poniedziałek, 14 lutego 2022

Ciii... Cichutko!

 Ciii... Cichutko otrzymana z księgarni TaniaKsiążka.pl to kolejna przepiękna i mądra książka autorki bestsellera pt. Odwagi Zajączku, o którym już wam pisałam. Poprzednio poruszony był temat przezwyciężania lęku przed nieznanym. A jaki temat porusza książka Ciii...Cichutko! ?


Tym razem powracamy do już znanego nam z poprzedniej książki lasu. Tym razem jej głównym bohaterem jest cichutka, nieśmiała, niedostrzegana przez przyjaciół Lisiczka. Jej przyjaciele byli głośni, przebojowi, lecz przez to nie skupiali się na niczym co się dzieje wokół nich. natomiast Lisiczka była cichutka, lecz bardzo uważna. Obserwowała otaczający ją świat i opisywała go w swoich bajkach, które chciała opowiedzieć przyjaciołom. Pewnego dnia krzycząc i biegając jak szaleni udawali niedźwiedzie, nie spostrzegając, że prawdziwy niedźwiedź się do nich zbliża.


 Czy uważna Lisiczka zdoła przezwyciężyć swoją nieśmiałość żeby ostrzec przyjaciół? Czy w końcu zostanie przez nich zauważona? Czy odkryją, że pod tą nieśmiałą powłoką kryje się wspaniałe, mądre zwierzątko?Ciii... Cichutko! to kolejna przepiękna książka Nicoli Kinnear, która opisuje w swoich książkach problemy jakie mogą spotykać dzieci. Poprzednio był to lęk przed nieznanym, tym razem problemem jest nieśmiałość głównej bohaterki. Książka również pokazuje, że warto na chwilę zatrzymać się, wyciszyć, obserwować otoczenie, bo może się w nim kryć prawdziwy skarb, niedostrzegany podczas gwarnej zabawy.

Sprawdźcie ofertę książek dla dzieci w księgarni Taniaksiazka.pl.

TOP