piątek, 25 lutego 2022

Park smoków - gra Nasza Księgarnia

 Macie ochotę przenieść się do niesamowitego parku, w którym główną atrakcją są skoki? Zapewne. No niestety nie jest to prawdziwy park z żywymi smokami, ale od czego mamy wyobraźnię i marcową nowość wydawnictwa Nasza Księgarnia pt. Park smoków. Jest to gra dla dzieci od około 8 roku życia oraz całych rodzin, czyli od 2 do 5 graczy lubiących wspólnie spędzać czas na wesołej rywalizacji.W skład gry wchodzi:

- plansza

- 60 kart smoków

- 82 zwiedzających

- sterowiec

- 15 wysp

- 5 legendarnych smoków

- 5 ściągawekCelem gry jest stworzenie własnego parku smoków tak, żeby przyciągnąć do niego jak największą liczbę zwiedzających, czyli uzbierać jak największą ilość punktów w 3 rundach. Jak to osiągnąć? Każdy z graczy otrzymuje 3 karty wysp, które będzie musiał zapełnić kartami smoków tak, żeby jego park był atrakcyjny dla zwiedzających. Każdy gracz dostaje cztery przezroczyste karty smoków i wszyscy równocześnie wybierają jedną z nich, którą chcą umieścić na swojej wybranej karcie wysp. następnie swoją resztę kart przekazujemy graczowi obok. Z czterech kart ostatnią odkładamy, wówczas następuję. Jest to etap rozbudowy parków, po którym następuje ich ocena, według kategorii smoków popularnych w danej porze roku,  Gdy już to zrobimy kolejnym krokiem jest odlot legendarnych smoków i pora karmienia w której możemy stracić punkty wcześniej nam przyznane. Tak kończy się runda, a po niej następują koleje dwie takie, z tą różnicą, że karty smoków położone na wyspach nadal na nich zostają. Park smoków jest to gra oparta na mechanice "draftu". Polega ona, jak już wcześniej wspomniałam, że gracze trzymają w ręku karty, wybierają 1 z nich, a pozostałe przekazują sąsiadowi, co ma bezpośredni wpływ na rozgrywkę. Dzięki takiemu mechanizmowi nasza strategia może być zniweczona przez innego gracza, który widzi nasze wyspy i może wpływać jakie karty dostanie jego przeciwnik. Oczywiście jest to broń obosieczna. Dzięki tej technice, dodatkowo przezroczyste kart bardzo urozmaicają rozgrywkę i jest ich tak dużo, że każda kolejna gra to nowa zabawa, nowe możliwości.

Świetna gra w której trzeba myśleć o sobie i patrzeć na poczynania przeciwnika, co pobudza szare komórki do myślenia, planowania, lecz element losowości jest tutaj również istotny. Grę tą możecie rozegrać wiele razy a i tak nie będziecie się przy niej nudzić. Zdecydowanie wam ją polecam.Wiek graczy: 8-108 lat
Liczba graczy: 2 - 5 
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia


Dziękuję za egzemplarze recenzenckie wydawnictwu Nasza Księgarnia

TOP