poniedziałek, 26 lutego 2018

Prezent na Pierwszą Komunię Świętą.

Prezent na Pierwszą Komunię Świętą to od jakiegoś czasu temat dość kontrowersyjny. Jedni prześcigają się w dawaniu jak najdroższych, najbardziej wymyślnych prezentów tj. komputer, telefon, biżuteria, konsole do gry, a nawet skutery, inni tę praktykę krytykują. Osobiście uważam, że powinno się kierować zasadą umiaru i rozsądku. 
Pierwsza Komunia Święta to po pierwsze przeżycie duchowe, na którym powinniśmy skupić się my dorośli, dając przykład dzieciom. Robiąc z tego wydarzenia materialną szopkę, odchodzimy od jej głównego celu, czyli przyjęcia Komunii Świętej po raz pierwszy.Zacytuję wam czy jest Pierwsza Komunia Święta, bo sama lepiej tego nie ujmę. "Pierwsza Komunia Święta to początek najlepszego prezentu, którym Pan Bóg chce się z nami dzielić przez całe życie. Tym prezentem jest On sam."
 Gdy dziecko wie,  że z tej okazji dostanie dużo drogich prezentów oczekiwanie na Pierwszą Komunię przekształca się w oczekiwanie na drogie prezenty, zamiast oczekiwania na największe przeżycie duchowe dzieciństwa.

Nie oznacza to, że nie należy dawać prezentów w ogóle. Owszem prezent można dać dziecku, ale nie powinien przyprawiać on o ból głowy chrzestnych i przesłaniać dziecku główny cel tego sakramentu. Jak wiecie moja córka w tym roku przystępuje do Pierwszej Komunii Świętej. Na prezent wybrała sobie odtwarzacz MP4, który oczywiście dostanie od nas, ale oprócz tego pomyślałam sobie, że idealnym prezentem będzie zestaw w którego skład wchodzi Biblia dla dzieci i album Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej wydawnictwa Zielona Sowa.Biblia dla dzieci to zbiór wybranych opowieści biblijnych ze Starego i Nowego Testamentu, które dostosowane są do młodego człowieka. Napisane są w sposób przystępny, ale jednocześnie zgodny z tekstem oryginalnym. Oprócz przystępnej formy, łatwego, współczesnego słownictwa, w Biblii dla dzieci znajdziemy piękne ilustracje, dzięki którym zapoznawanie się z opowieściami biblijnymi będzie dużo przyjemniejsze. Bardzo mi się podoba taka forma przedstawienia biblijnych opowieści. Biblię dziecko nie byłoby w stanie przeczytać, natomiast tak dostosowaną do młodego wieku książkę z chęcią dzieci przeczytają, nie nudząc się przy tym, a przecież o to chodzi, aby dziecko do wiary zachęcić.

Drugi w zestawie jest album Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej w którym dziecko zbierze swoje wspomnienia komunijne. W środku znajdziemy piękne, mądre teksty wraz z cytatami z Biblii, miejsce na zdjęcia komunijne, oraz życzenia od rodziców, chrzestnych, dziadków i innych gości komunijnych. Album pomaga dziecku pomyśleć o ważnych kwestiach takich jak: za co dziękuje w ten dzień swoim rodzicom, księdzu, przypomina czym jest Pierwsza Komunia Święta. Prezent ten będzie dziecku przypominał o dniu Pierwszej Komunii Świętej przez wiele lat.
Mam nadzieję, że zachęciłam was do kupienia dziecku prezentu duchowego, który przybliży jego relacje z Bogiem i dzięki któremu będzie miał pamiątkę tego wydarzenia przez wiele lat. Gdy sam stanie się rodzicem, będzie mógł pokazać album swojemu dziecku i powspominać jak to było, gdy to on po raz pierwszy przyjmował Komunię Świętą. 


TOP