wtorek, 20 lutego 2018

Gra planszowa W pociągu - wyd. Zielona Sowa.

Gdy byłam małą dziewczynką uwielbiałam pociągi i przejażdżki nimi, dlatego gra planszowa W pociągu wyd. Zielona Sowa, powinna przypaść do gustu nie jednemu dziecku.
W skład gry wchodzi:

- dwustronna plansza
- karty zadań
- pionki
- kostki
- żetony z punktami

Do wyboru mamy dwie gry planszowe. Pierwsza to zwykła planszówka w której nie ma dodatkowych zadań, lecz nie przeszkadza to w miłej zabawie. 


Natomiast druga z proponowanych gier jest już bardziej rozwinięta jeśli chodzi o zasady gry i możliwości wyboru ruchu. Także w tym wypadku poruszamy się naszym wymyślonym pociągiem, którego przedstawicielem jest nasz konduktor. Wyruszamy w trasę na której spotykamy znaki zapytania. Taki znak oznacza kartę zadania za którą możemy uzyskać punkty, oczywiście tylko w wypadku poprawnego jego wykonania. Mamy dwa rodzaje zadań. Pierwsze z nich polegają na znalezieniu nieprawidłowości na karcie. Tutaj dziecko może poćwiczyć swoją spostrzegawczość i przy okazji nieźle się ubawić. Drugi typ kart z zadaniami to tzw. gapowicz za którego otrzymamy aż 5 pkt. Tutaj musimy wykonać zadanie z karty. Zadania są dość zabawne i bardzo spodobały się mojej córce.

Podczas rozgrywki, gdy staniemy na polu zwrotnicy możemy zmienić trasę naszego przejazdu na drugą całą w znakach zapytania (karty zadań) oraz z przeszkodami, które opóźnią nasz przejazd. Wybór należy do gracza, czy jechać spokojnie, ale z mniejszą możliwością zdobywania punktów, czy też zaryzykować drugą trasę. 


Bardzo przyjemnie i wesoło nam się grało w tą grę. Pomimo, że gra przeznaczona jest raczej dla maluchów moja Pati z chęcią do niej wraca, szczególnie dzięki kartom zadań, które bardzo jej się podobają, przy okazji ćwicząc spostrzegawczość u dzieci.
Oprócz miłej zabawy jaką będziecie mieli przy tej grze, chciałabym zwrócić uwagę na wysoką jakość jej wykonania oraz przepiękną grafikę. Nam bardzo przypadła do gustu, dlatego z chęcią wam ją POLECAMY. Znajdziecie ją np. na stronie wydawnictwa Zielona Sowa TUTAJ.Wiek graczy: +4 lat
Liczba graczy: 2 - 4 os.
Cena od: 49,90 zł 
Wydawnictwo: Zielona Sowa
TOP