piątek, 4 lutego 2022

Wiem, co jem! Akademia Mądrego Dziecka

Niedawno pokazywałam wam nowości z Akademii Mądrego dziecka. Między innymi napisałam wam, że pojawiła się taka nowość wydawnictwa HarperKids.pl jak seria Wiem, co jem!, lecz nie opisałam jej wam, dlatego dziś przychodzę z szerszym opisem tych książek. W naszej kolekcji zagościł dwa tytuły z czterech: Czekolada i Banany. Natomiast na rynku możecie znaleźć jeszcze: Chlebek oraz Pomidory.Wiem co jem! to nowa edukacyjna seria dla młodych czytelników w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, pełna ciekawostek o jedzeniu. Z książek tych dzieci dowiedzą się, jak rosną owoce, warzywa i zboża, jak są uprawiane a następnie zbierane, przetwarzane oraz jak trafiają do sklepów i na nasze talerze.

Tak jak wspominałam powyżej my w swojej kolekcji mamy książki o bananach oraz o czekoladzie. Z książki o tych przepysznych żółtych owocach mali smakosze tych owoców mogą się dowiedzieć, że istnieje ponad 1500 odmian bananów, a niektóre z nich przypominają w smaku ziemniaki.
 Że rosną w plastikowych workach, a to, że nie mają pestek zawdzięczamy pracy botaników oraz
 Że lepiej trawią się, kiedy rozgnieciemy je przed spożyciem. Natomiast czekoladę robi się z kakao, którą to wytwarza się z nasion kakaowca. żeby powstał owoc kakaowca, jego kwiat musi zostać zapylony przez niektóre muchy i mrówki. Mali smakosze czekolady dowiedzą się również jakie składniki potrzebne są do zrobienia czekolady deserowej, czekolady mlecznej oraz czekolady białej, gdzie po raz pierwszy wyprodukowano ten przysmak oraz kto je jej najwięcej.

 
Zabawne, kolorowe ilustracje oraz  łatwe do zrozumienia teksty rozbudzają ciekawość młodych odkrywców smaku i mogą zachęcić ich do próbowania nowych smaków oraz zakładania własnych przydomowych hodowli.


TOP