również się podoba to znajdziecie ją TUTAJ.


Wiek graczy: +10 lat
Liczba graczy: 3 - 10 os.
Cena od: 39,90 zł
Wydawnictwo: Wydawnictwo Nasza Księgarnia


18 komentarzy

 1. W tej grze najfajniejsze wydaje mi się dokładnie to o czym pisałaś tzn że może być i poprostu śmieszną zabawą jak i nieco poważniejszą możliwością poznania emocji np dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 2. jeśli komuś ta gra ułatwi rozmowę o uczuciach, to jestem bardzo na tak :) kto wie, czasem coś tak niewinnego, może nawet poprawić relacje w rodzinie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wygląda na świetną zabawę pełną...emocji :)

  OdpowiedzUsuń
 4. świetna gra, co prawda nasz synek jest jeszcze za mały ale wszystko przed nami :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super zabawa dla dzieci! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna gra i faktycznie poprzez zabawę można dużo dowiedziec sie o prawdziwych emocjach drugiej osoby, czy dziecka, któe nie do końca potrafi opisać swój stan emocjonalny.

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna gra, tym bardziej ,że można się w nią bawić w dwóch wariantach :-)
  Idę na Fanpage zostawić komentarz ;-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ciekawa gra. Sami ją uwielbiamy :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ale to jest fajne! Troszeczkę skojarzyło mi się z Dixit :) Na pierwszy rzut oka gra mnie nie zachęciła, ale widzę, że jednak bardzo by mi się spodobała :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz 100 % racji. Mnie również nie zachęciła na pierwszy rzut oka, szkoda, że tak się dzieje bo gra jest świetna.

   Usuń
 10. Słyszałam o tej grze. Sama nie przepadam za taką formą spędzania wolnego czasu, ale pewnie mogłaby się przydać na długie wieczory podczas zimowych wyjazdów z przyjaciółmi i starszymi dziećmi. Pozdrawiam! Magdalena

  OdpowiedzUsuń
 11. Ta gra to fajny pretekst do waznych rozmów z dzieciakami.

  OdpowiedzUsuń
 12. Często trudno wyrażać emocje a dzięki tej grze stanie się to prostsze

  OdpowiedzUsuń
 13. Taką grę na emocjach to lubię :) - natomiast innej staram się unikać i raczej nie stosuję uczuciowych gierek, tylko walę prawdę prosto z mostu ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. moja pierwsza myśl gdy zobaczyłam tę grę- eee tam marna grafika, nie spodoba się, a kiedy trafiła do nas- uważam że to jedna z bardziej wartościowych gier na rynku

  OdpowiedzUsuń

Z góry dziękuję za wszystkie komentarze :) Agnieszka


TOP