środa, 2 lutego 2022

Ćwiczymy i bawimy się z bohaterami bajek

 Dla  rodzica dbanie o właściwy rozwój intelektualny własnego dziecka jest bardzo ważne. Jak zatem wspomagać malucha? Warto dostarczać różnorodne pomoce w tym gazetki z zadaniami do wykonania.  Wydawnictwa prześcigają się w tworzeniu pomocy, dzięki którym my rodzice, będziemy mieli łatwiej o ten rozwój dbać. Dzisiaj chciałabym zaprezentować wam dwie serie otrzymane z wydawnictwa HarperKids, z którymi nasze dzieci mogą ćwiczyć i  bawić się wraz z bohaterami bajek, które znają i kochają.
Koloruj i naklejajKolorowanie obrazków to wspaniałe ćwiczenie, dzięki którym maluchy rozwijają motorykę małą i precyzję.  Dziecko uczy się, jak w prawidłowy sposób trzymać kredkę, w jaki sposób koordynować ruchy dłoni, aby nie wyjeżdżać poza linię, co ma ogromny wpływ na późniejszą naukę pisania. Dzięki kolorowankom dzieci uczą się skupiać uwagę na jednej czynności. Dążenie do dokładnego i starannego wypełnienia kolorami obrazków, to natomiast ćwiczenie wytrwałości oraz precyzji.


Dzięki zawartym w książeczkach naklejkom, według których nasz maluch może odwzorować bohatera z bajki, pozwalają one ćwiczyć spostrzegawczość. Natomiast, jeżeli dziecko nie chce kolorować według wzoru, to może puścić wodze własnej wyobraźni i kolorować według własnych upodobań.

Są dzieci, które nie lubią kolorować, dlatego dużym plusem tych kolorowanek są tematy obrazków. Każda książeczka to inny, lubiany przez dzieci bohater. Do wyboru mamy wiele popularnych bajek. Do kolekcji Koloruj i naklejaj dołączyły książeczki z bohaterami: Cocomelon, Paddington oraz Muminki.
Dla małych miłośników Misia Paddingtona oraz malowania, wydawnictwo przygotowało książeczkę z bohaterami tej uroczej bajki wraz z ilustracjami do pokolorowania. Nie są to typowe kolorowanki, lecz książeczka do wodnego kolorowania, czyli wystarczy pędzel i woda, żeby jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki pojawiały się gotowe kolorowe ilustracje. Bardziej wymagający młodzi malarze mogą wykończyć te ilustracje na swój własny sposób przy użyciu kredek czy też flamastrów. Obie te serie zapewnią waszym maluchom kilka godzin dobrej zabawy wraz z ich ulubionymi bohaterami bajek.

TOP