środa, 9 lutego 2022

Komiksy dla dzieci - nowości styczeń 22

 Jakie komiksy proponuje nam wydawnictwo Egmont na początek tego roku? Otóż jest ich sporo, ja natomiast chcę wam przedstawić cztery z nich. Są to propozycje dla dzieci od około 5 roku życia, aż po komiks dla starszych czytelników wieku szkolnym. Oto one.
W cieniu drzew. Takie sowie lato.Takie sowie lato to już trzecia część z serii W cieniu drzew. Tym razem jej głównymi bohaterami są: sowa, ropucha oraz małe dzieci - zwierzęta, które jak to maluchy lubią się głośno, wesoło bawić. Miejscem ich zabawy jest sadzawka, która leży tuż obok domów ropuchy oraz sowy, którzy są już sędziwego wieku i nie przepadają za głośnymi zabawami młodych zwierzątek. Najchętniej sędziwi mieszkańcy lasu zabraliby piłkę maluchom i zakazali głośnej zabawy.
Czy sowa i ropucha przypomną sobie jak to jest być dzieckiem i na czym polega wesoła zabawa, którą tak uwielbiają i potrzebują maluchy? 


Bartłomiej i Karmelek. Genialna niespodzianka.To już kolejna odsłona przygód Bartłomieja i małego Karmelka. Tym razem mały osiołek obchodzi swoje urodziny, które jak zawsze są pełne niesamowitych niespodzianek. Bartłomiej zawsze dba, żeby to był wyjątkowy dzień.
 Co tym razem wymyśli Bartłomiej, żeby Karmelek miał niezapomniane przyjęcie urodzinowe? Czy wszystko będzie tak jak sobie zaplanował? A może przez zmianę godziny przyjęcia na zaproszeniach urodzinowych, nasz starszy bohater będzie musiał improwizować, żeby przyjęcie się udało? Tego dowiecie się z tego przezabawnego komiksu dla maluchów. 


Jajko i Smerfy


W komiksie o tytule Jajko i Smerfy znajdziemy aż 3 zabawne opowiadania, którego głównymi bohaterami są niebiescy ulubieńcy maluchów - Smerfy. Są to opowiadania: Jajko i Smerfy, Fałszywy Smerf oraz Setny Smerf.


Pierwsze z nich opowiada jak to nasi bohaterowie na zbliżające się Święto Smerfów postanowili przygotować ciasto z jajkiem. jako, że w wiosce nie ma kur, więc musieli wybrać się na wyprawę, żeby zdobyć ten cenny dla nich składnik. W lesie przypadkiem napotkali jajko, które okazało się magiczne. Po uderzeniu w nie i wypowiedzeniu jakiegoś życzenia, spełniało się one. Gdy smerfy to odkryły cóż to się wyprawiało w wiosce :D 

W książce znajdziecie również opowiadanie o fałszywym smerfie. Sami możecie się domyślić kto moźe za tym stać, oraz opowiadanie w którym dzięki znalezionemu w lesie lustrze w wiosce pojawi się 100 smerf.


Pamiętniki Wisienki i Walentyna


Pamiętniki Wisienki i Walentyna to już szósta część przygód sympatycznej dziewczynki zwanej Wisienką. Przeoczyłam poprzednią część i muszę przyznać, że zostałam zaskoczona, ponieważ do czwartej części nasza bohaterka mieszkała tylko z mamą. Natomiast w szóstej części widzę, że dużo się zmieniło w jej i jej mamy życiu, ponieważ mają nową rodzinę w której znalazł się również młodszy chłopiec o imieniu Walentyn oraz pies. Mało tego cała rodzina szykuje się do podróży dookoła świata, ale Walentyn nie jest radosny, ani podekscytowany z tego powodu, co niepokoi jego tatę.
 Tym razem Wisienka dostaje misję specjalną dowiedzenia się, dlaczego Walentyn jest smutny. Co z tym wszystkim będą mieli przybysze z kosmosu? Czy pomogą oni odkryć tajemnicę małego chłopca? Tego dowiecie się w tej ciekawie łączącej ze sobą komiks i pamiętnik książce opowiadającej o niezwykłych przygodach Wisienki.

TOP