wtorek, 22 lutego 2022

W drogę! Pojazdy i nie tylko.

W drogę! Pojazdy i nie tylko otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl to już kolejna propozycja, którą wam pokazuję w temacie maszyn jeżdżących, latających oraz  pływających, która uczy oraz bawi najmłodszych czytelników.


Główną bohaterką książki jest Żyrafa Żaneta, która na swoim skuterze jedzie do pracy, która jest bardzo ważna. Żaneta na każdej ze stron przejeżdża przez coraz to inne miejsca. Jedzie przez miasto, plac budowy, wieś, kemping nad jeziorem, dociera do poru, gdzie musi przeprawić się na drugą stronę, aż dociera do swojej bardzo ważnej pracy, która jest na lotnisku. Czym dokładnie zajmuje się urocza żyrafa, tego wam nie zdradzę.

Jest to książka z której najmłodsi czytelnicy dowiedzą się jak nazywają się najróżniejsze pojazdy jeżdżące, pływające, latające, służące na budowie, lub podczas wakacji. Na każdej ze stron znajduje się krótki tekst opisujący podróż Żanety. Dzieci będą musiały odnaleźć naszą główną bohaterkę, oraz przedstawione na dole pojazdy i nie tylko.
Nie jest to zadanie łatwe, wymaga skupienia, bystrości, koncentracji a podczas takiego czytania można robić zawody, kto pierwszy znajdzie daną rzecz. Dzięki takiej formule książki jest ona świetna do aktywnego czytania z dziećmi.


Sprawdźcie ofertę książek dla dzieci w księgarni Taniaksiazka.pl.

TOP