wtorek, 2 lutego 2021

Ćwiczymy i bawimy się z bohaterami bajek

 Dla kochającego rodzica rodzica dbanie o prawidłowy rozwój własnego dziecka jest bardzo ważne, natomiast wydawnictwa prześcigają się w tworzeniu pomocy, dzięki którym my rodzice, będziemy mieli łatwiej o ten rozwój dbać. Dzisiaj chciałabym zaprezentować wam dwie serie wydawnictwa HarperKids, z którymi nasze dzieci mogą ćwiczyć i  bawić się wraz z bohaterami bajek, które znają i kochają.Koloruj i naklejaj
Kolorowanie obrazków to wspaniałe ćwiczenie, dzięki którym maluchy świetnie się rozwijają. To ćwiczenie motoryki małej i precyzji. Dziecko uczy się, jak w prawidłowy sposób trzymać kredkę, w jaki sposób koordynować ruchy dłoni, aby nie wyjeżdżać poza linię, co ma ogromny wpływ na późniejszą naukę pisania. Dzięki kolorowankom dzieci uczą się skupiać uwagę na jednej czynności. Dążenie do dokładnego i starannego wypełnienia kolorami obrazków, to natomiast ćwiczenie wytrwałości oraz precyzji.


Dzięki zawartym w książeczkach naklejkom, według których nasz maluch może odwzorować bohatera z bajki, pozwalają one ćwiczyć spostrzegawczość. Natomiast jeżeli dziecko nie chce kolorować według wzoru, to może puścić wodze własnej wyobraźni i kolorować według własnych upodobań.Są dzieci, które nie lubią kolorować, dlatego dużym plusem tych kolorowanek są tematy obrazków. Każda książeczka to inny, lubiany przez dzieci bohater. Do wyboru mamy wiele popularnych bajek takich jak: Bing, Little Pony, Tomek i przyjaciele i wiele innych.

Zabawy i zadania z naklejkami zostały stworzone tak, żeby każde dziecko, w różnym przedziale wiekowym, mogło znaleźć coś dla siebie. 

Znajdziemy w nich zadania: na spostrzegawczość, naukę liczenia, naukę zegara, labirynty, naukę pisania cyferek, literek, naukę grupowania, dopasowywania kształtów oraz kolorowania według wzoru.
Jak sami widzicie różnorodność zadań jest bardzo duża, dzięki czemu dziecko nie znudzi się książeczką przez dłuższy czas. 

Tak jak poprzednio każda książeczka to inny, lubiany przez dzieci bohater. Do wyboru mamy wiele popularnych bajek takich jak: Bing, Little Pony, Tomek i przyjaciele i wiele innych. Natomiast w środku każdej z książeczek z tej serii znajdują się naklejki, które wykorzystuje się do rozwiązywania zadań oraz z ulubionymi bohaterami.
TOP