poniedziałek, 28 lutego 2022

Chcę wiedzieć - Akademia Mądrego Dziecka

 Chcę wiedzieć to seria należąca do Akademii Mądrego dziecka wydawnictwa HarperKids.pl przeznaczona dla ciut starszych dzieci, które chcą wiedzieć więcej na tematy związane z otaczającym nas światem, czy też kosmosem. W tej serii pojawiły się już 3 książki a teraz dołączyły do nich dwie propozycje: Dlaczego jemy rośliny. Sekrety owoców, warzyw i zbóż oraz Wielka misja małej sondy.Dlaczego jemy rosliny. Sekrety owoców, warzyw i zbóż


Ta niezwykle ciekawie zilustrowana książka, zawiera w sobie masę intersujących i pożytecznych informacji o świecie roślin jadalnych. Młodzi czytelnicy dowiedzą się, że roślin jadalnych jest dużo więcej niż im się wydaje. Wielu ich nie znamy ponieważ można je spotkać tylko w pewnych miejscach na świecie. Do takich roślin należą owoc mangostanu oraz czerwonokrzew. Poznacie dwanaście najpopularniejszych gatunków roślin, których uprawia się najwięcej na świecie. Dowiecie się skąd pochodzą rośliny, jak powstają nowe odmiany, czyli jak się je krzyżuje, dlaczego dzika kukurydza zupełnie nie jest podobna do tej uprawianej przez człowieka i jak będą wyglądały rośliny w przyszłości. Poznacie również proste sztuczki rolnicze, które mogą wam się przydać w hodowli własnych roślin.


Dzięki lekkiej formie i prostej w odbiorze a za razem zabawnej formie w jakiej podane są te wszystkie ciekawe informacje, młodzi czytelnicy poszerzą swoją wiedzę o świecie roślin jadalnych.


Wielka misja małej sondyCzłowiek jest istotą ciekawą tego co go otacza w najbliższym otoczeniu, ale to co nieznane porusza naszą ciekawość jeszcze bardziej, dlatego od lat naukowcy starają się zbadać jak wygląda kosmos, dlatego po wielu latach przygotowań, w 2006 roku wyruszyła w kosmos sonda badawcza New Horizons, czyli Nowe Horyzonty, której główną misją było zebranie jak największej ilości informacji o planecie karłowatej Pluton, która znajduje się najdalej od słońca w naszym układzie słonecznym. W książce młodzi pasjonaci nauki, będą mogli śledzić jak przebiegała ta misja oraz dowiedzą się czego udało się dowiedzieć małej sondzie, zwanej pieszczotliwie Horyzontką. Dowiecie się jak zbudowany jest Pluton i zobaczycie zdjęcia, które udało jej się wykonać. Przeczytacie dlaczego zdobi go czerwony wieloryb i pada na niego różowy śnieg i w jaki sposób planeta wysłała list miłosny ludziom oraz co się wydarzyło, gdy Horyzontka pognała w dalsze odmęty niezbadanego kosmosu.

Ta propozycja jest napisana prosto, bardzo przystępnie a jednocześnie w bardzo ciekawy sposób, tak żeby zainteresować młodych czytelników jej historią i w jak najbardziej przystępny sposób zaprezentować im te naukowe tematy. Jestem wręcz zachwycona tą propozycją. Polecam wam ją bardzo. 

TOP