piątek, 5 stycznia 2018

Prezent dla Babci i Dziadka.


 Jak co roku, początek stycznia to poszukiwanie idealnych inspiracji na prezent dla Babci i Dziadka. Idealnych według mnie, to takich płynących z serca, czyli albo własnoręcznie wykonanych, albo takich które przeniosą dziadków w krainę wspomnień, oczywiście tylko tych dobrych, lub też idealnie wpasowują się w pasje seniorów. A oto moje propozycje.

WŁASNORĘCZNE LAURKI

Zacznę od moich ulubionych prezentów, czyli własnoręcznie robionych. Nie chodzi mi o pięknie wykonane laurki przez panie przedszkolanki, lecz faktycznie własnoręcznie wykonane prace. Gdy przeglądam laurki, które dostałam przez te kilka lat, to te własnoręcznie wykonane "bazgrołki" wzruszają dużo bardziej niż te piękne, idealne, ale nie zrobione przez nasze dziecko kartki z wydrukowanymi życzeniami. Myślę, że jak już ta laurka ma być estetyczna i ładna, to chociaż odbijmy rączkę dziecka. Po latach takie pamiątki są najcenniejsze.

Inspiracje na stworzenie własnoręcznej laurki znajdziecie TUTAJKALENDARZ

Dobry prezent na dzień Babci i Dziadka to kalendarz. Można zamówić kalendarz ze zdjęciem wnuków, który będzie umilam dziadkom cały rok, albo można taki kalendarz zrobić samemu. W tamtym roku moja córka wykonała takie kalendarze z podobizną dziadków, natomiast syn zrobił bardziej skomplikowany w kształcie kwiatka. Oto jak nam wyszły.
Zamiast podobizny dziadków, możemy tutaj wkleić głowę dziecka, dzieci, a resztę dorobić ręcznie. W kalendarzu z kwiatkiem można na listek przykleić podobiznę wnuczka. Listków można oczywiście zrobić kilka.

KWIATY DIY

Kolejnym fajnym pomysłem, będzie własnoręczne wykonanie kwiatków. Może to być główny prezent, aczkolwiek ja proponuję wam żeby to był miły dodatek. Jak zrobić piękne kwiatki znajdziecie instrukcję  TUTAJ.
PREZENT Z PASJĄ

Każdy ma jakąś pasję w życiu, wystarczy się dobrze przyjrzeć drugiej osobie. Co lubi często robić? O czym opowiada z przejęciem? W przypadku mojego taty są to książki. Cały dom jest nimi zastawiony i czyta je codziennie. Dlatego wpadliśmy na pomysł, że super pomysłem na prezent z pasją będzie, akurat w tym wypadku zakładka do książki z podobiznami wnuków.

 PREZENT DLA CIAŁA i DUCHA.

Może wasza babcia lub dziadek mają jakieś niespełnione marzenie. Może jest ono do zrealizowania, gdy zewrzemy siły w rodzinie. Popytajcie swoich dziadków, taki prezent byłby czymś wyjątkowym. Może np. wasi dziadkowie lubili chodzić do teatru? albo można zafundować im wyjście do kawiarni.

Mam nadzieję, że trochę wam pomogłam :)TOP