piątek, 23 lutego 2018

Legendarni Wynalazcy wydawnictwa Rebel.

Legendarni Wynalazcy wydawnictwa Rebel to kolejna propozycja naszego tygodnia z grami. Jest to gra dla dzieci od 10 roku życia. Gdy przeglądałam gry wydawnictwa Rebel od razu wpadła mi w oko, ale z drugiej strony trochę bałam się czy instrukcja gry nie odstraszy nas od niej. Czy tak się stało, dowiecie się później.


W skład gry wchodzą:

-22 kafelki wynalazców
-33 żetony początkowej wiedzy
- 36 kart wynalazków
- 52 żetony nagród


Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów zwycięstwa. Mamy kilka możliwości ich zdobycia. Możemy rozwijać wiedzę naszych wynalazców, albo zbierać karty z wynalazkami, lub też zbierać gotowe punkty zwycięstwa. Jak się to robi? To nic trudnego. Należy rozłożyć 6 kart wynalazków zaczynając od I epoki, a następnie wysyłamy naszych wynalazców do pracy. Mają za zadanie odkryć wynalazek. Po każdej pracy danego wynalazcę należy odwrócić bokiem. Żeby mógł powrócić do pracy musi mieć tzw. odpoczynek. Gdy już zakończą się badania nad danym wynalazkiem, należy podzielić się nagrodą wśród graczy, którzy nad nim pracowali.


 Nagrody jakie mamy do wyboru to: karta wynalazku lub żeton nagrody. Tak przechodzimy przez trzy epoki wynalazków, a następnie podliczamy punkty zwycięstwa. Tak w skrócie przedstawiają się zasady tej gry. Mimo, że gra jest teoretycznie dla starszych graczy, moja 8 latka nie miała problemu ze zrozumieniem zasad rozgrywki, ponieważ są one bardzo czytelnie wyjaśnione. Takie gry lubię najbardziej, bo źle napisana instrukcja potrafi zniechęcić do fajnej gry.

Rozgrywka sama w sobie jest bardzo ciekawa, aczkolwiek wymagająca skupienia i myślenia strategicznego. Wymaga od gracza podejmowania mądrych decyzji  przy wyborze nagród, które dadzą zwycięstwo. Natomiast niemądre decyzje na pewno przyniosą porażkę.

Oprócz ciekawej rozgrywki podoba mi się, że gra wywołała w mojej córce rządzę wiedzy, dotyczącą konkretnych wynalazców. Daję wielką pochwałę dla twórców tej gry za umieszczenie książeczki z opisem każdego z wynalazców umieszczonych w grze. Moje dzieci od razu sięgnęły po nią z zainteresowaniem, a Maria  Skłodowska - Curie stała się idolką mojej córki, która również chce zostać słynnym naukowcem, czego życzę jej z całego serca.Osobiście uwielbiam gry, które oprócz zabawy rozszerzają wiedzę moją i moich dzieci, dlatego chętnie wam ją POLECAM. Grę Legendarni Wynalazcy wydawnictwa Rebel znajdziecie TUTAJ

Wiek graczy: +10 lat
Liczba graczy: 2 - 5 os.
Cena od: 129,95 zł 
Wydawnictwo: Rebel
TOP