środa, 16 lutego 2022

Absolutni eksperci Dinozaury

 Coś niesamowitego jest w tych tajemniczych, prehistorycznych gadach, że maluchy na całym świecie za nimi szaleją. Wśród młodych miłośników są takie dzieci, które znają nazwy większości dinozaurów, wiedzą jakiej były wielkości, czym się żywiły. Taką pasję warto wspierać i rozwijać a z pomocą przychodzi nam wspaniała książka z serii National Geographic kids "Absolutni eksperci Dinozaury" otrzymana z księgarni Taniksiążka.pl


Jest to książka napisana przez dr. Steve'a Brusatte'a paleontologa związanego z Uniwersytetem Edynburskim. Autor bada znajdowane szczątki dinozaurów, opisuje nowe gatunki, zajmuje się również ewolucja gadów kopalnych. Podróż przez świat dinozaurów z takim ekspertem to prawdziwa frajda dla prawdziwych pasjonatów tego tematu.


Książka zawiera dużo informacji, w tym najnowsze fakty. Możemy się z niej dowiedzieć jak ewoluowały dinozaury, poznać ich drzewo rodowe, dowiedzieć się: kiedy żyły, jak się poruszały, czym się żywiły, jakiej były wielkości itd. Mali pasjonaci poznają dinorekordy, czyli kto miał: największą czaszkę, najdłuższą szyję czy też najdłuższe szpony. Dowiedzą się gdzie na Ziemi znaleziono ślady tych gadów, jak wyglądały pierwsze kroki maluchów dinozaura oraz poznają wiele innych faktów i ciekawostek. Dodatkowo oprócz fachowej wiedzy znajdziemy w nim piękne ilustracje oraz wiele zdjęć z wykopalisk."Absolutni eksperci Dinozaury" to pełna wiedzy, ciekawostek, pięknych ilustracji i fascynujących zdjęć książka, która opowiada o tych niesamowitych zwierzętach jakimi były Dinozaury. Wprowadza w ich świat osoby dopiero zaczynające swą przygodę oraz poszerza wiedzę tym pasjonatom, którzy już od lat interesują się tym tematem.

TOP